News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Novi turnir !?!?!?!

Started by husky, September 22, 2008, 05:22:54 PM

Previous topic - Next topic

husky

Evo ovako, zelimo napraviti novi turnir, imat ce novu, nikad vidjenu koncepciju koja ce u potpunosti ukloniti probleme izostanaka ljudi i klanova zbog cega pati cijeli turnir.

Naime, eliminirati ce se klanski nacin igre i prelazimo na pojedinacni. S time da, naravno, u bitkama ce se teziti tome da se ljudi iz istih klanova sto vise grupiraju.

Nacin igre najslicniji je igri Rizik. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Risk_game )

Ono sto bi za prvi put organzirali je - remake WWII.

Dakle, imamo 16 mapa na raspolaganju, svaka mapa bila bi pridruzena jednoj pokrajini. Pokrajine bi bile maksimalno slozene da zemljopisno odgovaraju lokacijama francuske, juga (Libija, Tunis, Egipat), sredine (Rhine i sl.) i ruske mape na istoku.

Ideja je da krecemo sa 40tak igraca. 20 ljudi bi bili Axis, 20 Allies. Od toga 10 bi bilo Ameri i Britanci sa lijeve strane, 10 bi bili Rusi sa desne, a u sredini bi se rasporedil 20 Njemaca. To je to onda, nema warova na kojima bi njemci igrali sa Allies i obrnuto. Igrate za svoju stranu do kraja rata.

Dva igraca bili bi generali koji bi vodili svoje strane. Upucivali bi jedinice u napad i odredjivali tko sto radi.

Igralo bi se na poteze, od ponedjeljka do subote. Svaku vecer od 21 do 23 bi bila po 4 wara od 20 minuta.

Pon, Sri, Pet - napada Allies.
Uto, Cet, Sub - napada Axis.

General bi odredjivao tko gdje napada tako da ako netko najavi da ga nema, gen. ce se prilagoditi, a opet, ako nekog nema, nema. Zajebo je tim. Ako netko zajebe 2 ili 3 puta, ovisi o razlozima i da li je javio, biti ce zamijenjen nekim drugim.

Igrali bi se CTF (kada su momcadi jednako brojne +/- igrac) i TDM (kada je velika razlika u brojnosti), a jos cu doraditi to malo da bude smisleno i izjednaceno.

Uglavnom, po klanovima bi slozili maksimalno da sve pase. Uvjet za sudjelovanje je da vas se zna - dakle ne moze na turnir uci Mujo Hasic, a nikad bio na serveru. Tako se imena mogu duplati.

Ovdje molim vas upisite ako vam se koncept u globaliu svidja, pa da dodjeram sama pravila i sve do kraja.

Hvala.

Paradox

#1
Zanimljivo i ambiciozno

Zanima me sledece:

1.Sta je konacan cilj, tj. kad je kraj rata? Da li ce biti nekoliko razlicitih zadataka kao u riziku (konacna pobeda na 2 od 3 fronta) , ili se ide do konacnog unistenja?

2.Da li ce se pocetne pozicije rasporedjivati po sledecem principu>>> NPR.   Afrika:Na Toujanu i Tobruku su Nemci, na El Alameinu i Matmati Britanci? Ako je tako da li ce biti dovoljno da Britanci pobede na Toujanu i Tobruku da bi dobili ceo front ili ce morati na sve cetiri? Da li ce izgubljeni front moci da se povrati?

3.Oce li igraci biti vezani za jedan front, ili ce generali moci da ih po potrebi shaltaju? NPR>. Ako firer proceni da Lenjingrad cuvaju low skill igraci da na njih posalje krave?   :D  Ako si Rus da li si Rus do kraja?

Imam jos par pitanja al to cu kad cujem sta ostali imaju da kazu, za sada je moguce da sam sve pogresno razumeo  ;D

Umalo da zaboravim... STALJINA ZA GENERALA!!!  :rnr


husky

E vidis, to su vec detalji koje bi morali razraditi.

Uglavnom, cilj je zauzeti sto vise podrucja. Nakon bitaka, biti ce i mrtvih, tako da ce se smanjiti broj igraca, a njihov povratak biti ce proporcionalan kolicini zemalja koje ce strana posjedovati.

