News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Robbie Williams-ko je slusao novi album ?

Started by kordoba, January 30, 2010, 02:01:44 AM

Previous topic - Next topic

kordoba

Robbie Williams - Angels


http://www.youtube.com/watch?v=m6i6T9bPYOQ



Nije bitna ova numera toliko, ali voleo bih da cujem misljenje ako je neko slusao najnoviji album...

Po meni, jedan od najbolje produciranih albuma... :worth
Slusao sam ga u  studiju i nemam reci.... Gde smo mi od tako neceg  :baby

SOLID

Robbie Williams je car..... jos nisam slusao novi album.... sad cu ga skinem pa dam svoj komentar.

Btw.... Angels jedna od najboljih njegovih  :punk

Citadel of Pain

#2
Produkcija nema puno veze sa muzikom, nego sa količinom love (čitaj, tinejdŠ¾erki koje kupuju cd-e, postere, majice...)

Muzička industrija nikada bezidejnija, još od doba velike četvorke...

Sebi često pustim HendŠ¾u, ili Bleach, Meatpuppets, stare Sonic Youth ploče...produkcije tu i nema...ima mnogo čega drugog.

Hiperprodukcije mainstream-a samo dobro zvuče (jebeno dobro)...i tu se priča završava.

IMO  :smartass




Lider

Slusao sam par pjesama sa novog albuma i super su. Nisam sve poslusao ali, kao sto solid kaze, idem da skinem.  :yes
Inace Robbija rado slusam i znam sve njegove predhodne pjesme.  :ziveli

Citadel of Pain

Quote from: Lider on January 30, 2010, 12:03:23 PM
Slusao sam par pjesama sa novog albuma i super su. Nisam sve poslusao ali, kao sto solid kaze, idem da skinem.  :yes
Inace Robbija rado slusam i znam sve njegove predhodne pjesme.  :ziveli

Lider horny školarica  :love

Ako imaš lepe bliznjakinje praštam i Robija the boys bends super sexy atrakciju... :-*

http://www.youtube.com/watch?v=VbiEOYv2Dyo

Lider

Quote from: Citadel of Pain on January 30, 2010, 02:29:39 PM
Quote from: Lider on January 30, 2010, 12:03:23 PM
Slusao sam par pjesama sa novog albuma i super su. Nisam sve poslusao ali, kao sto solid kaze, idem da skinem.  :yes
Inace Robbija rado slusam i znam sve njegove predhodne pjesme.  :ziveli

Lider horny školarica  :love
:nervous:
Zapravo na njegovim koncertima je najmanje skorlarki, uglavnom se zenska populacija krece od 20ak-30+ godina.
Ovaj koncert sam citav odgledao, to je bilo 2003. godine. Tri noci za redom sve karte rasprodane, ukupno oko 400 000 ljudi je bilo.
Malo je losiji snimak ali jbga.

http://www.youtube.com/watch?v=Gs-P4uR_mLo&feature=related  :super

Zver

Generalno, englesko govorno područje je i najbogatije, zato što ceo svet razume engleski jezik njihova muzika moŠ¾e da se plasira i u kinu, dok kineska muzika ne prolazi nigde nego u kini. Kada malo pogledaš antologiju muzike moŠ¾eš da zaključiš da su sve "najbolje ikad pesme" praktično snimljene na engleskom jeziku, retko koja se provukla a da je na nekom drugom. Naravno ovo zapravo ne odgovara istini, samo je reč o moći labela koji guraju te stvari, mogu da nabrojim milion domaćih pesama koje su bolje od bilo koje robijeve, ali nema tog motora koji to moŠ¾e da gura, a i zašto bi neki amer slušao pesmu na sr-hr-bih-mkd jeziku.

Čini mi se da ulaskom u digital age, sve ovo moŠ¾e da se promeni, da maleni dobiju šansu da se slušaju milionima puta bez ikakve advertising mašinerije i miliona dolara uloŠ¾enih u sve to. Dobar primer za to je Benjamin Stanford (DubFx). Ovaj njegov video je pogledan skoro 3.000.000 puta, čovek nema ni P od Produkcije, to što on radi se zove Basking, a on to radi na ulici.

http://www.youtube.com/watch?v=UiInBOVHpO8

Milion puta

http://www.youtube.com/watch?v=8F6EoMdn95E&feature=PlayList&p=55403670572CD452&playnext=1&playnext_from=PL&index=6

2,327,398 views

http://www.youtube.com/watch?v=WhBoR_tgXCI

kordoba

#7
Quote from: Citadel of Pain on January 30, 2010, 03:51:46 AM
Muzika nema puno veze sa produkcijom, nego sa količinom love (čitaj, tinejdŠ¾erki koje kupuju cd-e, postere, majice...)

Muzička industrija nikada bezidejnija, još od doba velike četvorke...

Sebi često pustim HendŠ¾u, ili Bleach, Meatpuppets, stare Sonic Youth ploče...produkcije tu i nema...ima mnogo čega drugog.

Hiperprodukcije mainstream-a samo dobro zvuče (jebeno dobro)...i tu se priča završava.

IMO  :smartass


ja sam pricao o produkciji a ne o muzici,muzickoj industriji i razlogu unistenja dinosaurusa

licno me zabole za lika kojeg sam postavio ali produkcijski nisam nista bolje odavno cuo.
to je pisac hteo reci.
kompoziciju, text, aranzman, interpretaciju... nista od toga ne komentarisem.
Bukvalno, radeci svoju numeru u pauzi mi doneli album i ja se smrzao.

kordoba

#8
Quote from: Zver on January 30, 2010, 11:52:48 PM
Generalno, englesko govorno područje je i najbogatije, zato što ceo svet razume engleski jezik njihova muzika moŠ¾e da se plasira i u kinu, dok kineska muzika ne prolazi nigde nego u kini. Kada malo pogledaš antologiju muzike moŠ¾eš da zaključiš da su sve "najbolje ikad pesme" praktično snimljene na engleskom jeziku, retko koja se provukla a da je na nekom drugom. Naravno ovo zapravo ne odgovara istini, samo je reč o moći labela koji guraju te stvari, mogu da nabrojim milion domaćih pesama koje su bolje od bilo koje robijeve, ali nema tog motora koji to moŠ¾e da gura, a i zašto bi neki amer slušao pesmu na sr-hr-bih-mkd jeziku.

Čini mi se da ulaskom u digital age, sve ovo moŠ¾e da se promeni, da maleni dobiju šansu da se slušaju milionima puta bez ikakve advertising mašinerije i miliona dolara uloŠ¾enih u sve to. Dobar primer za to je Benjamin Stanford (DubFx). Ovaj njegov video je pogledan skoro 3.000.000 puta, čovek nema ni P od Produkcije, to što on radi se zove Basking, a on to radi na ulici.


Da... bez namere da ti se ulizujem, potpuno delim tvoje misljenje...
Samo eto, odusevila me produkcija novog albuma, gore navedenog lika...

Zver

Pa produkcija je, mora se priznati ...... NEMA DALJE (bar za sada)

Citadel of Pain

Quote from: Lider on January 30, 2010, 02:57:49 PM

Zapravo na njegovim koncertima je najmanje skorlarki, uglavnom se zenska populacija krece od 20ak-30+ godina.


Take that školarice porasle...

Quote from: kordoba on January 31, 2010, 12:29:47 AM
licno me zabole za lika kojeg sam postavio ali produkcijski nisam nista bolje odavno cuo.
to je pisac hteo reci.
kompoziciju, text, aranzman, interpretaciju... nista od toga ne komentarisem.
Bukvalno, radeci svoju numeru u pauzi mi doneli album i ja se smrzao.

Shvatio  :clapping2 Iz druge  :D I slaŠ¾em se, produkcija da se ukenjaš.

