BITANGE MIX eXtreme - ograniciti broj snajpera?

Started by $tring, January 25, 2010, 07:33:42 PM

Previous topic - Next topic

Da li ograniciti broj snajpera na MIX serveru?

Ne, ovako je ok
20 (64.5%)
Da, max 5
2 (6.5%)
Da, max 3
7 (22.6%)
Da, max 1
2 (6.5%)

Total Members Voted: 24

$tring

Posto smo na MIX serveru postavili nove mape u map rotate (http://bit.ly/7dmGKI) na redu su i ostala podesavanja. Posto sam server podesio po svom nahodjenju a realno se malo tamo igram, imate priliku da zajedno podesimo config kako vecini odgovara. Prvo pitanje na redu jesu snajperi. Da li ih ograniciti ili ne...

Ukoliko imate bilo kakav predlog za MIX server otvorite temu i predlozite. Sve predloge cemo zajedno razmotriti i demokratski odluciti.  :console:

Darko

Mislim da ne treba ograniciti, narocito kada se igra DM. A i to je jedini nas server gde svako moze bez problema da uzme snip i ispuca se sa nim i uvezba igru sa snipom, a ne da razmislja da li ce uci prvi u igru i dokopati se snipa, pa da posle pocne ono tipa "pls snip" itd. A takodje se desava da uvek jedni te isti uzmu snip i neki nemaju priliku uopste da igraju s njim.

Moj predlog bi bio da se smanji vreme trajanja mape, i da se u glasanje na kraju ubaci i izbor tipa igre (ctf, dm, sd, tdm...), ako to vec nema (nisam siguran sad dok ovo pisem, ako ima onda nista...).

potpredsednik Rambo

Slazem se sa Darkanom.
Ono sto daje neku odredjenu car Extreme serveru jeste upravo sloboda izbora.
uostalom, zasto bi se ogranicio broj snajpera? upravo ta ljepota nadmudrivanja izmedju dva snajpera na suprotnim stranama je nesto sto me odusevljava a vjerujem i druge.
Ja sam za to da ostane kako jeste.

IronC

ja bi ostavio sve kako jeste stim sto bi ubacio najpopularnije default mape kao npr tuajene, burg i sl mislim da to nedostaje.

Darko

U pravu si, ali samo najpopularnije, ali bi mozda trebalo izbaciti glasanje za mapu, vec samo ubaciti da moze da se glasa za tip igre (tdm, dm, sd, ctf), jer desava se nekada da igraci po 5-6 puta biraju jednu istu mapu ili neku od default mapa i gotovo uvek izaberu najgoru ponudjenu...

potpredsednik Rambo

Quote from: IronC on January 28, 2010, 03:53:47 PM
ja bi ostavio sve kako jeste stim sto bi ubacio najpopularnije default mape kao npr tuajene, burg i sl mislim da to nedostaje.
Ne znam bas za ovo... ono sto je mene licno privuklo Extremu jeste upravo to sto nema mapa koje smo vec izgustirali na mainu.
Juce smo igrali zajedno na Tujanu, jesi li vidjeo koliko se brzo zavrsilo? nema covjek gdje da se sakrije, mala mapa bem je.
Mada, vidim da je ljudi cesto glasaju, navika sta li je:)

IronC

Treba staviti sve popularne i vece mape po semi ide jedna default jedna custom ! :)

Kurt Rasel

#7
Ja redovno trosim vreme na ekstrimu i preferiram ga bas zbog tih novih mapa , mada ljudi npr. uvek biraju tujan posto se tu osecaju sigurni i ne znaju te nove mape najbolje pa na tujanu lece traume iz prethodnih njima nepoznatih mapa.Ali sve se nauci, eto sad mislim da nema mape na kojoj toliko kriziram zato sto je ne znam a definitivno promena godi, samo nadjes svoj kil zon i cekas rezultat.
A sto se tice snajpera meni kako god stavite ja cu se prilagoditi, mada je on na dva oruzija idealna protivteza masinki i daje tu dimenziju gde nije kul trcati ko muva bez glave posto X momaka  cesto uspevaju da ti procitaju oznaku na dog tagsima pre nego sto ti posalju pozdrave sa one strane, meni je to ok , zato trcim okolo.

