News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Dim na Main-u

Started by zf|easy, February 03, 2009, 07:56:13 PM

Previous topic - Next topic

zf|easy

Pozdrav,

primetio sam da u poslednje vreme na Mainu sve vise ljudi puca bez problema kroz dim. Ne mislim na varijante kada pucas nasumicno nego bas nisane bez imalo problema, sa svim vrstama oruzija (karabini, automatsko...). Dovoljno je sto imamo razlicite pingove i masine ne moraju jos da nas smaraju ovim glupostima. Ako je vec dozvoljeno varanje tipa vidim kroz dim sto ga ne ukinemo jer samo smeta nama koji ne vidimo. Ili javno recite da je dozvoljeno koristiti taj tip cheat-a i recite kako da ga svi ukljucimo.

Druga stvar, sto se konacno ne podigne jos jedan server kao Main ali original pa da filtriramo malo ove citere (u prici je vec godinu dana)? Mislim da je stvarno cena key-a sad mizerna i da ga mogu svi priustiti. Nek radi neko vreme da vidimo kakav je odziv pa ako bude sve ok neka ostane. Dnevno odigram sat vremena call-a pa bi bilo lepo kad bi to bilo i kvalitetno.

Poz.

zlenzlla

Quote from: zf|easy on February 03, 2009, 07:56:13 PM
Pozdrav,

primetio sam da u poslednje vreme na Mainu sve vise ljudi puca bez problema kroz dim. Ne mislim na varijante kada pucas nasumicno nego bas nisane bez imalo problema, sa svim vrstama oruzija (karabini, automatsko...). Dovoljno je sto imamo razlicite pingove i masine ne moraju jos da nas smaraju ovim glupostima. Ako je vec dozvoljeno varanje tipa vidim kroz dim sto ga ne ukinemo jer samo smeta nama koji ne vidimo. Ili javno recite da je dozvoljeno koristiti taj tip cheat-a i recite kako da ga svi ukljucimo.

Druga stvar, sto se konacno ne podigne jos jedan server kao Main ali original pa da filtriramo malo ove citere (u prici je vec godinu dana)? Mislim da je stvarno cena key-a sad mizerna i da ga mogu svi priustiti. Nek radi neko vreme da vidimo kakav je odziv pa ako bude sve ok neka ostane. Dnevno odigram sat vremena call-a pa bi bilo lepo kad bi to bilo i kvalitetno.

Poz.






Podrzavam  :drinks2

jogi d medvjed


TaZa

Samo original...ja sam eto key dobio dzaba...

SOLID

Quote from: TaZa on February 05, 2009, 09:31:30 AM
Samo original...ja sam eto key dobio dzaba...
Too TaZzZoo :D.... sad nas je dvoje :D

Lider

Ma treba izbaciti dim sa svih servera, jbt. ubijaju me kroz dim samo tako i onda kad pogledam kill cam vidim sebe u dimu kako svjetlim k'o svjetlac :D. A ima ih i sa tim citevima ili cime vec sto vide kroz dim. A isto tako dim mi sjebe FPS, padne na 10 i sta cu ja sad, zakucenem se u dimu, ne znam ni gdje gonim niti mogu da reagujem brzo.
Gasite "dimeve" na serverima :-[ ;D  :ziveli
a za org key, nemojte jos  :cray  :down   :)

STEK

Quote from: TaZa on February 05, 2009, 09:31:30 AM
Samo original...ja sam eto key dobio dzaba...
vidi ga taZZZa pro .....ima organ cd key... :happy

zf|easy

Ma originalan server sto pre. Necemo docekati dok svi pokupuju kljuceve. Ovako ce bar imati razlog. Ko nije sposoban da zaradi 10E nije sposoban ni za call :). Sinoc se murta s nekim svadjao po partije da li je taj vec bio banovan sa servera ili ne. Covek promenio provajdera pa pici call opet :).

Pozdrav.

$tring

Sto se tice dima, to je posebna tema za raspravu. Naime, na CB-u je dim dozvoljen i pored poznatog baga koji se realno desava na svaki 50-i baceni dim. To je opet stvar koja pogadja sve na random. I meni se par puta to desilo ali ne opterecujem se preterano zbog toga. Iskreno, draze bi mi bilo kada bi se dosta vas sa servera organizovalo i napravilo se jos par CTF klanova - pa da igramo kao ljudi :) Public je i ovako (po meni) jedna jako dosadna igra koja nema puno veze sa CTF. Pucanje bez smisla..
Nego da se vratim na dim... tako je FPS pada poprilicno. Razgovaracu sa ostalim adminima oko toga pa cemo resiti.

Sto se originala tice, ta tema je vec bila otvorena ranije. I stvarno - trebali bi svi da kupe original i da se lepo igramo. Danas sam bas sa Zver-i pricao oko toga, i samo je pitanje da li postojeci server pretvoriti u ORG ili podici nove ORG servere. No, i to cemo brzo odluciti..  :rofl

SOLID

Nemoj gasiti dimmmm!!!
POzzz.. ;D

zf|easy

Pa ako je moguce i nije opterecenje za racunar na kome trce serveri (pretpostavljam da nije negde si pisao koja je masina), mozda je bolje podici original servere zasebno. Pretpostavljam da ce onda tu igrati vise ljudi koji duze igraju call i trebalo bi biti i kvalitetniji server. A oni koji ne nameravaju da kupuju key (pocetnici verovatno vecim delom) imace gde da igraju. Tako ce bitange serveri verovatno dobiti na kvalitetu a nece izgubiti na masovnosti igraca. Mislim da ce to liciti na onaj period kad smo imali Main pam server i garazu klasicnu. Cini mi se da je tada Main server bio dosta dobar.

Pozdrav.

zf|easy

Da zaboravi reci. Naravno da igra na serveru (posebno public) nema draz kao igra u igraonici: nerviranje, dranje, podjebavanje drugih i naravno naknadno prepucavanje uz pivo  :ziveli. Koliko je dobar ADSL toliko je i los, bar sto se tice call-a. A mogli bi napraviti par ekipa za malo ozbiljniji call. Videcu sa ovim mojima.

Pozdrav.

jogi d medvjed

Quote from: string on February 06, 2009, 12:35:37 AM
Sto se tice dima, to je posebna tema za raspravu. Naime, na CB-u je dim dozvoljen i pored poznatog baga koji se realno desava na svaki 50-i baceni dim. To je opet stvar koja pogadja sve na random. I meni se par puta to desilo ali ne opterecujem se preterano zbog toga. Iskreno, draze bi mi bilo kada bi se dosta vas sa servera organizovalo i napravilo se jos par CTF klanova - pa da igramo kao ljudi :) Public je i ovako (po meni) jedna jako dosadna igra koja nema puno veze sa CTF. Pucanje bez smisla..
Nego da se vratim na dim... tako je FPS pada poprilicno. Razgovaracu sa ostalim adminima oko toga pa cemo resiti.

Hoće li bit štogod od ovog? MoŠ¾da neki kompromis, primjerice dva mjeseca s dimom, dva bez, i tako naizmjence?  ;D

spdR

Ne znam string na koji bug sa dimom mislis,ali znam za jedan siguran bug.Naime,ima likova koji pad bacaju dim stisnu F12,i oni taj dim ne vide,dok ostali da - pa se to cesto zloupotrebljava.Moze se desiti i da ti slucajno zalaga,ali to je svaki 1000. put.Ali recimo,bez dima na carentanu nikad Ameri nece protrcati do planta B na Carentanu,i tako.......Ovo sam sad za war rekao :D