@Rade

E to je autor  :yes

Lider

Quote from: Zver on January 30, 2010, 11:52:48 PM
Generalno, englesko govorno područje je i najbogatije, zato što ceo svet razume engleski jezik njihova muzika moŠ¾e da se plasira i u kinu, dok kineska muzika ne prolazi nigde nego u kini. Kada malo pogledaš antologiju muzike moŠ¾eš da zaključiš da su sve "najbolje ikad pesme" praktično snimljene na engleskom jeziku, retko koja se provukla a da je na nekom drugom. Naravno ovo zapravo ne odgovara istini, samo je reč o moći labela koji guraju te stvari, mogu da nabrojim milion domaćih pesama koje su bolje od bilo koje robijeve, ali nema tog motora koji to moŠ¾e da gura, a i zašto bi neki amer slušao pesmu na sr-hr-bih-mkd jeziku.
Ne slazem se sa nacinom na koji si ovo napisao. Sve to stoji sa engleskim jezikom i to je jasno k'o dan. Naravno da ima nasih pjesama koje su bolje od nekih sa engleskog govornog podrucija, a koje su usle u istoje svijetske muzike. Ja sam uvijek govorio da su npr. Zdravko Colic, Oliver Dragojevic... rodjen u Americi, imali bi planetarnu slavu i ko zna koliko milijardi dolara na racunu, ali jezik ih sputava.
Ali ovom recenicom umanjujes Robijev rad i kategorises ga kao poprilicno loseg muzicara ali eto jezik ga izvlaci. Robi ima kvlaitetne pjesme i tekstove, covijek je show man. Siugruno nije dzaba toliko popularan i njegovi koncerti i albumi toliko rasprodani.

kordoba

#12
Quote from: Citadel of Pain on January 31, 2010, 01:00:24 AM
Quote from: Lider on January 30, 2010, 02:57:49 PM

Zapravo na njegovim koncertima je najmanje skorlarki, uglavnom se zenska populacija krece od 20ak-30+ godina.


Take that školarice porasle...

Quote from: kordoba on January 31, 2010, 12:29:47 AM
licno me zabole za lika kojeg sam postavio ali produkcijski nisam nista bolje odavno cuo.
to je pisac hteo reci.
kompoziciju, text, aranzman, interpretaciju... nista od toga ne komentarisem.
Bukvalno, radeci svoju numeru u pauzi mi doneli album i ja se smrzao.

Shvatio  :clapping2 Iz druge  :D I slaŠ¾em se, produkcija da se ukenjaš.

@Rade

E to je autor  :yes

Ma da, razumemo se svi  :stoner:

Ono sto me istinski raduje, jeste da sam druzeci se sa Vama  Bitangama  (mislim na sve posetioce Vaseg foruma), procitao zrelije komentare nego na mnogim takozvanim muzickim forumima, na kojima pametnjakovici prosipaju mudrosti...
S` obzirom da se muzikom bavim skoro pa profesionalno, mislim da ne postoji lik na ovoj nasoj muzickoj sceni da nisam imao neki konntakt s` njim (bilo muzicki, bilo da ga spasavam od reketiranja) i ne mogu da se odagnam utisku koliko velika vecina veze s` vezom nema... Tako da kada ovde procitam par Vasih komentara, vrati mi se vera u ono sto je istinsko i cisto-muziku...
Mozda ta Radetova ideja-razmisljanje, bude promenilo muzicki  svet, ali generalno je lova, lova i samo lova i ona nas je navela na razne kompromise ili si osudjen na anonimnost...

Eto kad vec pricam, ja sam licno cekao i docekao da zaradim veci novac, kako bih se makao svih kompromisa, popustanja i ubuduce cu moci da kazem-ovo sam JA i ovako sam hteo sve da napravim (pocevsi od "Probaj da me ne volis")....
Ipak, poznajem sjajne muzicare, mnogo bolje od mene, sa boljim pesmama od mojih, koji na zalost zbog love, egzistencije, pocinju da se posipaju brasnom kod Blee Kis i Blejene Alimpic i to je kraj njihovog muzickog identiteta...

