Bitange Forum

Bitange community => Web, Photo, Art and Tech => Topic started by: DexonDee on December 09, 2010, 05:21:57 PM

Title: Nikon D90
Post by: DexonDee on December 09, 2010, 05:21:57 PM
Posto ovde ima ljudi koji se dobro razumeju u fotoaparate (nadam se) pa da mi malo objasne oko Nikon D90 kakav je i posto je?

(http://i497.photobucket.com/albums/rr333/dexon25/nikon-d90-18-200vr-640x.jpg)
Title: Re: Nikon D90
Post by: Jacⱪ Sparroⱳ™ on December 09, 2010, 05:31:46 PM
Ti mislis postati fotoreporter :icon_question:    :D
Title: Re: Nikon D90
Post by: DexonDee on December 09, 2010, 05:46:42 PM
Hahahaha ma vec kad se bavim dizajnom hocu da imam neki dobar fotoaparat pa me zanima ovaj...mozda i neki drugi
Title: Re: Nikon D90
Post by: Talijan on December 09, 2010, 07:44:35 PM
Evo nije da se bas nesto previse razumijem u fotoaparate ali na ovoj stranici http://www.dpreview.com mozes pogledati karakteristike raznih fotoaparata ...te ih mozes usporedit... :yes   :stoner: No moje misljenje ti je da si bolje uzmes Pentax K-r ....karateristikama je dosta blizak Nikon-u ali je cijenom dosta prihvatljivi..Imas nekih prednosti na njemu npr.. Wireless..laksi je ..ima ti oko 600g...( taman da ne dobijes upalu misica  :spiteful ) :peace:
Title: Re: Nikon D90
Post by: Zver on December 09, 2010, 08:48:12 PM
Po meni za skoro iste pare moоeš da kupiš početnički ali veoma moćan canon 550d, pored toga što je dobar kao i nikon ima i snimanje full hd videa u rezoluciji 1920 x 1080, 24p, a u manjim rezolucijama i do 60 frejmova u sekundi, moоda će me sada nikondоije napasti ali canon 550d se pokazao kao vrhunski fotoaparat, za relativno male novce, ja ću ga kupiti do kraja godine (čekam boоično sniоenje u mađarskoj... (uštedeću do 200 e)), takođe, ako si zainteresovan da napraviš dobre fotografije, bitniji ti je objektiv nego telo aparata, ali to je tema za neku drugu raspravu...

evo da vidiš kako canon 550d pravi hd video...

http://vimeo.com/12245786
Title: Re: Nikon D90
Post by: DexonDee on December 09, 2010, 08:50:39 PM
Aha hvala ti zver mozes doci na XF moj ti je 715065 da popricamo oko toga i oko neceg drugog :peace:
Title: Re: Nikon D90
Post by: DexonDee on December 09, 2010, 09:03:06 PM
Posto mi treba jedan fotoaparat neki tako pocetnicki,a posto se ti razumes u to bolje nego ja :D pa da mi objasnis tj savetujes sta da uzmem :)
Title: Re: Nikon D90
Post by: don_gagi on December 09, 2010, 10:54:00 PM
Quote from: Zver on December 09, 2010, 08:48:12 PM
canon 550d se pokazao kao vrhunski fotoaparat, za relativno male novce, ja ću ga kupiti do kraja godine (čekam boоično sniоenje u mađarskoj... (uštedeću do 200 e))

Na koju foru...kolika je tamo cena, tj koju ti cenu ocekujes? I onda pretpostavljam ides na povracaj pdv-a....koliko ce te sve to na kraju izaci, kad podvuces crtu?
Title: Re: Nikon D90
Post by: Zver on December 10, 2010, 03:54:22 PM
Evo ovako,

ovo je mesto gde cu kupiti aparat

http://www.edigital.hu/Tukorreflexes_(DSLR)_fenykepezogep/Canon_EOS_550D_digitalis_fenykepezogep_kit_(18-55mm_IS_objektivvel)-p52606.html

Cena je 749 e, afa (pdv) je 25% sto mu dodje oko 187.50, e sada, postoji indicija da ce cena otici za jos 5 % dole. U tom slucaju, ustedeo bi tacno 200 evra i aparat bi me izasao oko 590, ali posto cu ja odmah uzeti i optiku F 1.4, cene ce biti drugacije, na objektivu cu ustedeti jos 50 evra....
Title: Re: Nikon D90
Post by: DexonDee on December 10, 2010, 06:59:40 PM
Evo gledam neki Olympus E-620 mozes mi objasniti kakav je to da znam jer mozda uzmem to za pocetak :)
Title: Re: Nikon D90
Post by: don_gagi on December 10, 2010, 08:38:00 PM
Quote from: Zver on December 10, 2010, 03:54:22 PM
Evo ovako,

ovo je mesto gde cu kupiti aparat

http://www.edigital.hu/Tukorreflexes_(DSLR)_fenykepezogep/Canon_EOS_550D_digitalis_fenykepezogep_kit_(18-55mm_IS_objektivvel)-p52606.html

Cena je 749 e, afa (pdv) je 25% sto mu dodje oko 187.50, e sada, postoji indicija da ce cena otici za jos 5 % dole. U tom slucaju, ustedeo bi tacno 200 evra i aparat bi me izasao oko 590, ali posto cu ja odmah uzeti i optiku F 1.4, cene ce biti drugacije, na objektivu cu ustedeti jos 50 evra....

Sjajna varijanta, dobiti takav aparat za 550-600 evra...   :super
Title: Re: Nikon D90
Post by: Zver on December 13, 2010, 10:53:56 AM
Zapravo sa 50 mm F1.8 objektivom ce me izaci oko 620 evra, sto je takodje prilicno dobra cena, jedino sto cu morati da ga Š VERAM preko grane....
Title: Re: Nikon D90
Post by: don_gagi on December 13, 2010, 05:44:55 PM
Nemoj samo da se preznojavas na granici ko Giga Moravac ("Bolji zivot"), da te carinik ne bi skidao do gole koze!  :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=renM-x9vk5s (http://www.youtube.com/watch?v=renM-x9vk5s)
Title: Re: Nikon D90
Post by: Talijan on December 13, 2010, 07:46:10 PM
gagi ovo je zasluzilo +1...svaka cast.. :spiteful   
Title: Re: Nikon D90
Post by: DexonDee on December 13, 2010, 07:57:13 PM
tako je +1
Title: Re: Nikon D90
Post by: Zver on December 14, 2010, 04:09:42 PM
 :rock3
Title: Re: Nikon D90
Post by: * ThE JoKER * on March 08, 2011, 11:43:38 PM
D90 je manje vise savrsen fotoaparat, to dodje ja mislim negde visa visa srednja klasa  ;D. Samo Nikonovi fotoaparati imaju odlicna pogram za sceniranje slika i osvetljenje sto im daje ogromnu prednost. Ja imam Cannon EOS 450d, odlican je i cena mu nije velika, karakteristikama jako slican d90 po pikselazi i vecini karakteristika :). Sad, od kad je pisan post proslo je skoro 4 meseca, tako da se nadam da si kupio kakav si ocekivao :)
Title: Re: Nikon D90
Post by: DexonDee on March 10, 2011, 08:44:02 AM
Na zalost jos nisam :peace: