News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Problem sa Window 7

Started by zlenzlla, July 12, 2010, 02:05:42 PM

Previous topic - Next topic

zlenzlla

Pozdrav,

zadnja dva dana mi se desava da mi se sistem samo zamrzne i onda pobijeli sa nekim plavim linijama. Ne mogu da ga povratim nikako osim restartovanjem preko kucista. Jeli zna neko sta bi moglo da bude?

Darkman Ki-Ninja


stewzoR


Darko

Prasina...

Pokusaj da otvoris kuciste i ocistis ga, moguce da se preterano greje ako je prasina zasla u hladnjake i ventilatore.

zlenzlla

Procesor i napajanje su dobri. Ne vjerujem ni da je prasina jer je nedavno ociscen. Ali cu probat i sutra. Ipak je puno vruce pa je mozda upravo to

Darkman Ki-Ninja

Quote from: zlenzlla on July 13, 2010, 01:16:09 AM
Procesor i napajanje su dobri. Ne vjerujem ni da je prasina jer je nedavno ociscen. Ali cu probat i sutra. Ipak je puno vruce pa je mozda upravo to
A moŠ¾da se nešto od toga greje...

Darko

Pa kako si objasnio, najvise mi lici na pregrevanje, ako je sve cisto od prasine mozda da proveris kako hladnjaci nalezu na procesor i grafiku, kako rade ventilatori a mozda i da zamenis termalnu pastu. Mada nekad, kada su ovakve vrucine, pomaze i samo otvaranje stranice kucista...

olo-sh

ako je ekran bjeli sa plavim linijama ond ti je komp najvjerovatnije otisao u mornare
hehe to zamrzavanje najcesce ima veze sa manjkom struje u procesoru pa provjeri napajanje
naravno ako ti se to desava kad pokrenes vise stvari od jednom

Zver

Kako bi se postavila prava dijagnoza, morao bi da znaš šta je prethodilo samom događaju, ili usled čega se pojavilo, da li je u pitanju neki proces koji si pokrenuo, pa je računar povukao više struje, ili posle određenog vremena rada računara..... moŠ¾e to biti svašta...

$tring

Za pocetak otvori komp i dobro ga ocisti... takodje proveravaj temperaturu sa nekim programcicem koji gleda temperaturu procesora. Ima ih gomila.... A mozes i sam da proveris temperaturu tako sto ces pipnuti hladnjak. Ako je suvise vruc, onda je najverovatnije to. Kompovi znaju da zajebavaju po ovako velikim vrucinama.... bas zbog pregrevanja.

zlenzlla

Mislim da je upravo temperatura u pitanju. Danas sam provjeravao i cpu je radio na 80+ stepeni dok sam radio u Ilustratoru. Danas sam ga ocistio kompresorom i temperatura je sad manja. 50-70 stepeni. Inace radi na 30-ak, ali je kod nas nenormalno vruce zadnjih dana.

@ Zver, pocelo mi se ovo desavati kada sam pokusao da skeniram racunar sa Spyware Doctor-om.  Dakle, radio je par sati pre toga.

Hvala svima

IronC

Uradi jos jednu prakticnu stavr,nije bas estetski ali pomaze, ako nemas klima uredjaj vec u stanu, skini jednu stranicu sa kucista (leva stranica kad gledas komp spreda ako je standardno kuciste upitanju)...bilo bi od pomoci i naravno ako imas neki sobni ventilator pa da i on malo tu pored kucista napravi brzi protok vazduha...naravno sve ovo vazi ako je temp u pitanju...
Samo mi kazi koji cpu imas i koju vga?...nekad moze da bude i do memorije jer kad ja i ona full opterecena greje se ko luda...

Mustang.

Quote from: string on July 13, 2010, 07:52:11 PM
Za pocetak otvori komp i dobro ga ocisti... takodje proveravaj temperaturu sa nekim programcicem koji gleda temperaturu procesora. Ima ih gomila.... A mozes i sam da proveris temperaturu tako sto ces pipnuti hladnjak. Ako je suvise vruc, onda je najverovatnije to. Kompovi znaju da zajebavaju po ovako velikim vrucinama.... bas zbog pregrevanja.

Istina, moj se jednostavno ugasi . . samo ga ugasim na 2-3 sata da se ohladi i opet ko nov.

tihi


  Najtupavije i jednostavnije resenje su dodatni cooleri,tj ventilatori. Obavezno postavis jedan na zadnjem delu kucista da isisava toplotu a po potrebi mozes dodavati jos, (ja sam npr stavio jedan kod brata na stranicu koja se otvara da bi ladio graficku) ,a prilicno su jeftini.

zlenzlla

@ IronC, CUP je AMD Athlon 64  3000+ (standardni takt je 1800, overclocked na 2.1).  Predpostavljam da je zbog toga i vece zagrijavanje jer je kod nas nenormalna vrucina zadnjih dana.
GPU - radeon X300/X550x1050 series 256 MB, shared na 1024
RAM 2 GB DDR1 na 333, OC na 400 MHz.
Kuciste je otvoreno. Nije mi se desavalo posle ciscenja da se zakucava. Izgleda je ipak temperatura.  :)

Darko

Quote from: Darko on July 13, 2010, 02:30:35 AM
Pa kako si objasnio, najvise mi lici na pregrevanje, ako je sve cisto od prasine mozda da proveris kako hladnjaci nalezu na procesor i grafiku, kako rade ventilatori a mozda i da zamenis termalnu pastu. Mada nekad, kada su ovakve vrucine, pomaze i samo otvaranje stranice kucista...
:yes :yes :yes

komara

Quote from: zlenzlla on July 12, 2010, 02:05:42 PM
Pozdrav,

zadnja dva dana mi se desava da mi se sistem samo zamrzne i onda pobijeli sa nekim plavim linijama. Ne mogu da ga povratim nikako osim restartovanjem preko kucista. Jeli zna neko sta bi moglo da bude?
Probaj da vratis stari drajver za graficku ,mozda ako imas novi on pravi problem.Mislim da imas isti proble,m ili slican kao i ja vidi temu zamrzavanje racunara u helpdesk!