News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

ONLIVE - instant igranje

Started by $tring, January 27, 2011, 02:13:06 PM

Previous topic - Next topic

$tring

Juce mi je prijatelj pokazao nesto o cemu sam mastao i mislio da je daleka buducnost. Rec je o instant igricama - ONLIVE. O cemu se zapravo radi? Radi se o strimovanom igranju ili kako to uopste da ga nazovem. Mozete da igrate najnovije igre, odnosno da 30 minuta probate bilo koju najnoviju igricu i ako vam se svidi kupite je. Bilo da je Crysis, GTA, Fear,Tens,Fudbal ili nesto drugo, nije vam potreban besan hardware nego se sve odvija na serveru, a igricu mozete igrati na maksimalnim detaljima bez obzira koju graficku karticu imate. Vi na vasem ekranu dobijate samo stream sa neke virtualne masine. Tehnicka zahtevnost je minimum 3 megabita net-a, mada kazu da je 5 optimum.

Skinite programcic sa sajta www.onlive.com i probajte. Ja sam se zaprepastio koliko igara mozete probati za veoma kratko vreme, bez ikakve instalacije.

Sta to znaci za neku gamersku buducnost? Znaci da vise necete morati da kupujete graficke kartice, instalirate drajvere, niti bilo sta radite da bi pokrenuli igru. Igra se pokrece online a vi na ekranu dobijate samo sliku. Ok, slika je trenutno 720p sto ce se vremenom popraviti kako nam bude rastao i net.

O ovome sam mastao pre nekoliko godina, i pitanje je sada samo godine kada ce desktop racunari kakve poznajemo nestati iz nasih domova. Verovatno cemo samo terminal imati, odnosno monitor. Ceo sistem, i ceo racunar bice negde online. Zamislite samo kakve cemo igrice u buducnosti igrati bez kupovine prebesnih grafickih kartica. Teoretski, u buducnosti ce nam trebati samo kompjuter koji je u stanju da prikaze full HD sliku. Nista vise... :)

Stvarno sam se zaprepastio....  :clapping

http://www.youtube.com/watch?v=h0CeHuvw1Fw

SALTSTONE

Sinoc sam probao, pa mi navodno zbog latencije nije dozvoljavao da pristupim,...medjutim danas sam isprobao i COOOL  :clapping2

STEK

#2
no comment!!!
sad probao...hm,lepo to izgleda al dok server ne bude u evropi ne vredi da se igra...veliko kasnjenje dzaba nama 4 mb...jednostavno ne vredi!

stewzoR


$tring

Zaboravio sam da napisem najvazniju stvar: NEMA CITERA!   :clapping2

Eskimko

Citao sam pre 1 god o ovome u screenfun-u tada je sve ovo bilo u beta fazi i reklu su da ce se placati.  :console:

$tring

Quote from: Eskimko on January 27, 2011, 06:01:25 PM
Citao sam pre 1 god o ovome u screenfun-u tada je sve ovo bilo u beta fazi i reklu su da ce se placati.  :console:

Pa placa se i sada.... jbg... sve se placa....  8|  ... igre se placaju onoliko koliko inace kostaju. A mozes da ih kupis i na 3 ili 5 dana.
Free trial je 30 minuta.

stewzoR

Znas kakva atmosfera kad na ovoj svojoj kanti igram DiRT2,prosto za ne verovati!

Darkman Ki-Ninja