Bitange Forum

Games => Call of Duty series => Call of Duty 2 => Topic started by: nyxe on March 24, 2010, 11:00:36 PM

Title: PLS pomoc za moj komp
Post by: nyxe on March 24, 2010, 11:00:36 PM
Ovako, posto je poznato da je moj komp slab i da imam 50-60 fps,da li je moguce da ga povecam ili bar da mi slika ide tecnije???
Ako neko zna neka napise sta da ukucam u konzolu da bih nesto malo poboljsao....plsss  :girl_cray       :worth
Title: Re: PLS pomoc za moj komp
Post by: shonEEE on March 25, 2010, 12:59:13 AM
A jesi pokusao sam da potrazis na netu kakav dobar cfg? I kakav ti je hardware?
Title: Re: PLS pomoc za moj komp
Post by: nyxe on March 25, 2010, 10:45:43 AM
Ma nasao sam dobar cfg ali hteo bi da mi neko nesto da da upisem za svaki slucaj za jos bolje i tecnije, posto ima njih mnogo koji imaju dobre confige ...inace za hardwer ne znam...
Title: Re: PLS pomoc za moj komp
Post by: ugly.fender on March 25, 2010, 02:45:12 PM
stavi rezoluciju 800x600
stavi directx 7
antialiasing off
soften smoke edges off
onda idi detail settings i stavi sve na low

U konzolu kucaj ( konzolu spustas pritiskom dugmeta ispod esc-a

/cg_brass 0
/cg_blood 0
/cg_marks 0
/r_multigpu 1
/com_hunkMegs 512
/com_maxfps 125
/r_polygonOffsetBias 16
/r_polygonOffsetScale 4

za prikaz FPS-a na ekranu kucaj u konzolu

/cg_drawfps 1

za prikaz lagometra

/cg_drawlagometer 1


Title: Re: PLS pomoc za moj komp
Post by: shonEEE on March 30, 2010, 05:29:49 PM
Evo ovde imas objasnjenje za svaku komandu pojedinacno, pa ako budes zainteresovan i nezadovoljan trenutnim performansom igre, uzmi cfg u svoje ruke i sam ga napravi :)

http://www.tweakguides.com/COD2_9.html

Preporucicu ti neke komande sada, dodacu ih jos i poslije:

(ne bih ti preporucivao da stavljas cg_marks na 0)

seta r_anisotropy "4"
seta r_drawSun "0"
setar_packetdup "1"
seta cl_maxpackets "100"
seta r_autopriority "1"
seta r_skinCache "0"
seta cg_drawMantleHint "0"
seta r_zfeather "0"
seta rate "25000"
seta snaps "20"

Quote
seta r_picmip 1"
seta r_picmip_bump "2"
seta r_picmip_manual "1"
seta r_picmip_spec 2"



Title: Re: PLS pomoc za moj komp
Post by: Darko on March 31, 2010, 02:44:07 AM
Ako ti je stariji komp pokusaj da instaliras starije drajvere za grafiku tj. podesi sve u igri, napravi cfg. pa onda instaliraj razlicite drajvere za grafiku i vidi sa kojima imas najvise fps-a, jer nekada se desava da noviji drajveri zaglupe grafiku kada su starije igre u pitanju.

Garantujem ti da ces imati razliku i do 20 i vise fps-a sa razlicitim drajverima.
Title: Re: PLS pomoc za moj komp
Post by: nyxe on April 06, 2010, 07:19:33 PM
Ty guys.... :worth :yahoo
Title: Re: PLS pomoc za moj komp
Post by: leckeR on July 06, 2010, 11:38:31 PM
darko , moze xf ?  :P imam i ja problema pa ak bi mi mogao pomoci pls xf :D
Title: Re: PLS pomoc za moj komp
Post by: Lesane on July 17, 2010, 01:09:52 PM
Pozdrav

Nadam se da ovo niko nece shvatit , ali imas na nasem webu dosta o tome.

www.heaven-crew.com

Imas na download zoni dosta dobrih cfgova i na forumu komande za podizanje fpsa. Spoji to dvoje i sigurno ce ti podici fps i olaksat igru.

Lijep pozdrav.