News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Koji browser koristite?

Started by $tring, September 24, 2009, 12:31:01 PM

Previous topic - Next topic

Koji browser koristite?

Internet Explorer 6+
0 (0%)
Internet Explorer 7+
0 (0%)
Opera
2 (8.3%)
FireFox
15 (62.5%)
Chrome
3 (12.5%)
Safari
3 (12.5%)
Kombinaciju browsera za razlicite namene
1 (4.2%)
Sve, po malo
0 (0%)

Total Members Voted: 21

$tring

Zanima me koji browser koristite i zasto? ... Veliki sam zaljubljenik u Operu, i koristim je kao glavni browser ponajvise zbog MOUSE GEASTURE-a (otvaranje/zatvaranje prozora desnim dugmetom misa, i crtanjem nekog slova). Firefox dobro renda stranice, ali je nekako sve tromiji i tromiji. Ukoliko niste probali Chrome browser (by google) toplo vam preporucujem da ga probate. Definitivno je najbrzi browser od svih gore navedenih, i najbolje radi sa javascript-om. Verujem da ce vremenom potuci ostale browsere.

Chrome radi daleko brze sa svim google aplikacijama, od gmail-a pa do analyticsa....

Zver

Chrome + firefox u zavisnosti od namene. Trenutno je primary chrome, dugo je bio FF (uvek ga imam instaliranog).

Operu nikad nisam probao (ZNAM, lud sam)

Funkerman

Koristim Firefox ,prije svega, jer sam na njega navikao,tako da mi je mrsko installirati ostale i razgledati ih,zadovoljan sam Firefoxom.

*SPARTANAC*

Chrome  :worth
Iz prostog razloga sto je pregledan pretrazivac, solidno brz. I ne znam da li mi se cini ali lepsa su slova na google chrome nego na IE 6 i 7, znam da zvuci glupo ali je tako (ko sumnja nek proveri)
MADA nema puno opcija kao FF ali ne mogu da se pozalim, ima sve sto je meni potrebno.

m.shadows

Quote from: *SPARTANAC* on September 24, 2009, 03:15:42 PM
Chrome  :worth
Iz prostog razloga sto je pregledan pretrazivac, solidno brz. I ne znam da li mi se cini ali lepsa su slova na google chrome nego na IE 6 i 7, znam da zvuci glupo ali je tako (ko sumnja nek proveri)
MADA nema puno opcija kao FF ali ne mogu da se pozalim, ima sve sto je meni potrebno.

Slazem se. :hat

*SPARTANAC*

btw sto se tice glasanja
zar nije "sve po malo" i "Kombinaciju browsera za razlicite namene" u principu ista stvar?! :tease2

m.shadows

Za chrome ima dobrih tema  :worth
btw sparta...verovatno jeste  :rock3


Podpredsednik

Nisi ubacio IE8 u vote. Ja Chrome jos nisam probao!

*SPARTANAC*

Quote from: Podpredsednik on September 24, 2009, 06:06:11 PM
Nisi ubacio IE8 u vote. Ja Chrome jos nisam probao!
Pa predsednice vreme je! :spiteful

spdR



Lider

Firefox, zato sto mi je pregledan i navikao sam na njega. Kad na nesto naviknem, a odgovara mi, mrsko mi se prebacivati na nove stvari i uciti na njima. Tako da sam na firefoxu sve dok ne budem primoran da se prebacim na nesto drugo.
Jedina zamjerka na Firefox sto mi nekad zauzima puno procesa i stalno ima tendenxiju rasta, sto duze koristim to vise procesa zauzima :suicide

muschmule

Quote from: Lider on September 25, 2009, 01:18:14 AM
Firefox, zato sto mi je pregledan i navikao sam na njega. Kad na nesto naviknem, a odgovara mi, mrsko mi se prebacivati na nove stvari i uciti na njima. Tako da sam na firefoxu sve dok ne budem primoran da se prebacim na nesto drugo.
Jedina zamjerka na Firefox sto mi nekad zauzima puno procesa i stalno ima tendenxiju rasta, sto duze koristim to vise procesa zauzima :suicide

Slazem se u potpunosti.Meni takodje FF zakucava procesor posle nekog vremena.Iako ne praktikujem da drzim puno tabova otvorenim posle nekog vremena moram jedan restart FF jer komp pocne malo da zakucava.

zlenzlla

Safari koristim najvise. Brz je i pregledan. FF koristim kada nesto skidam jer je dosta brzi od Safarija, tj. postize vece brizine. Safari mi nikada ne skida punom brzinom. Kao sto vec neko rece, FF zakuca komp nakon nekog vremena koristenje i sto ima vise tabova otvorenih. Nekada mi se to desava i sa Safarijem. Chrome sam probao i svidja mi se. I pokazao se kao dobar pretrazivac. Na Linuxu koristim FF.

Mephisto

Prije explorer a sad firefox.
Firefox i dobro izgleda i pregledan je sa tabovima.
Ne zamaram se dodatnim sitnicama uuu ima ovu opciju ima onu opciju.
Glavno da moze na google youtube i bitange forum  :super.
I ono mogu instalirat dodatnu traku koja mi odgovara.

*SPARTANAC*

@ Mefi ne odgovaram na tvoj post! :doc

Posto vecina kaze da je FF pregledan, da li ste videli google chrome: http://i34.tinypic.com/2z5qgdg.jpg
Dve trake na prvoj se vide tab-ovi, a na drugoj se upisuje link ne znam da li moze biti preglednije.
I kao sto vidite na dnu programa nema one dodatne trake koja mene iskreno smara, jednostavno google chrome mi nekako povecao ekran.
A btw zlen zlla chrome ti manje oduzima processora i rama, bar po nekim mojim testovima.
Ali na zalost google chrome jos nije usavrasen, tako da za ponesto moram da upalim IE ili FF :R

Lun

Samo 2 glasa za Operu? Sramota, ne znate šta propuštate. Opera - Faster & safer internet.  ;D
Razloga je mnogo, koristim je već dugi niz godina, od kad se pojavila. Glavni razlog je što kod nje bukvalno sve moŠ¾e da se postavi onako kako korisniku odgovara, tabovi, stranice, toolbarovi, skinovi, paneli, broj i vrsta ikona na toolbaru...  MoŠ¾e da bude gola ko pištolj a opet s druge strane moŠ¾ete da je nabudŠ¾ite ikonama i toolbarovima da niko Š¾ivi ne moŠ¾e da se snađe, od vas samo zavisi. Bez mouse gesture sam ko šugav sa drugim pretraŠ¾ivačima. Ima odličan pop-up blocker, mogu da se ubiju reklame samo jednim klikom, u sklopu nje je mail i irc klijent, widgeti, lista zatvorenih tabova  i blokiranih popup-ova, ima mogućnost dodavanja Search engine-a po Š¾elji. Od verzije 10 je i spell checker ubačen u nju. Ovo su samo neke od vrlina Opere i zaista mi je čudno kako je tako malo ljudi koristi. Ne bih da je poredim sa drugim pretraŠ¾ivačima da ne bi došlo do prepucavanja ali - Opera for the win.  :drinks2

spdR

moze li se iskljuciti da ne ostaju tabovi ?

Lun

Naravno da moŠ¾e. Nije mi se desilo da sam hteo nešto da promenim kod izgleda a da nije moglo. :wink: