Bitange Forum

Internet,hardware & software => Hardware & Software => Topic started by: zlenzlla on May 23, 2009, 11:41:58 AM

Title: Preporuka za web kameru
Post by: zlenzlla on May 23, 2009, 11:41:58 AM
Treba mi preporuka za web kameru. Hajde mi predlozite neke koje su dobre. Pozdrav
Title: Re: Preporuka za web kameru
Post by: SOLID on May 23, 2009, 12:37:01 PM
I meni treba preporuka .....   
Ali mislim da us najbolje logitech alu i najskuplje.....
Title: Re: Preporuka za web kameru
Post by: Zver on May 23, 2009, 01:15:36 PM
U slucaju da imate symbian telefone, sve sto vam treba je dodatni software koji streamuje sliku sa kamerice telefona na kompjuter, generalno svi telefoni sada imaju potreban hardware (kamera, mic, slusalice). Ja licno koristim DV kameru (panasonic ag-ez 35) umesto web kamere jedino sto je nephodno instalirati TrackerCam software, kamera je 3ccd, daje jako dobru sliku, i ni jedna web kamerica ne moze da se poredi sa ovom dv kamerom. Takodje i fotoaparati koji imaju live preview (a vecina ima) mogu da strimuju sliku na kompjuter, ali nisam to toliko istrazivao.
Poslednje resenje je kupiti dedicated web kameru, definitivno se sa logitechom necete zeznuti.
Title: Re: Preporuka za web kameru
Post by: Lun on May 23, 2009, 07:26:44 PM
Evo ti lista i testovi kamera pa biraj:
http://cowboyfrank.net/webcams/index.htm
Title: Re: Preporuka za web kameru
Post by: zlenzlla on May 24, 2009, 03:41:45 PM
Ok, hvala.

Volio bih da cujem iskustva ko vec koristi neku kamericu.  Pa ako neko ima...
Title: Re: Preporuka za web kameru
Post by: Darkman Ki-Ninja on August 13, 2009, 11:55:54 AM
Imam ja A4TECH cam. 2.0 mega pixsela u kikindi 1 500 din  :worth