News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Problem sa DVD rezacom

Started by zlenzlla, June 17, 2009, 12:25:04 AM

Previous topic - Next topic

zlenzlla

Nece da mi ocita rezac. Kada udjem u My Computer ima DVD ROM, ali rezaca nema. Kupljen je pre mozda pola godine.

PS: ovo mi se pojavljiva kada palim racunar


*SPARTANAC*

jesi probao restart bios ili tako nesto kreativno?
Inace imao sam i ja isti problem pre 4 godine dok sam jos bio nub. :flag_of_truce

clumsy

proveri ide kabal, pa malo ono sranje sto odredjuje koji je master a koji slave... bem li ga zaboravio sam kako se zove. probaj i da promenis kabal od napajanja. samo drugi turi pa probaj.
proveri i bios... mozda si nesto cackao pa sjebao. nista cudno za tebe. ti uvek imas neke probleme :)
i na kraju ako nista nece izvadi ga i idi da ga reklamiras. :)

SOLID

Definitivno promeni kabal..... :rock3

Lun

MoŠ¾e biti par stvari, slabo napajanje, crkao rezač ili s-ata kontroler na ploči, loši kablovi ili bagovit bios. Probaj da PC isključiš iz struje na minut pa ga ponovo uključi, moŠ¾e da pomogne ako je bios u pitanju.

*SPARTANAC*

I dalje ti predlazem restart bios. :this :this :this

zlenzlla

Quote from: *SPARTANAC* on June 17, 2009, 03:29:43 AM
jesi probao restart bios ili tako nesto kreativno?
Inace imao sam i ja isti problem pre 4 godine dok sam jos bio nub. :flag_of_truce

Probao, probao.  :wink:


Quote from: clumsy on June 17, 2009, 03:31:20 AM
proveri ide kabal, pa malo ono sranje sto odredjuje koji je master a koji slave... bem li ga zaboravio sam kako se zove. probaj i da promenis kabal od napajanja. samo drugi turi pa probaj.
proveri i bios... mozda si nesto cackao pa sjebao. nista cudno za tebe. ti uvek imas neke probleme :)
i na kraju ako nista nece izvadi ga i idi da ga reklamiras. :)

Kako je to Kljazmi kreativno srocio  :spiteful
Pa kad su svi problemi sa ovog servera presli u moj racunar.  :||


Restartobao sam bios i i dalje je isto. Uopste ga windows ne ocitava. Znaci da je crkao. Idem sutra kupiti novi. U roku od godinu dana crkla su mi dva asusova rezaca. Sad prelazim na LG.

Hvala svima

zlenzlla

Danas sam probao svoj rezac na rodjakovom racunaru i radi. Sve je sasvim normalno i sa rezacima i sa kablovima. Restartovao sam bios i opet isto. Izgleda da su stradali S-ata konektori. Ipak moram da kupim novi rezac, ali ata.  :suicide

zlenzlla

Nikako da se sjetim da napisem ovde nastavak. Rezac je ispravan, sata konektori ispravni, windows ocitava rezac, ali mi se i dalje pali ovo sa slike kada palim racunar. Resetovao sam bios, napajanje je novo. Ali mi u biosu uopste ne ocitava rezac. Nema ga nikako iako radi normalno. Da li neko zna zasto se pali ovaj prozor sa slike i kako da nastimam u biosu da mi ocita rezac.
PS: rezac radi u windowsu, ali ne u biosu tako da ne mogu da dignem sistem sa njega nego moram sa dvd rom-a.

:drinks2

zlenzlla