Sto se EX-YU scene tice, od svih ljudi koje sam upoznao Niksa Bratos je na mene ostavio najveci utisak i ljudski i profesionalni...

Kordoba


SOLID

#13
Quote from: Lider on January 30, 2010, 12:03:23 PM
Slusao sam par pjesama sa novog albuma i super su. Nisam sve poslusao ali, kao sto solid kaze, idem da skinem.  :yes
Inace Robbija rado slusam i znam sve njegove predhodne pjesme.  :ziveli
+ 1   :super       JA ga redovno slusao jedno vreme..... sad sam malo zatajio ali uvek pustim po neku njegovu( skoro svaka hit)....
Takodje sam odgledao ceo koncert kada je obradjivao Sinatru....

Zver

#14
Uopšte ne nipodaštavam robiku kao muzičara, niti osporavam njegov kvalitet (iako on nije moj Š¾anr), ali mi on ne spada u neki vrh kvalitetne muzike, to je ono, po meni pitko, komercijalno i produkcijski nabudŠ¾eno.

Robi je simpatičan lik, najblaŠ¾e rečeno, zna da se ponaša na sceni, harizmatičan je, a iza njega stoji jedan veliki oblakoder ljudi koji radi pesme, aranŠ¾mane, scenske nastupe, diŠ¾e domene, sajtove, dizajnira odela, planira javne nastupe, radi piar................, naravno, treba i doći do ovoga, ali mislim da shvataš poentu zašto mi on nije u vrhu muzičke scene današnjice i jučerašnjice (Zato što je on samo dobar performer).

U pravu je kordoba, šou biznis je all about the money, ali kada se sve radi za novac onda kvalitet polako počije da bledi, dobija se jedan nusprodukt cele ove skalamerije, a to je nešto što je milo ušima, a zapravo ništa ne znači. Ne znam da li sam to samo ja lud što traŠ¾im neki dublji smisao u muzici.

Da napravim malu digresiju, i promovišem moju kumu koja ima svoje bendove (Big sisters, i Frajle), a koji će u jednom trenutku sigurno postati hit, imaju mnogo svojih pesama (koje su same pisale, aranŠ¾irale, pravile maske, scenske nastupe), kvalitet je neosporan, a imaju za sada još uvek i mnogo obrada. Pokušavaju da uspeju u ovom surovom biznisu i svaki klik na youtube je dobrodošao.

Dame i gospodo, predstavljam vam frajle.

http://www.youtube.com/watch?v=fmC05PuCB-g
http://www.youtube.com/watch?v=tQIx1tfLmQ4
http://www.youtube.com/watch?v=7KTa6JiFOco

STEK


kordoba

Quote from: Zver on January 31, 2010, 01:03:44 PM
Uopšte ne nipodaštavam robiku kao muzičara, niti osporavam njegov kvalitet (iako on nije moj Š¾anr), ali mi on ne spada u neki vrh kvalitetne muzike, to je ono, po meni pitko, komercijalno i produkcijski nabudŠ¾eno.

Robi je simpatičan lik, najblaŠ¾e rečeno, zna da se ponaša na sceni, harizmatičan je, a iza njega stoji jedan veliki oblakoder ljudi koji radi pesme, aranŠ¾mane, scenske nastupe, diŠ¾e domene, sajtove, dizajnira odela, planira javne nastupe, radi piar................, naravno, treba i doći do ovoga, ali mislim da shvataš poentu zašto mi on nije u vrhu muzičke scene današnjice i jučerašnjice (Zato što je on samo dobar performer).

U pravu je kordoba, šou biznis je all about the money, ali kada se sve radi za novac onda kvalitet polako počije da bledi, dobija se jedan nusprodukt cele ove skalamerije, a to je nešto što je milo ušima, a zapravo ništa ne znači. Ne znam da li sam to samo ja lud što traŠ¾im neki dublji smisao u muzici.

