pomoc oko postavke extreme+ v2.6 moda na server

Started by ShakalSRB, February 19, 2010, 02:27:27 PM

Previous topic - Next topic

ShakalSRB

Napravio sam na svom CoD2 serveru folder "mods" i u njega uploadovao ceo setup folder(extremev26-setup) a pored setup foldera napravio sam i folder "extreme" u koji sam uploadovao sve "optional foldere"

evo slike sadrzaja i jednog i drugog foldera...

Medjutim kad pokusam da se konektujem na server izbacuje mi poruku:
"Max ammo mismatch for "panzershreck" ammo : "panzershreck_mp" set it to 4 but "panzershreck_allies" already set it to 10"
i jedino kao opciju imam cancel - nista od konekcije na server  :(

Probao sam svasta ali ne ide... Zna li neko kako da resim ovo?

unapred hvala!

S-V Nemanja77

#1
Сад ће одговор!!!!

$tring

Gde hostujes server? Kuci isprobavas ili imas negde zakupljen server? Uz eXtreme dolazi dokumentacija, koju ako pratis korak po korak sve mozes lepo namestiti.

ShakalSRB

Mod je postavljen na server i radi...
Ali potrebna su mi neka dodatna podesavanja u samom modu da bi smanjio lag na serveru. Naime, dogadja se da server zakucava-laguje i povremeno punkbuster izbacuje igrace zbog "loosing key packets" - predpostavljam da je preopterecen kolicinom opcija i efekata u samom modu?!  ili je do neceg drugog?  :(

Probao sam da iskljucim stosta iz moda ali i dalje imam isti problem - i dalje ima dosta laga... Isklucio sam detalje tipa prasina, sneg, magla, bombardovanja , avione i jos dosta toga.

Moze li mi neko ko ima isti mod na svom serveru pomoci oko stelovanja istog? 
Ako nije problem moze postaviti ili mi poslati na pp svoje sredjene cfg fajlove iz "scriptdata" da ih proucim i pokusam primeniti na svom serveru.  Inace mod sam bar vizuelno nastelovao da bude kao na Bitange MIX serveru...


Takodje zanima me deo oko ubacivanja custom mapa u ovaj mod...
Uspeo sam da ubacim 4 custom mape u mod tako sto sam ih dodao na serveru u "main" folder a pored toga sam napravio folder "soundaliaces" u modu, i u njega ubacio "csv" fajlove iz sve 4 custom mape(iz njihovog soundaliaces foldera).  Mape mogu da poteram/pozovem samo iz "starog" call vota ali mapa nema u opstem glasanju za sledecu mapu, po zavrsetku neke stock/default mp mape?!
Moram da napomenem da nisam custom mape ubacivao u rotaciju mapa - mislim da nema potrebe ako imam na serveru call vote sistem kao na bitange mix serveru...ili gresim? 
-kako da ubacim custom mape u glasaanje zajedno sa stock mapama?
-kako da ubacim na server vise od 4 mape?  moram li praviti "pakete mapa"(i kako se prave)? Nsao sam jedan nacin kako se prave paketi mapa ali bi voleo da cujem kako to drugi rade...

za sad toliko, unapred hvala na odgovorima!  :)

$tring

Hajde da krenemo redom...

1.LAG - extreme mod sam po sebi zauzima dosta resursa. Ti si kupio kao sto si sam rekao server kod konkurentskog game provajdera, za malo para. Koliko para - toliko muzike. Sta hocu da kazem : Posto eXtreme mod zauzima puno resursa, a tvoj server se verovatno nalazi na najskrnavijoj mogucoj masini sa jos jedno 50-100 war servera, normalno je da imas lag. Jebi ga, ne mozes platiti PUBLIC server od 24 slota 10 eura, i da ti sve radi kao je u pitanju normalan server i game provajder.

2.CUSTOM MAPE.... Tu postoje par interesantnih trikova, a to su:

- prekopiras fajlove kao sto si uradio u soundaliaces folder
- iste te fajlove kopiras i u z_sounds.iwd koji sam ti poslao na email
- imena custom mapa moraju biti poredjana redom i sa STO KRACIM IMENOM, tipa a1.iwd , a2,iwd itd...
- ja nisam pravio nikakve map packove, nego sam uradio samo ovo sto sam ti napisao
- neke custom mape jednostavno ne mogu raditi zajedno, i tu nema pomoci (bar sam ja odustajao)

3.VOTE MAP za custom mape
Imas fajl _ex_votemaps.gsc ... u njega moras dodati za svaku mapu posebnu liniju...


        level.ex_maps[level.ex_maps.size] = spawnstruct();
      level.ex_maps[level.ex_maps.size-1].mapname  = "mp_mirage_ver4";
      level.ex_maps[level.ex_maps.size-1].longname = "Mirage";
      level.ex_maps[level.ex_maps.size-1].loclname = &"Mirage";
      level.ex_maps[level.ex_maps.size-1].gametype = "dom tdm dm ihtf lms lts sd";
      level.ex_maps[level.ex_maps.size-1].playsize = "all";

Na primer... to ti je ako zelis da dodas Mirage, i da se igraju ti i ti gametype-ovi.

Pakete mapa mozes praviti tako sto sve mape raspakujes u jedan folder, zatim ponovo zapakujes u ZIP i na kraju taj ZIP rename-ujes u IWD. Iskreno, to ti i ne preporucijem jer je kasnije tesko brisati mape i ubacivati nove. Ono sto sam ja uradio je : nasao sam oko 150-200 custom mapa, isprobao jednu po jednu.... zapisivao koja je koja, i na kraju napravio svoj izbor od 30 mapa. Naravno, nece sve zajedno da rade pa sam sistemom eliminacije nastimovao 25 da radi. Sada kada hocu da menjam mape, samo menjam .iwd fajlove i ubacijem nove (a izbacujem stare).

Opet kazem, nece svaka mapa sa svakom da radi...

Ako podesis sve ovako kako sam ti napisao, imaces situaciju da ti se mape lepo selektivno ucitavaju ako je korsnik nema. U suprotnom ce neko ko prvi put dodje na server otpasti sat vremena da poskida sve custom mape.

Nadam se da sam ti pomogao....  :stoner:


S-V Nemanja77

String , on   ima problem sa pingom
, nisu mu resursi u pitanju, posto je promenio lokaciju servera, i sad je resuce dobar

njega sad intersuje kako da smanji ping sa 48 na 30, za nekog normalnog korisnika u srbiji sa brzinom 1028/128

, ista ona fora kao sa PAM modom kada ga startujes  kao CB varijantu  on ima 30 a kao public  45, i onda prebaci  iz CB u Pub  skine maglu ili zadmljenost i ostalo!!

ShakalSRB

#6
hvala na pomoci!

Imam cudan problem sa extreme modom...
Naime sad u igri imam 3! naoruzanja, 2 puske koje biram + pistolj(koji samo pravi pometnju pri promeni)

pistolje sam u weaponcontrol.cfg  iskljucio tj. stavio vrednost "0"

Zna li neko u cemu je problem i kako da ih maknem?  :facepalm:

Lun


ShakalSRB

Quote from: Lun on April 17, 2010, 04:22:52 PM
weaponcontrol.cfg

set ex_wepo_sidearm "0"

:drinks2

ponadao sam se da ce ovo resiti problem jer sam primetio da nisam uklonio "//" ispred stavke      set ex_wepo_sidearm "0"
ali posle restarta servera sa ovom izmenom opet su tu pistolji...  :(
@Lun imas li jos neku ideju sta moze da bude uzrok?

Da li moze da bude problem sa server.cfg  fajlom u main folderu?  mada mislim da taj fajl u main-u nema veze jer postoji poseban server.cfg  u folderu extrem moda...   :hmm
Davno sam slucajno prekopirao "original server.cfg   fajl iz main-a  sa nekim PAM server.cfg fajlom...

Lun

#9
To je komanda koja dozvoljava ili ne da se koristi i pištolj(noŠ¾) i koja sklanja pištolj kao treće oruŠ¾je. U originalnom weaponcontrol.cfg fajlu koji dolazi sa modom stoji:
//set ex_wepo_sidearm "1"

Nije dovoljno samo skloniti // nego i prebaciti na 0 (nulu).

ShakalSRB

#10
dobro de, jesam peilicno nov u ovim stvarima oko servera ali ne bas toliki...   :baby  :)

naravno da je vrednost 0 ali je pistolj i dalje tu!  :facepalm:


edit:
resen problem...

ispostavilo se da je linija :
set ex_wepo_sidearm "0"            
bila spojena sa poslednjom opcijom(// 2 = enabled (can be exchanged for another weapon during play)  
iako je(zbog nemogucnosti da stane u isti red u nastavku) stojala u sledecem redu?!  

*komandna linija mora biti u posebnom redu

Vrlo tesko je primetiti ovakvu "gresku" pa eto savet i ostalima za sl. slucajeve kad komandna linija iako dobro odradjena ne daje zeljeni rezultat