News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Hilfee

Started by BloX, August 24, 2008, 02:02:36 AM

Previous topic - Next topic

BloX

poznato je da nisam neki expert sa kompovima i informaticki znalac, no kuzim se....ali :suicide
dakle konfa je sljedeca...

radeon HD 4850
2 gb ram, 1066 hz
2.7 dual core procesor
160 gb hard

kakvo bi mi napajanje trebalo da to sve donekle dobro radi....znam da je iznad 500W, no ima neka fora sa ulazom za graficku, 4-pinski ili 6-pinski( tako nesto ) nemojte mi se smijat :R...s kojim rijecima i kojim upitom bi trebao doci pred prodavaca..o cemu se tu radi???

fala puno i molim jedan konkretan odgovor...izvinite na neznanju...nismo svi ko zverko i iron ;D ;D ;D

Podpredsednik

Jesi li ti onaj sto je rekao da PREDSEDNIK mora bas svuda da da odgovor??? :)

DiDaN

ako nemozes da provalis  od oka,najbolje da poneses graficku u prodavnicu i da ti oni kazu :happy

BloX

Quote from: Podpredsednik on August 24, 2008, 02:11:22 AM
Jesi li ti onaj sto je rekao da PREDSEDNIK mora bas svuda da da odgovor??? :)

hahhaha da jesam...no ovaj put bi te molio za odg. :happy :happy...izvinjavam se za onaj put, nije bilo zlonamjerno :rock3

Podpredsednik

Treba ti 6-pinsko napajanje od 500W minimum (naravno od nekog kvalitetnijeg proizvodjaca Chieftec, Antec, Cooler Master....), mada bi moglo i malo vise, ako planiras kasnije da ubacujes nove komponente ili da zamenis stare. ;)

BloX


KIKI

uzmi 550w chieftec ili LC

IronC

Ja sam uvek za Thermaltake...godinama koristim njihova napajanja i nikad problema....sve preporuke od mene..

Zver

ja sam nedavno kupio napajanje da moze da potera core 2 duo, i ime mu je antec, 500 real power - 90 eura

Podpredsednik

Antec je ZVER, samo retko koji prosecni korisnik bi se odlucio za napajanje sa visokom cenom. Sto je najgore, mnogi zanemare napajanje, a ono je jedna od najbitnijih stavki pri sklapanju konfiguracije!

domohomo

ja imam 5 crnaca sta san ih spojija pa trce u onome kolutu ko hrčci ima struje za cilo selo....... :icon_twisted:

Lun

Moj izbor bi bilo neko od Antec, Seasonic ili Corsair-a od preko 500W, tihi a rade posao. Pitaj Sektora kako mu je sa njegovim Cooler Master-om, jbt. ono je kao da imaš mlazni avion u sobi.  :rofl Kod mene u mašini je Cors HX620W, radi, ne čuje se a još i 5 godina garancije. Koje god da uzmeš neka bude firmirano, nemoj Š¾aliti pare za napajanje da ne bi posle bilo nevolja i sa ostalim komponentama. Recimo nešto sa ove liste:
http://www.itsvet.com/proizvodi/kriterijum/comp_comp_powersupply/top50/desc ;D

BloX

evo ugl. fala svima na super prijedlozima...no da budem kratak evo sto sam uzeo

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=023220

da nebude jebanja s time bar neko vrijeme..... :drinks2

X_ice_X

Quote from: BloX on August 26, 2008, 12:10:20 PM
evo ugl. fala svima na super prijedlozima...no da budem kratak evo sto sam uzeo

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=023220

da nebude jebanja s time bar neko vrijeme..... :drinks2

kako si uzeo kada pise da nije raspolozivo? ? ? ? ? ? ? ?

:ziveli  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

BloX

uzeo sam preko frenda iz šibenika.....a ionako ti piše da dolazi danas ili sutra ;D ;D ;D ;D

tihi



Napajanje uopste ne treba biti 500W ne znam odakle vam to. Pa prosecni racunar trosi ispod 100W!!! Jedini trenutak kad povuce celokupnu struju je kada se racunar pali.  Ja sam uzeo napajanje od 400W imam 2x 8600GT 2x 1Gb ram, athlon 5.2 i kojesta jos sto ide jel,i ni drc do sada. (Naravno napajanje nije najeftinije,ali nije ni najskuplje mislim da je mercury)

   Dobro stabilno napajanje znaci ako ti treba za neki server koj se ne gasi 24/7 ali za gamera....   I moje napajanje ima dodatne prikljucke za grafulju koje idu u plocu.

Podpredsednik

Ја сам имао проблема са напајањем на сÑ,аром компу, било је од 400W а једна жица која доводи напон до плоче је скроз прогорела при дизању сисÑ,ема. А мој комп, чини ми се, иначе није ни могао да извуче Ñ,олику снагу из њега у нормалном раду!

tihi



  Problem je sto mnoga napajanja deklarisana kao 400W (isto kao i zvucnici) nisu od 400W. Moj stari komp ima napajanje od 280W i nikada nisam imao problema uz 2 opticka uredjaja,2x joipad, 9550 VGA i ostalo sto ide uz to.

Zver

Proizvodjaci kompjuterskih komponenti su skloni preterivanju i to se ustvari sve svodi na dobar advertising, oni naime uzmu napajanje i ubiju mu dusu, da bi izvukli cifru tipa 400 w (u peaku) i onda to napisu na ambalazu debelim boldovanim slovima uokvireno crveno zutom kombinacijom, i onda svi misle da je to napajanje od 400 w, a ono je zapravo dosta slabije (u zavisnosti od proizvodjaca). E sad, nedavno su se pojavila napajanja koja su deklarisana na recimo 800 w (real power) sto znaci da to napajanje moze da isporuci deklarisani napon i da ga drzi neprekidno 24/7 ako je potrebno (opet advertising). Tako da nemojte mnogo verovati onome sto pise na ambalazi, nego malo provrsljajte po forumima pre nego sto kupite krucijalnu komponentu kao sto je napajanje.

Mykel

Moja politika je KUPUJ SA Š TO DUŠ½OM GARANCIJOM.  OCZ nudi 3god , a na neke serije i po 5 god garanciju, ista pricha je sa ThermalTake-om. I imaš Corsair napajanja sa 5god garancijom. Meni je chieftec crko posle 13 meseci, a garancija je naravno 12. Od tad gledam samo GARANCIJU

[WC]=CyClops=

Ja kod napajanja gledam stabilnost prije svega. Pronađeš na netu dobre testove koji za svaki rail prate voltaŠ¾u pod opterećenjem i uzmeš ono koje se pokaŠ¾e dobrim. Do sada nisam imao problema, a trenutno koristim Taganovo napajanje i iznimno sam zadovoljan, potpuno nečujno odrađuje svoj posao.