George Hotz je srusio zastitu za playstation 3

Started by dexnsk, January 23, 2010, 06:38:40 PM

Previous topic - Next topic

dexnsk

Danas u jutarnim satima pole 3 gidine, 2 meseca i 11 dana George Hotz je uspeo da srusi zastitu za PS3.
Sta ovo zapravo znaci, pa znaci to da ce se uskoro pojavi crack igre za PS3.
Za George Hotz se prvi put culo kad je 2007 uspeo da srusi zastitu za iPhone mobilni telefon.
Vise o George Hotz-u mozete procitati ovde. http://en.wikipedia.org/wiki/George_Hotz

Svaka njemu cast ja bi posle dva sata odustao a on 3 godine je pokusavao i na kraju uspeo. Sad ce tolke pare da zaradi na ovome, al je isto moguce da ce zbog istog i u zatvor,

IronC


The PS3 is hacked, at least according to George Hotz on his latest blog entry (linked above)!!!

This news comes just under a month after he resumed PlayStation 3 hacking!

To quote: "Hello hypervisor, I'm geohot

I have full read/write access to the entire system memory, and HV level access to the processor.

In other words, I have hacked the PS3. The rest is just software. And reversing. I have a lot of reversing ahead of me.

Took 5 weeks, 3 in Boston, 2 here, very simple hardware cleverly applied, and some not so simple software.

Shout out to George Kharrat from iPhoneMod Brasil for giving me this PS3 a year and a half ago to hack. Sorry it took me so long :)

As far as the exploit goes, I'm not revealing it yet. The theory isn't really patchable, but they can make implementations much harder. Also, for obvious reasons I can't post dumps. I'm hoping to find the decryption keys and post them, but they may be embedded in hardware. Hopefully keys are setup like the iPhone's KBAG.

A lot more to come..."


Podpredsednik

Ne znam koliko ce nekome da se isplati da crackuje svoj PS3. Prvo je pitanje koliko ce crackovanje kostati, drugo BluRay diskovi i rezaci su skupi. Ja sam skoro kupio flashovan Xbox360 i jako sam zadovoljan (igru skinem za dan i narezem je na jedan DVD+R DL koji kosta 110din), PS3 mi ne treba jer mogu skoro sve iste igre da igram, jedino mi je zao sto nema God of War serijala.

Citadel of Pain

Community talk

Teme vezane za community..


Imate art and tech temu

Ovde se cestitaju rodjusi, svadbe....stavljaju slike ekipe koja igra itd..sve vezano za ljude u nasoj maloj zajednici..

Ajde se malo potrudite, i pored mog insistiranja da se uvede neki warn sistem na forum to jos ne radimo,
sto ne znaci da ekipa sa bitange foruma ne treba malo da se potrudi i obrati paznju na svoj forum

Zahvaljujem

$tring

Quote from: dexnsk on January 23, 2010, 06:38:40 PM
Sta ovo zapravo znaci, pa znaci to da ce se uskoro pojavi crack igre za PS3.

... e za ovo je jos jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako rano... sto ce i vreme pokazati. Ovo je tek pocetak i prvi korak ka tome sto pricas. Pitanje je da li ce se ikada pojaviti crack igre za PS3, a ako se i pojave pitanje je kada...