News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Koji skilovi?

Started by Meki, March 31, 2012, 11:00:39 AM

Previous topic - Next topic

Meki

Pošto sam juče bio sprečen (ne svojevoljno, WG patching system me je*uckao) da isprobam blagodeti novog patcha, imate li neki savet pre nego što krenem da spamujem mape svojim uništenim tenkovima?  :suicide

Konkretno, koji skilove rasporediti na:

   a) Heavy
   b) Medium
   c) TD
   d) SPG
   c) Light tenkove?

Zdravom logikom,  teškašima, medsima i prdavcima je must have Repair, dok Camo za arty i TD, ali opet, da li svakom članu posade dodeljivati iste, jer se gubi dragoceno mesto za ostale skilove.

Otvoren sam za predloge i sugestije, njubovima postovanje strogo zabranjeno! (ja sam specijalan slučaj)  :baby

Meki


potpredsednik Rambo

bah...koliko sam procitao tamo, ako imas recimo dva loadera, i njima selektujes da imaju recimo...adrenaline rush ili nesto do toga, efekat nije kumulativan.
isto vazi i za radio operatere.
ne treba krljati istu vjestinu na dva clana posade koji obavljaju istu funkciju u tenku.
ja sam recimo za sve ove brze, tipa batchat, lorraine, stavio onaj sixth sense. mnogo brate izvidjacu znaci to da li je primecen ili ne.
repair je i dalje mama koja mora biti istrazena, mada sam primjetio da na francuzima i nije toliko bitan...dosta se brzo popravljaju ako samo jedan clan posade ima repair na 100%.
adrenaline rush je dobar za one koji imaju dva loadera.
ne znam, ako neko ima onaj king of spades ili tako nekako, kakav je on?

Jo_Munja

Sixth sence cu staviti i na artiljeriju, odmah nakon cammo skilla.

Eskimko

Sta reci?koje skilove odabrati da li ove sto mi ne trebaju ili ove sto nemaju veze sa vezom  :omg:

stripy

#5
E nakon dosta prčkanja našao sam konačno dobitnu formulu. Barem ja mislim da sam našao dobitnu formulu. :yahoo Moram priznati da su Veliki Vođa Kim Jong Iron i Steel bili u pravu za BiA i da nosi više nego ostali skillovi te je zapravo obavezan drugi izbor. Moje isprike, mali sam i još učim  :baby

Ovako :
Pretpostavka prva je da su 2 skilla istraŠ¾ena, ako nisu onda prvo naravno Repair inače si najebao kad ti odu gusjenice ili nešto.

1. Commander - na sve tenkove BiA i Lampica famozna ili ti sixth sense.
2. Za sve ostale članove posade BiA pa Repair. BiA prvo jer je perk pa treba biti na 100 % svima da bi radila  :yes

To je općenito za sve tenake  :smartass

Na artiljeriju sam stavio komadantu prvo Lampicu i do sada se preko nekoliko puta pokazala korisna ostalima ostavio Cammo naravno i neke gluposti mada mislim da ću poslije kada dođem na Gw tiger maknuti Cammo i staviti BiA. Ostaviti ću poslije link za Cammo vrijednosti za sve tenkove pa pogledajte koliko doprinosi, mreŠ¾a je na velikim artiljerijama dosta - pogotovo za otvorene di se na 3. slot ne moŠ¾e staviti ventilacija a BiA zapravo i je ventilacija  :smartass

Još jedna dobra fora za one koji razvijaju tek 2. skill. Naravno, prvo razviti posadu da svi budu mali automehaničari (dobra je solucija staviti komadantu da bude mentor pa da tako brŠ¾e napreduju).Kada druđe drugi skill cca 70-tak posto - poništiti ih i onda preraspodijeliti - na taj način se ne gubi veliki postotak skilla i promijeniti 1. skill BiA jer je perk a onda 2. repair koji bude na kojih 65% cca recimo. Komadantu po meni ostaviti Lampicu da se razcija umjesto repaira, osobno mi je lampica spasila dupence (auspuh  :rofl) u nekoliko navrata do sada. Taman se upali, maknem se u rikverc i vidim kako doleti granata ili još bolje fula me arty za to što sam se pomakao. Š to bi Mamić rekao nećeš razbojniče  :acute

Za treće skillove ima par dobrih ovisno o tenku npr. Commander - Mentor da brŠ¾e uče taj 3. skill ovo ostalo je livada. Gunner -Snap Shot je odličan pogotovo za Francuze (i tko imaT34 također po meni obavezan 3. skill). U kombinaciji s tim za Francuze Smooth ride odličan (kao i za Mediume). Radio - Situational Awareness. Loader - Safe Stowage. Uglavnom ovisi i o tenku pa treba iskombinarati.

Link sa izračunatim skilovima i koliko nose :

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/97945-new-crew-skills-in-numbers/

Vrijednosti kamuflaŠ¾e za tenkove i tablica izračuna za pojedini tenk :

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Au-0ejftw524dEd4a0hURjB3eTV5SE1vX1RBVlJDSlE#gid=4

Toliko od mene u sitne sate nadam se da je pomoglo bar malo ;)

EDIT - slika koliko expa treba za pojedini nivo skilla.


**ET=KGB**

Nemoj se previse sekirati i muciti oko skillova, doce verovatno svi na red samo sto ce trebati mnogo odigranih partija da dodju na 100%
100% sam siguran da ima minimum 4 skilla po clanu posade, verovatno ima i vise ali kao sto sam i rekao trebace mnogo da se igra sa tim tenkom kojeg skillujes.

VaiiiVaiii

komandir............sesto culo(100%)     ,izvidjac(100%)     ,sveznalica (60%)
nisandzija...........precizan strelac(100%)     ,na nisanu(100%)     ,oruzar (60%)
vozac..................mirna voznja(100%)     ,voznja van puteva(100%)     ,kontrolisan udar (60%)
radio operater.....svesnost situacije(100%)     ,pojacanje signala(100%)     ,prenos signala (60%)
punilac...............bezbedno slaganje(100%)     ,intuicija(100%)     ,popravke (60%)
E-50