$tring

Standardne mape imamo na 4 servera... Pa moze valjda ovo da bude neki custom-map server... Ima toujane, trainstation, railyard... To su dobre mape za TDM i extreme mod... Burg i ostale su suvise male, i nekako ih je glupavo igrati na extreme... puno bombi, artiljerije... eXtreme je pravljen za veeeeeeeeeeeelike mape... i tu je njegova prava car... Meni licno je tactical i dalje najbolji mod, ali kao sto smo videli malo ko se primio na to...

Darko


IronC


AlekSerbia

String ma kakvo ogranicenje  snipa . ebes to ..  ovaj extrim sluzi za izivljavanje :) ... ko me se ne svidja nek ide na main i garage .. :)

kordoba


tihi

 Ne treba dirati nista sto se tice samog izbora oruzja na Dm...vec receno,odes da se izdivljas malo tamo,pogotovu na DM gde,zamisli onaj ko bi uzeo sniper bio u ogromnoj predosti u odnosu na onog ko ga nema..

El Muerte

Jbt...na ovaj server i svakakve teme....dolaze i KURTA i MURTA ! :fighting:

AlekSerbia


potpredsednik Rambo

Quote from: El Muerte on February 07, 2010, 09:23:17 AM
Jbt...na ovaj server i svakakve teme....dolaze i KURTA i MURTA ! :fighting:
KURT? :o
Murta, ne pocinji...nece valjati  :D

Darko


komara

Ne treba ogranicavati pogotovo sto su ogromne mape i ne bi bilo fer da jedni imaju a drugi ne. Odlicno je ovako,a i treba dopustiti svima da oprobaju sva oruzja,da ne bude ko na Main gde imas pretplacene za snajp i trench (meni to ne smeta)  :stoner:

Darko

Treba ograniciti jebeni, tupavi glupavi TDM!!!

U stvari, treba staviti da kada se glasa za vrstu igre da se ne dozvoli mogucnost glasanja igre koja je odigrana u predhodnoj partiji, tako da ako je u jednoj partiji odigran TDM, na kraju partije ce morati da se glasa za neki drugi tip igre, a TDM se pojavi kao opcija na kraju sledece partije itd...

AlekSerbia


potpredsednik Rambo


komara

#22
Slazem se,ali je malo zajebano jer dosta njih ne zna sta treba da se radi kad se igra DOM,HTF ili neka druga varijanta.Vremenom ce skontati (i verovatno zbog toga sto im je nepoznato glasaju za TDM). Evo juce smo igrali DOM i ekipa sa kojom sam igrao nije znala sta treba da se radi (ne svi ali vecina) i gubili smo sve dok nije dosao cika String i pomogao( primer: njih trojica stoje oko zastave i niko od njih da je zauzme)

AlekSerbia

Quote from: komara on February 09, 2010, 01:08:20 PM
Slazem se,ali je malo zajebano jer dosta njih ne zna sta treba da se radi kad se igra DOM,HTF ili neka druga varijanta.
Pa ni ja nisam znao da vozim biciklu kad sam bio mali .. padao sam . pa nakraju sam naucio .. tako i oni ..  neka nauce nesto novo . a ne samo jedno te isto . smori to nekad ..

komara

Quote from: |KingSerbia|Alek on February 09, 2010, 01:35:55 PM
Quote from: komara on February 09, 2010, 01:08:20 PM
Slazem se,ali je malo zajebano jer dosta njih ne zna sta treba da se radi kad se igra DOM,HTF ili neka druga varijanta.
Pa ni ja nisam znao da vozim biciklu kad sam bio mali .. padao sam . pa nakraju sam naucio .. tako i oni ..  neka nauce nesto novo . a ne samo jedno te isto . smori to nekad ..
Zato sam napisao da ce vremenom shvatiti i da se slazem sa predlogom

AlekSerbia


acke83

Ja sam za to da snajperi ostanu. Fer je da svako uzme oruzje za koje misli da je njemu naj-naj....i ta kombinacija snipe+mashinka= :super :yahoo za mix.
Valjalo bi jedino da se uvede da mape idu jedna za drugom, a ne da mi biramo, jer konstantno igramo samo nekoliko mapa i uvek HTF... Svako zna svoj stek na HTF i odredjenoj mapi, i ko prvi uzme zastavu, u opasno je velikoj prednosti nad ostalima. Sve ostalo je ok sto se mene tice :drinks2  :bye2