Bitange Forum

Bitange community => Web, Photo, Art and Tech => Topic started by: DexonDee on November 06, 2012, 04:43:58 PM

Title: Amaterska panorama :)
Post by: DexonDee on November 06, 2012, 04:43:58 PM
Citadel,Strng i Zver evo moje amaterske panorame :) naravno ovo su obicne slike

(http://i497.photobucket.com/albums/rr333/dexon25/697_246348502160110_451938405_n.jpg)

(http://i497.photobucket.com/albums/rr333/dexon25/DSC_0036Stitch.jpg)
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: Zver on November 06, 2012, 04:46:45 PM
Probaj da uhvatiš nešto kompleksnije u panoramu, trudi se da ti se objektiv ne pomera (tačnije da se ti pomeraš oko objektiva aparata), ove slike su ok (mislim na ovo jezero), ono što treba da uradiš na njoj jeste da napraviš horizont da bude horizontalan...
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: DexonDee on November 06, 2012, 04:50:55 PM
Quote from: Zver on November 06, 2012, 04:46:45 PM
Probaj da uhvatiš nešto kompleksnije u panoramu, trudi se da ti se objektiv ne pomera (tačnije da se ti pomeraš oko objektiva aparata), ove slike su ok (mislim na ovo jezero), ono što treba da uradiš na njoj jeste da napraviš horizont da bude horizontalan...

Hvala Rade na savetu :)...na prvoj slici nisam koristio stativ hteo sam probati bez hehe :)

kad sam odradio slike onda sam procitao tacno kako se radi panorama :) kako treba slikati :)
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: ugly.fender on November 06, 2012, 04:59:14 PM
Mobilan  ;D


(http://i.imgur.com/93uy4.jpg)

(http://i.imgur.com/3vWEI.jpg)

(http://i.imgur.com/RH2Q5.jpg)
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: DexonDee on November 06, 2012, 05:11:29 PM
Quote from: ugly.fender on November 06, 2012, 04:59:14 PM
Mobilan  ;D


(http://i.imgur.com/93uy4.jpg)

(http://i.imgur.com/3vWEI.jpg)

(http://i.imgur.com/RH2Q5.jpg)

Oho bravo Fender  :super
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: muschmule on November 06, 2012, 08:30:15 PM
Mnoooogooooo citaj! Forumi, tutoriali, vuci za rukav starije i pametnije. Tako se uci :)

Lepo ces napredovati, samo budi uporan.

Bravo!
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: DexonDee on November 06, 2012, 09:06:09 PM
Quote from: muschmule on November 06, 2012, 08:30:15 PM
Mnoooogooooo citaj! Forumi, tutoriali, vuci za rukav starije i pametnije. Tako se uci :)

Lepo ces napredovati, samo budi uporan.

Bravo!

Hocu Nina hvala Nina :) prvi put sam uradio panoramu morate mi malo pogledati kroz prste :) vezbacu dalje pratiti forume i tutorijale kako se sta radi :) hvala jos jednom drugari na savetima :)
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: Zver on November 06, 2012, 09:56:53 PM
Ono što sam ti napisao gore je bila konstruktivna kritika ... Poenta moga posta je da ne slikaš da bi slikao, nego kada već isprobavaš, odmah treba da imaš u glavi šta ćeš da radiš sa fotkama...

(http://img534.imageshack.us/img534/435/kupusina.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/534/kupusina.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: DexonDee on November 06, 2012, 09:59:50 PM
Quote from: Zver on November 06, 2012, 09:56:53 PM
Ono što sam ti napisao gore je bila konstruktivna kritika ... Poenta moga posta je da ne slikaš da bi slikao, nego kada već isprobavaš, odmah treba da imaš u glavi šta ćeš da radiš sa fotkama...

(http://img534.imageshack.us/img534/435/kupusina.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/534/kupusina.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

vidje ovo je odlicno :D ali kao sto Nina kaze moram mnoooooogooooooo jos da cackam forume tutorijale itd :) ali u svakom slucaju hvala i na savetima i kritikama :)

ja sam malo blesav veceras :) tako da nemojte zameriti :)

EDIT: samo da kazem da nemam fisheye objektiv :) ovo sam radio cisto da vidim sta cu dobiti :) sledaca panorama ce biti mnogo bolja
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: Zver on November 06, 2012, 10:26:19 PM
Ne moraš imati fisheye da bi napravio dobru panoramu, fisheye je potreban (ali ne i neophodan) za panorame od 360 stepeni. Moje prve panorame su rađene sa canon kit objektivom ...
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: DexonDee on November 06, 2012, 11:31:21 PM
Kad uradim novu javim se :)
Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: Zver on November 09, 2012, 02:00:50 PM
Evo je jedna postapokaliptična, sa snimanja spota "Centrifuga" Somborskog benda Neozbiljni pesimist i... Fotografija je napravljena u potpunom mraku, ekspozicija 1/2 sec, iso 640, otvor blende 3.5


Title: Re: Amaterska panorama :)
Post by: DexonDee on November 09, 2012, 02:08:23 PM
 :super