Da napravim malu digresiju, i promovišem moju kumu koja ima svoje bendove (Big sisters, i Frajle), a koji će u jednom trenutku sigurno postati hit, imaju mnogo svojih pesama (koje su same pisale, aranŠ¾irale, pravile maske, scenske nastupe), kvalitet je neosporan, a imaju za sada još uvek i mnogo obrada. Pokušavaju da uspeju u ovom surovom biznisu i svaki klik na youtube je dobrodošao.

Dame i gospodo, predstavljam vam frajle.

http://www.youtube.com/watch?v=fmC05PuCB-g
http://www.youtube.com/watch?v=tQIx1tfLmQ4
http://www.youtube.com/watch?v=7KTa6JiFOco


Ja sam ostao bez teksta - bukvalno !

Najzad nesto sa emociom da sam cuo kod nas, bez obzira na obrade.
Imas moj mail i br.telefona, rad sam pomoci ovoj prici koliko god je u mojoj moci, a za nasu scenu poprilicno...

Raspamecen sam

kordoba

#17
Ovaj Radetov post sa kumom me naveo da kazem da smo
napravili produkcijsku emisiju i uskoro cemo potpisati ugovor na zalost sa PINK-om.
Koncepcija emisije je svirka, bendovi ali na nacin kako se to radi u svetu. Ne mozes smisliti toplu vodu jer je oko toga sve smisljeno, ali dobar koncert, sa dobrom scenografiom, rasvetom itd gde nema lazi i prevare, nego ili zvucis ili ne zvucis... Znaci bez sminke...
Bice mnogo poznatih bendova ali i anonimusa i svirace se autorske stvari, kako bi ti isti ljudi mogli snimke da koriste za svoje dalje promovisanje... TV koncert... Pa ako si majstore imao u studiju pratece na 40 kanala, dovedi ih sve u emisiju ako mozes - a ne mozes... Tako da ce se mnoge maske skinuti...
Cilj mi je da se promovise originalnost, ne imitacija. Nista sto lici na Zvezde Granda i 3K Dur (iako nemam nista protiv ovog poslednjeg)...
Tu ce se mnogi zaprepastiti kako pojedini poznati bendovi uzivo zvuce kao trube (ako budu i pristali da sviraju) a kako neki za koje nikada nismo ni culi ili su zaboravljeni - razbijaju uzivo (tipa Kerbera, koji najzad Vaskrsava)...
Tu vidim mesta i za ljude poput benda Radetove kume i sl. a naravno nema mesta za nikakve cirkusante Amadeuse i sl "Od Nirvane do Silvane pa unazad"

Jednostavno, da bi se kvalitet vatio, mora se za njega boriti (naravno ako smo u mogucnosti). Nema nista od sedenja i kukanja...

Time zelim i da javnost vidi koliko pravih talenata ima, a ne samo one koji prodju (citaj plate) kod Tucakovicke, Braje, Graje, Joksimovica, Kreontine itd da ih ne nabrajam, koji ubijaju sve dobro sto izadje i ne dozvoljavaju da ispliva na scenu, cime drze monopol...
Uf.. raspricah se, ali poenta je da se moramo boriti-dobrom muzikom

 

IronC

Heheeh kolko nas ima ovde muzicara mozemo da napravimo jedan band " Bitange "  :harp: :band :violin:

SOLID

Od Robbie-a   sto je ostavilo najjaci ustisak je: morning sun, starstruck, do you know me, bodies, last days of disco, difficult for weirdos.  :drinks2

SOLID

@ Zver :   Daj nesto njihovo da cujemo.......

kordoba

Quote from: IronC on January 31, 2010, 04:46:42 PM
Heheeh kolko nas ima ovde muzicara mozemo da napravimo jedan band " Bitange "  :harp: :band :violin:

ja sam to svojevremeno predlagao  :handshake:

Zver

#22
Njihove stvari moŠ¾eš da čuješ na Š¾ivim svirkama, koje odrŠ¾avaju po celoj srbiji, ali uglavnom novom sadu i beogradu. Kao frajle mislim da još nisu svirale autorske stvari jer je sam bend star nešto više od 2 meseca.

