News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Video nadzor

Started by zlenzlla, December 19, 2009, 11:09:08 PM

Previous topic - Next topic

zlenzlla

Pozdrav,

treba mi savjet o video nadzoru za kucu ko se u to razume. Dakle, treba mi preporuka za video nadzor i da li se to moze odraditi sa web kamerama. Video sam pre par godina da su u jednoj firmi uhvatili lopova sa tom web kamerom.

Pozzz

Darkman Ki-Ninja

hehehehe preko foruma koji je NAMENJEN za cod-ove serijale on trazi VIDEO NADZOR  :worth Eh...da se razumem rado bih ti pomogao..

zlenzlla

Quote from: DArkman Ki-NINJA on December 20, 2009, 01:02:11 AM
hehehehe preko foruma koji je NAMENJEN za cod-ove serijale on trazi VIDEO NADZOR  :worth Eh...da se razumem rado bih ti pomogao..

Nesto si htio da kazes ovim postom?  :ne_razumem

Vidim da veze nemas o cemu pricas pa cu da ti malo razjasnim. Ovaj forum nije usmjeren na cod. Ova sekcija je bivsa "svastara", dakle za teme ne vezane za igricu.

Daklel, ako nemas sta pametno da kazes na ozbiljnu temu, onda se ne javljaj. Ne spamaj.

SOLID

Za video nadzor mislim da bolje zaobidjes web kameru.... puno kasnjenja slike....    mozes varijantu preko racunara......kupis karticu sa recimo 8 kanala.... i na nju mozes baciti 8 kamera..... ima i sa dosta vise.....

SOLID

a kad je  pitanju snimanje ....   ako ides preko racunara dobijes program koji mozes da podesis da na pokret samo snima a moze i uvek(stalno da snima) E a tu ti treba jedan poveci HD .....     

Podpredsednik

Kod mene na poslu postoji video nadzor, imamo cetiri infra kamere (snimaju i u mraku), izgledaju slicno ovoj
. Podesene su da snimaju kad se nesto krece ispred njih i snimaju u ubrzanom rezimu (kad gledas video izgleda kao da premotavas snimak), tako fajlovi zauzimaju malo mesta na hardu. Za dva meseca snimanja snimljeni fajlovi zauzmu oko 12-13GB prostora a radno vreme nam je 14 sati sto znaci da ostalih 10 sati ne snimaju skoro nista jer se niko ne krece ispred njih. Jedna takva kamera kosta oko 60-70 EUR i potrebna ti je i kartica koju je spominjao Solid, ona kosta oko 30 EUR. Naravno trebaju ti kablovi i konektori i jedno posebno napajanje za ceo sistem kamera (standarno napajanje za kompjuter). To sve mozes sam da postavis, izgleda ko p..... dim, jedino ne znam posto je program za nadzor, mozda moze negde besplatno da se skine.

zlenzlla

Interesuje me preko racunara da se aktivira na pokret. Svejedno je komp upaljen uvijek pa mi onda to najbolje i dodje. Uzecu HDD od 1TB, valjda ce biti dovoljno.  :wink:

PS: Hvala predsednice, ovo mi izgleda dobro, a ni cijena nije prevelika. Da li znas kako se zovu ove kamere da potrazim.  :drinks2

Zver

Iskreno, amatersko rešenje za video nadzor ne bih preporučio. Ovo je ekipa kod koje ja imam b2b.

http://www.sunsec.rs/

// bitange // Wulle

E ja sam kupio na autobuskoj stanici kartu koja ima 4 ulaza tj za 4 kamere i uzeo sam one kao sto je predsjednik  pokazao kostale su tako negdje oko 75 evra kom, ali sam davno uzeo. I Ima program na racunaro preko koga snima, a aktiviraju se na pokret. Ali ako imas problem kao sto sam ja imao gledala je u semafor i uvijek bi radila moze da se zaokruzi to sto se pomjera i da se neaktivira na to. Ako se odlucis za to ja cu probati taj program da ti presnimim i da ti posaljem valjda ce moci...A kad kupis kartu tu ti dodje napajanje tj adapter koji sve to drzi. A ti posebno kupujes kabal.

SOLID

Imas program koji se zove DIGINET ili KODIKOM tako nesto.....   
http://www.blackwhite.co.rs/   Imas ovu firmu oni su iz Zrenjanina na njihovom sajtu se mzoes informisati o karticama kao i da skines potrebne drivere i programe.....

komara

Stavi LIDERA sa TRENCHOM u ruci  ;D

Lider


spdR

zar smo dotle dosli da stavljamo video nadzor u kuce :D

Lider

Ma to mu neko krade kobaje iz sushnice. A decko mnooooogooo voli kobaje!  :tongue2

zlenzlla

Quote from: spdR on December 21, 2009, 10:20:17 PM
zar smo dotle dosli da stavljamo video nadzor u kuce :D

Jesmo kada ti obiju kucu.

A sto se tice Lidera, pa ko ce to da nahrani.  :whistling

DiDaN

Brate daj nekom Bugarinu  10 evra ima da ti cuva i kucu ko da je njegova  :tongue2

IronC

#16
Ovo vam je najbolja radnja gde mozete da kupite sve sto se tice video nadzora, ima za svaciji dzep.
Drzi je moj prijatelj i jako su dobri u odnosu cena-kvalitet.
http://www.masterbc.co.rs/

Coyot


tihi


Evo ja sad radim jedan video nadzor sa 4 kamere,jer vise nije potrebno, bez motion detektora nocne kamere "produzenog" dometa jer je u pitanju neko stovariste,pa treba dobaciti... LM,posto je trebalo biti jeftino prvo smo isli na varijantu PC +pico kartica sa 4 ulaza,ali sam slucajno naleteo na odlican polovan DVR uredjaj sa 8 ulaza i 80Gb Hdd za 50e. Takav polovan vredi 150 minimum,i naravno uzeli smo ga. E sad,sa 80Gb ,4 kamere,imaces snimanja za recimo...2-3 dana ne vise. Imas foru motion detector ,ili cak i to da ne snima nego da "slika" na svakih 1 sec npr,gde bi ti stalo mnogo vise duzinski snimka. sa 1 TB i 4 kamere prostom racunicom dolazimo na to da moze snimati vise od 20 dana tako da ne vidim cemu motion detektor. On posle 20 dana krene da presnimava najstarije fajlove tako da nece prestati da snima kad se napuni. Bitno je uzeti solidan kabal za kamere,koj kosta poprilicno,ali ako ce stavljati napolje kameru vredi. Za napajanje se koriste posebne napojne jedinice,najbolje je uzeti jednu jacu jedinicu za sve kamere npr,12v 7A ,posto kamera trosi od 0.5 do 1A zavisno od kamere,ili kao sto sam na jednom emstu uradio za mnoogo kamera,da sam prepravio dobro chieftek napajanje da napaja sve kamere u zgradi. 

   Btw,apropo ovog da su uhvatili lopove,znam za slucajeve ubistva gde su ubice odnele DVR sa mesta zlocina,jer su ocigledno znale gde se nalazi.  Ako hoces samo da nekog zastrasis,postoje tkzv. lazne kamere,koje izgledaju kao kamere imaju malu lampicu koja plasi potencijalne pilicare da pokusaju kradju.

thosl

#19
probaj http://www.webcamxp.com/home.aspx
radi i na pokret,moze webcam ,usb ,tv karta.snima film,slike.salje na e-mail  :handshake: