News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

ADSL (Srbija)

Started by $tring, October 24, 2008, 04:49:06 PM

Previous topic - Next topic

$tring

Evo jedan post koji ima veze sa ovom zaboravljenom sekcijom foruma... :)

Od 1.novembra povecavaju se kapaciteti ADSL-a, pa ce uslediti transformacije:

512 > 768
1023 > 1536
1536 > 2048


Upload ostaje isti.... Sta? Niste se obradovali? Ni ja... Pa, i nisu se nesto otvorili  :sorry ... Kada sam cuo da ce biti 'prosirenje kapaciteta' odmah sam pomislio : 'Konacno 2x!' .... Ali jok.

Leeman3

Ma strasno. Za 1350din daju 768/64 flat, to je skoro 17eura. Sramota.

Ja se odjavljujem sa budjavog ADSLa, u ponedeljak stize sbb cable. MIX paket na sbb-u koji obuhvata D3 start (digitalna TV) sa cca 50 kanala i 1024/128 kbps flat netom (+lokal) kosta 1390din mesecno. Sta reci?

http://www.sbb.rs/cms/view.php?id=822

Podpredsednik

Kod mene su povecane jos pre par dana, samo sto mi je sad jos gore, jer su preoptereceni ruteri, pa net jedva radi, nekad skoro uopste ne radi!!! :(
Smanjite nam brzineeee....!!!

(ko ne zna, radis se o wireless-u)

clumsy

ah... mogu mi i 15x povecati down ako mi je Up isti sta mi vredi... lepo od njih, ali jbt dokle cemo mi da zivimo od drugih seed-era... ne mozes ni preko hamchija normalno igrati igrice sa 128 kbs

Zver

Sbb je to posteno uradio, povecali su 2x i up i download

DiDaN

Ljudi strpite se....evo ulazimo u EU za par desetina godina pa ce i internet da pojacaju  :|| :|| :|| :|| :|| :||

IronC

Ma da kako da ne cim uzdjemo u EU vise nista nemoramo da radimo sve je free sve ce biti idealano....a ko  nece da uzme 10 megabita neta i down i up verovatno ce da dobije  :vava
Obecana zemlja  :icon_bad:

DiDaN

ha ha.......kad kod nas stigni 10 megabita,Japanici ce uveliko da koriste teleportaciju  :rofl :rofl :rofl

Lun

Ih teleportaciju, pa to se kod nas već uveliko koristi, evo pitaj Irona ako mi ne veruješ. Pogle samo kako se neki vešto premeštaju po mapi, čas su tu , čas tamo. Jbt. teledirigovani projektil ih ne bi pogodio. :rofl :rofl :rofl

Podpredsednik

Eh lepi moj teleport, kako mi nedostaje! Ja sam se satima....danima...mesecima teleportovao po Bitange serverima, dok mi nisu malo sredili net. Sreca sto me String i ostale Bitange nisu kick-ovali zbog toga, ko zna gde bih sad bio i sta bih radio!!!!





DiDaN

e sefe al si se promenio,narocito na zadnjoj slici...............prepoznao sam te po tetovazama  :rofl :rofl

Podpredsednik

Eee dobro zapazanje...ja sam mislio da ces me prepoznati po prasetu...znas koliko ih voooolim! ;)

$tring

A vidite kakve brzine komišije imaju:

http://www.t-com.hr/privatni/internet/maxadsl/brzine.asp

...... a ovi naši nam daju na kašičicu. Povećaju nam brzine za megabit i mi slavimo danima. Ax... Š ta bi dao za ovaj najjači paket! :)

DiDaN

Skidao sam nesto preko #cenzura#-a i primetio da mi nesto brze skinulo..........".kad ja tamo ali ono medjutim"

pojacali protok................pre roka..........ovo nema ni kod Palme


clumsy

a i nase komsije imaju jadan upload... kao i mi  8|

$tring

Eto... dosao je i taj dan............ sa 1536 sam se popeo na 2048....... i ....... i nista... isti kurac......  :diablo

HOCU UPLOAAAAAAAAAAAAAADDDDDDDDDDDDDD!!!!!!!!  :suicide

Nina

Svi dobili povecanje sem mene....ja izgleda nisam zasluzila  :suicide

Staljin

Quote from: Nina on November 02, 2008, 04:15:54 PM
Svi dobili povecanje sem mene....ja izgleda nisam zasluzila  :suicide
dat cu ti ja pola svog uploada,ali za uzvrat trazim 50 efpeesa,racunam da je to trecina otprilike,ili da delimo zaradu od krematorijuma

Nina

Quote from: Staljin on November 02, 2008, 11:50:52 PM
Quote from: Nina on November 02, 2008, 04:15:54 PM
Svi dobili povecanje sem mene....ja izgleda nisam zasluzila  :suicide
dat cu ti ja pola svog uploada,ali za uzvrat trazim 50 efpeesa,racunam da je to trecina otprilike,ili da delimo zaradu od krematorijuma

:spiteful

DiDaN

uu jbt............sto ne vrate kako bilo pre.............bolje je radio net :suicide :suicide

$tring

Quote from: DiDaN on November 03, 2008, 10:22:41 PM
uu jbt............sto ne vrate kako bilo pre.............bolje je radio net :suicide :suicide

Pa kada niko od provajdera nije kupio ni megabit vise, nego su sve pustili ovako kako je.
Radio sam 6 godina u ISP i mogu da vam garantujem da nikom od provajdera nije palo na pamet da kupi jos net-a.
Polaaaaaako.... Kad ne bude bas-bas-bas radilo onda ce kupiti...

DiDaN


GuRuGeoRge

E'o malo o japancima da seckate vene:

QuoteInternet na japanski način
Sreda, 24. januar 2007. 17:49

Mučite se sa dial-upom? Niste zadovoljni brzinom ADSL-a koju nude domaći provajderi? Mislite da je Internet skupa igračka? E pa, evo vam još materijala za nerviranje.

Prema podacima japanskog Ministarstva za unutrašnje poslove i komunikacije tamošnji korisnici su oberučke prihvatili servise bazirane na korišćenju optičkih vlakana. Čak četvrtina od 25 miliona korisnika broadband pristupa priključeno je na optičke konekcije. Konkurencija na trŠ¾ištu Internet provajdera je izuzetno Š¾estoka, pa se na svakog novog korisnika gleda kao "na malo vode na dlanu”.

Uvodjenje optičke konekcije se izvodi za maksimalno dve nedelje, a vrlo često prvih meseci se usluge uopšte ne naplaćuju. Pri tome su cene smešne, da smešnije ne mogu biti.

Tako Japanci mogu od operatera fiksne telefonije NTT East Corp. da dobiju takozvani Hyper Family paket po mesečnoj tarifi od 5.200 jena (uključeno i rentiranje opreme), što iznosi nešto malo više od 33 evra, odnosno oko 2.600 dinara.

A za tu cenu pretplatnik dobija priključak na optički link brzine 1 Gb/s, dok su pojedini priključci unutar stana ili kuće podešeni na brzinu od 100 Mb/s (što vaŠ¾i i za upload i za download). Tako sve više Japanaca napušta ADSL kod kojeg maksimalna brzina dostiŠ¾e cifru "samo” 47 Mb/s, i to po ceni od 1.000 jena (oko 6,5 evra).

(COM&GSM/MONDO)

;D :icon_eek: :-\ :ziveli

DiDaN


STEK

MENI JE UPLOUD 115 A  DOWNLOUD 768......TELEKOMOV ADSL......

SOLID

Quote from: bakitos on December 21, 2008, 10:56:31 PM
MENI JE UPLOUD 115 A  DOWNLOUD 768......TELEKOMOV ADSL......

Low+

STEK

a ne.....od juce sam mid -........ :spiteful

SOLID


GuRuGeoRge

Moja veza kada sam danas prepodne skidao jedan film sa Megauploada(imam 1024/128):



Moj drug iz Rumunije Sergiu s kojim povremeno igram CoD2 i 4 ima u Bukureštu vezu:



Razlikeee DRASTIČNEEE!!!  :shok

Ja za 1024/128 Kbps plaćam 1430 dinara mesečno,a on za 8MB/6MB u sekundi plaća 10 evra mesečno i to im je internet preko optičkog kabla pa ti vidi...  KaŠ¾e za oko 2 min skine 1 DivX od 700 MB a za max 5 minuta oko 1,5GB,a ove igre oko 6-7GB, ako mu je dobar torent sa dosta seeder-a, skine za max oko pola sata...    :suicide :icon_neutral:

DiDaN


Podpredsednik

Bem ti zivot, a pre par godina su rumuni kod mene u selu kopali kanale za telefonske kablove!!! :(

Zver

#31
A ovi nasi retardi daju 16mb/768kb, pa ljudi to je 1:20  :suicide

GuRuGeoRge

Hmm..da,i što sam zaboravio da dodam,pričao sam sa njim pre 2-3 dana pa ga pitam onako čisto iz radoznalosti,da li mu je taj 8/6MB/sec net ograničen količinom podataka ili moŠ¾da da nema 'FLAT rate'..KaŠ¾e mi čovek nema nikakvih ograničenja,da ima, ne bi se ni opredelio za tog provajdera.. :icon_eek:

STEK

             :hat :hat :hat :hat :rock3          sistemska greska.....naplacujem..............                                                                                                                                               

komara

STRING jedno pitanje:kad hocu da odradim prijavu Veratu da provere da li ima mogucnosti za prikljucak jel moram prvo da se odjavim na Neobee?

Zver

Imas migration code, to ces traziti od neobee-a, onda prosto tehnickoj podrsci u veratu das taj kod

komara


komara

Juce sam poslao Veratu zahtev za promenu providera jer sam poludeo treba da ispucam pola okvira da bi ubio nekog i ako mi je ping 30-40 (lagggggggg),nadam se da ce biti uslova  :worth