Bitange Forum

Internet,hardware & software => Hardware & Software => Topic started by: *SPARTANAC* on April 14, 2009, 06:19:16 PM

Title: GPU test?!
Post by: *SPARTANAC* on April 14, 2009, 06:19:16 PM
Da li znate neki program kojim bi mogao da testiram GPU (A DA NIJE 3D MARK 06). ako znate okacite i link ako moze.

A onaj TechPowerUp GPU-z mi izbacuje ovo http://gpuz.techpowerup.com/09/04/14/5vc.png :suicide
Title: Re: GPU test?!
Post by: Tomo_SU on April 15, 2009, 12:22:41 AM
Prost GPU test. Opterecuje katricu max. Eto ko skine neka upise koliko ima fps sa defoult podesavanjima.

http://www.daionet.gr.jp/~masa/archives/rthdribl_1_2.zip

Ovo je u prozoru, a u full screenu bude oko 350 fps
(http://img27.imageshack.us/img27/5125/gputest.jpg)
Title: Re: GPU test?!
Post by: Lun on April 15, 2009, 08:10:29 AM
Pored RTHDRIBL-a koji radi pod DirectX-om se koristi još i FurMark (http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/). Ovaj drugi radi pod OpenGL-om. Obrati samo paоnju na temperaturu grafičke kad budeš sa njima testirao.

(http://img244.imageshack.us/img244/8201/rthdribldef.th.jpg) (http://img244.imageshack.us/img244/8201/rthdribldef.jpg)
Title: Re: GPU test?!
Post by: *SPARTANAC* on April 15, 2009, 11:16:43 PM
ovaj test sa ovim lopticama mi ne radi... :vava
A ovo je test sa FurMarkom: http://www.mypicx.com/uploadimg/1818339994_04152009_1.jpg

Ajde ako mozes lun pokazi mi tvoj score sa ovog furmark test-a.
Title: Re: GPU test?!
Post by: Lun on April 15, 2009, 11:55:59 PM
Kako misliš ne radi, instalirao si a ne moоeš da ga pokreneš ili se prekine u toku testiranja? Ne bi smeo da ne radi.
Evo ti moj rezultat od Furmarka:

(http://img387.imageshack.us/img387/8553/furmark9800gtx.th.jpg) (http://img387.imageshack.us/img387/8553/furmark9800gtx.jpg)
Title: Re: GPU test?!
Post by: *SPARTANAC* on April 16, 2009, 12:11:04 AM
strasno dupla bolja grafa 9800! mada imas i duplo bolji procesor ^^

evo pogledaj gresku koju mi izbacuje: http://img209.imagevenue.com/img.php?image=29696_wtf_123_18lo.JPG
Title: Re: GPU test?!
Post by: Lun on April 16, 2009, 12:24:18 AM
Da li ti se isto dešava i kad isključiš taj overdrive kod grafičke? Mada smo prvo trebali da krenemo od razloga zbog kojeg su ti trebali ovi programi za preоenje grafičke. :)
Title: Re: GPU test?!
Post by: *SPARTANAC* on April 16, 2009, 02:49:41 AM
Ne, to mi se pojavljuje samo kod ovog programa sto mi je dao tomo...do duse 3D mark nece ni da se upali, tako da je i to problem.

A trebali su mi jer vidim da nesto nije u redu sa kompom pogledaj SS sa prvog posta :) nenormalno!

Izgleda da je za sve kriva maticna  :icon_grrr:
Title: Re: GPU test?!
Post by: Tomo_SU on April 16, 2009, 03:01:56 AM
Da li na slikama Vista?

Za rthdribl System Requirements

        * Intel(R) 80x86-compatible CPU
        * Microsoft(R) Windows(R) 98, ME, 2000, or XP
        * DirectX(R) 9.0 or later
        * A video card that supports Vertex Shader 2.0 and Pixel Shader 2.0

Title: Re: GPU test?!
Post by: *SPARTANAC* on April 16, 2009, 02:55:44 PM
Quote from: Tomo_SU on April 16, 2009, 03:01:56 AM
Da li na slikama Vista?

Za rthdribl System Requirements

        * Intel(R) 80x86-compatible CPU
        * Microsoft(R) Windows(R) 98, ME, 2000, or XP
        * DirectX(R) 9.0 or later
        * A video card that supports Vertex Shader 2.0 and Pixel Shader 2.0


Da li to vazi i za black last XP ? :-\
To je i dalje XP koliko znam.
Title: Re: GPU test?!
Post by: *SPARTANAC* on April 17, 2009, 12:45:18 AM
Ajde ako moze jos neko da uradi test (posebno ovi sto imaju nVidia) da vidim bas kolika je razlika.

I ako moze neko da kaze prosecnu temperaturu grafe dok je na stand by-u i dok radi.

ovako to izgleda kod mene

(http://img150.imageshack.us/img150/7436/furmark000000.jpg)

http://img150.imageshack.us/img150/7436/furmark000000.jpg
Title: Re: GPU test?!
Post by: Lun on April 17, 2009, 02:35:32 AM
Hmmm, 3dMark ne radi, rthdribl ne radi, ne prikazuje GPU clock, očigledno da imaš problem. Ne znam za taj Black XP, ali u principu ne volim da neko prvo čačka po OS-u pa da ga ja onda takvog instaliram, moguće je i da je do njega. Nešto sa directX-om ti nije u redu, probaj poslednju verziju da instaliraš ako već nisi.

http://download.microsoft.com/download/3/C/4/3C46A69A-CB0F-4CCA-B1E8-248D43270D5F/directx_mar2009_redist.exe
Title: Re: GPU test?!
Post by: *SPARTANAC* on April 17, 2009, 02:44:33 AM
Ne znam do cega je sumnjam na maticnu, jer kad sam isprobavao ovu grafu an drugim kompovima bila je 100% ok. ali eto na mom kompu ocigledno nesto nije u redu... BITNO JE DA COD2 RADI! :yahoo
Title: Re: GPU test?!
Post by: Zver on April 17, 2009, 03:31:35 AM
Nema to nikakve veze sa maticnom plocom, directx novi + novi driveri bi trebali resiti problem.
Ustvari kada malo bolje razmislim, osnovni uzrok tvog problema je upravo black xp, jer je to ustvari djubre natovareno programima za sminkanje interfejsa, jede mnogo memorije, ima dosta preinstaliranih gluposti....

Ubaci clean xp i videces kako ce sve da radi.
Title: Re: GPU test?!
Post by: *SPARTANAC* on April 18, 2009, 03:04:02 PM
hvala zver na pomoci, pokusacu sa reinstalacijom.