Podrucja nece biti vezana za pokrajine niti ikako, tako duboko necemo ici. Ako u pon. allies zauzmu carentan, njemci ga u utorak mogu napasti i vratiti. Dakle mapa je cisto simbolicka i da se ne ponavlja.

Nece se moci micati po podrucjima ko kako hoce, a biti ce sa svakog podrucja moguca napasti/prijeci u susjedna. Svako podrucje imat ce 3-4 susjedna. Svi mogu svuda, ali ne preko njemaca. Sto znaci, ako krenes kao rus, moci ces na zapad samo ako probijete frontu. Ako se ona zatvori, opet nemos preko. Ali kada budu pojacanja, svejedno je gdje si krenuo, gdje si ubijen, a gdje ces se pojaviti.

Pojam "mrtav" ce biti definiran na slijedeci nacin: Ako se igra CTF, s koliko razlike momcad izgubi, toliko igraca gledano odozdo na spisku je mrtvo. Ozivljavas kada se dijele pojacanja. Pojacanja nece biti u prvom tjednu, a poslije svaki drugi dan. Ako se igra TDM, mrtvi ce biti oni koji ce imati razliku: (Ubio - ubijen) < -1  i losijim skorom.

Tako da opet sve bude timski. Ako imas u momcadi koja napada ili se brani npr. 3 igraca, a 1 se forsira i ubija sve protivnike, zavrsi debelo u plusu, ovi 2 u minusu 2 i vise, oba ce "umrijeti" i taj dobar ce sjebat i momcad. Bez obzira na manji klanski aspekt, tim-play ce biti na visini.


BloX

buraz samo ti mogu reci da je to malo previše jebade u zakmo!!!! No sve u svemu cini se ok :drinks2 :drinks2 :drinks2

//LoneWolfs//kamiX

 Zanimljivo u isti rukav i komplicirano ... .... no sve u svemu zanimljivo  :scenic :scenic :scenic :scenic Moras prvo 2 dana citat i ucit pravila Turnira   :scenic :scenic :scenic :scenic hehehe A bilo bi guba da se odazove dovoljan broj igraca

Staljin

#5
zvuci zanimljivo...........................................................moze paradox,dobro znas da sam najsmireniji kad igram war,a ne volim bas naredivat :)

BaNaNaMaN

malo je komplikovano, ali zanimljivo!

pick n roll

Staljin jedini pravi i istinski GENERAL! Ziveo Staljone  :icon_bad:

Erwin König

Zvuci zanimljivo. Malo sam se pogubio u pracenju svih detalja igre, ali OK. Jedini problem je kasno vreme igranja. Ljudi koji rade prepodne ce imati probleme sa odmaranjem. Ici ce na posao nenaspavani i sa nazuljanim guzama od kundaka. Sve u svemu - DOBRA IDEJA. Vidi se da si se potrudio. Sve pohvale. :rnr

~LoneWolfs~Extreme

nije lose ali ima previse rupa u svemu tome...treba doradit ali nije lose.....i ofc LEGU sa generala...btw ta 2 generala ce morat uvijek bit online navecer

husky

Heh, ljudi, dakle birat cemo 2 generala koja ce biti vodje. Ni u vojsci, vojnik pojma nema sta ga ceka, samo ide di se kaze.  ;D

Biti ce sve jasno i jednostavno kada krene, i biti ce graficki prikaz stanja bojisnice. Do 19 sati biti ce sve isplanirano za taj dan.

Dakle, generali ce znati i voditi bitke. Ostali ce znati da li igraju, kada igraju, sto igraju i s kim igraju svaku vecer.

Prvi war bi poceo u 21, drugi 21:30, treci u 22 i cetvrti u 22:30. Dakle do 22:50 je sve gotovo. Vecina warova na turniru igrala se u 9. Ako zelite, pomaknut cemo pocetak na 20:30, ali 20 je ipak malo prerano.

Koncept je zanimljiv i minimaliziran ce biti efekt nedostatka igraca, a to ima svoju cijenu - mrvicu kompliciranija pravila. No, kazem, za obicnog igraca, sve ce biti jasno kada iza 19 dodje - vidjet ce sve na forumu sto ocekuje njega i njegov tim.

Ako turnir bude predug ili prekratak, popravit cemo za iduci, ali cilj je malo se trznuti sa samo svakodnevne pub igre i napraviti nesto unikatno.

Simke

Zanimljiva ideja al mene interesira gde ima da se kupe jeftina kavurma i cvarci,mene to zanima danas :P

Elem,nisam znao gde da pitam ovo pa cu ovde,da li ce se organizovati jesenja liga,neko iz bitangi je spomenuo to jos kad je bio prosli turnir ... ???

Staljin


tomi11

dobra ideja

al predlazem da se vidi prvo koliko igraca ce se prijavit pa osnovu broja prijavljenih igraca napravimo jakosne skupine.tako bi ekipe napravili sto izjednacenijima.

npr: 50 igraca,4 ekipe,4 jakosne skupine

ekipa A-12 igraca,ekipa B-12 igraca,ekipa C-13 igraca,ekipa D-13 igraca

jakosne skupine mozemo dijelit na generale,pukovnike,brigadire i vojnike

znaci svaka ekipa nek ima 4 generala,4 pukovnika,4 brigadira i 4 vojnika ili ti 4 njuba .lol

e sad kako odredit koje klasa a ko je njub a koje neka srednja klasa,to predlazem da husky uzme jednog od clana bitangi i na osnovu popisa igraca on i taj jos neko nek odrede ko di spada i jednostavno sloze ekipe.

mislim da ovim modelom mozemo napravit prilicno izjednacene ekipe,a ne sad da se skupe svi asevi u jednu ekipu



Zver

Ja se dobrovoljno prijavljujem da budemo njub  :yahoo

sirogojno

Meni se cino ok owaj turnir:)

husky

Ja sam ga voljan pripremiti do detalja uz prijedloge svih za sto sluzi ovaj topic, ali trebam neki dojam da li bi bilo 30+ igraca zainteresirano. Ako manje, onda ovaj format nije odrziv, morat cemo ici na 2 strane i manji teritorij.

Lun

S obzirom da je po statistikama Main-a za prvih 5 dana ovog meseca preko 50 igrača odigralo 5 i više partija dnevno vrlo je verovatno da bi minimum nas 30 bilo zainteresovao za ovaj turnir.  :happy

Staljin


Cika Velja

Pozdrav ! Stavite negdje da se ljudi prijavljuju pa cemo da vidimo koliko ce biti zainteresiranih

greenyy

Staljina za generala ili bojkotiramo turnir!!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D e i zaboravia san, noz citer  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

STEK

OVO SU STRASNA POSLA........OPASNE SU OVO DROGE........ :party2

PsiHoman

Ljudi da li ce trebato org cd key i na kom ce se serveru igrati? :yahoo :yahoo
A ideja je super mnogo je jaka...
Dal smeju da ratuju mladji od 18:)))))))))))))))))

X_ice_X

Quote from: PsiHoman on December 09, 2008, 08:09:33 PM
Ljudi da li ce trebato org cd key i na kom ce se serveru igrati? :yahoo :yahoo
A ideja je super mnogo je jaka...
Dal smeju da ratuju mladji od 18:)))))))))))))))))

Prijaviti se smiju samo ljudi koji sudjeluju barem 3 mjeseca na Bitange serverima, dakle 9., 10. i 11. mjesec, koji imaju originalan CD-KEY i koji dosada nisu kikovani ili nesto slicno sa servera ili proslog turnira.

PsiHoman

E jbg pa vise od polovine ljudi sa bitange servera nemaju org....

kordoba

sjajna prica... meni se kao profesionalnom ratniku ovo strasno svidja... treba samo razraditi sve detalje...
ako ti treba neka pomoc-stojim ti na raspolaganju

Labello

Quote from: PsiHoman on December 14, 2008, 02:07:20 PM
E jbg pa vise od polovine ljudi sa bitange servera nemaju org....

Pa kupi org, pa ces igrati, sad su oni koji imaju org budale, a vi sto nemate pametni.....o boze...

*SPARTANAC*

Quote from: Labello on December 22, 2008, 08:20:49 PM
Quote from: PsiHoman on December 14, 2008, 02:07:20 PM
E jbg pa vise od polovine ljudi sa bitange servera nemaju org....

Pa kupi org, pa ces igrati, sad su oni koji imaju org budale, a vi sto nemate pametni.....o boze...
Yep!  :rnr :rnr :rnr