Proxy server i ESSET Smart Security

Started by Podpredsednik, March 01, 2009, 09:15:49 PM

Previous topic - Next topic

Podpredsednik

Imam dva kompjutera povezana u LAN preko swich-a, jedan ima internet konekciju a drugi ne. Instalirao sam CCProxy i omogucio drugom kompjuteru da ima internet preko proxy-a, problem mi stvara ESSET Smart Security, tj njegov firewall. Samo kad stoji na disable, internet na drugom kompu radi. U automatic modu ne mogu da podesavam kojem programu ili IP adresi da iskljucim filtriranje, a u Interactive i Personal to je moguce. Problem je u tome sto ne znam sta mi tacno bolkira firewall, IP ili CCProxy, jer nigde nisu izlistani u firewall opcijama. Cackao sam razne gluposti, ukljucivao i iskljucivao ali bez uspeha. Zna li neko resenje?

$tring

Kupi ruter. Ako ih povezujes preko switcha jedan kompjuter ce morati non-stop da ti je upaljen i glumi ruter. Zezao sam se davno sa tim, ali ne bi ti znao pomoci. Ruter ti je najbrze i najbolje resenje...

Podpredsednik

#2
Eh...kad sam ja neinformisana budala, pa nisam znao da postoji razlika izedju rutera i switcha, tek kad sam kupio SWINJCHE dobio sam tu informaciju! Jedva cekam da crkne, pa da imam razlog za kupovinu rutera!
Evo sta sve ima u listi od firewall-a, ja sam tu nesto brljao i zato ove color-strelice nisu merodavne:

(da bi ste videli sta pise na slici, otvorite je u novom prozoru http://i203.photobucket.com/albums/aa247/Popudopulus/esset2.jpg )
Ako neko sluti da ima resenje, neka ga spit out here!

$tring

Iskreno, nemam pojma polovina za cega sluzi.... :)

Podpredsednik

Otkud mi dva S ovde "ESSET", al sam pross!