Jelena (rođena sestra moje kume, a peva u frajlama) je rođeni tekstopisac, honorari koje dobija za svoje pesme se dele na 2 grupe (kada ih nudi), ako Š¾eli da se potpiše na pesmu honorar je 5 puta manji. To je taj tucakovićka / joksimović / kreontina monopol o kome kordoba priča. U slučaju da hoće da proda pesmu a da je u potpisu jedan od ovih frankenštajna srpske muzičke scene, honorar za pesmu ima 3 nule. Zamisli onda koju motivaciju imaš ti kao mlad (a talentovan) autor.
Meni je jako drago što se Jelena odlučila na varijantu u kojoj dobija manje para (ali vremenom) više poštovanja, i nadamo se uspeha u industriji.
Š to se tiče emisije na pinku, nije bitno koja je televizija u pitanju ako je kvalitetan program.

Istina je da je kordoba predlagao snimanje neke zajedničke bitange pesmice ili čak spota. Tačno se sećam, ali ima vremena i za to.

kordoba

Samo treba raditi, biti uporan i kvalitet ce isplivati jednoga dana

$tring

Quote from: kordoba on January 31, 2010, 12:29:47 AM
licno me zabole za lika kojeg sam postavio ali produkcijski nisam nista bolje odavno cuo.
to je pisac hteo reci.
kompoziciju, text, aranzman, interpretaciju... nista od toga ne komentarisem.
Bukvalno, radeci svoju numeru u pauzi mi doneli album i ja se smrzao.

Ako ti je do produkcije, poslusaj poslednji album TOOL-a, ili Alice in Chains... ili Peter Gabriel-a... ja sam ga konkretno isto slusao u studiu i isto tako ostao bez teksta...

A sada neverzno, svima ostaloma:

Jel se zajebavate ili se stvarno lozite na madr-faking Robiku?! Aj' zajebavate me....... ili ne... Stvarno to slusate?  :ne_razumem  :suicide

Lider

Quote from: string on February 23, 2010, 07:04:19 PM
Quote from: kordoba on January 31, 2010, 12:29:47 AM
licno me zabole za lika kojeg sam postavio ali produkcijski nisam nista bolje odavno cuo.
to je pisac hteo reci.
kompoziciju, text, aranzman, interpretaciju... nista od toga ne komentarisem.
Bukvalno, radeci svoju numeru u pauzi mi doneli album i ja se smrzao.

Ako ti je do produkcije, poslusaj poslednji album TOOL-a, ili Alice in Chains... ili Peter Gabriel-a... ja sam ga konkretno isto slusao u studiu i isto tako ostao bez teksta...

A sada neverzno, svima ostaloma:

Jel se zajebavate ili se stvarno lozite na madr-faking Robiku?! Aj' zajebavate me....... ili ne... Stvarno to slusate?  :ne_razumem  :suicide
Naravno, Robbie car, pricajte sta hocete!!!  :violin:  :party2

kordoba

hahaha stvarno ga ne slusam jer kao sto rece Zver, cini mi se da je samo deo velike predstave... al nema veze, ukusi su razliciti i da slusam rekao bih... Umem da pustim za svoju dusu prva dva albuma C. Jabuke ili Indexe (i to je tebi verovatno "meko")

Posto je ovde tema bila produkacija, Gabriela i Alice ' sam slusao ( doduse ne u studiju i to bitno menja stvar), a TOOL-a nisam. Bas cu poslusati... Mada posle takvog slusanja izgubim volju za muzickim radom  :smoke:
 

$tring

Quote from: kordoba on February 24, 2010, 11:21:38 AM
Posto je ovde tema bila produkacija, Gabriela i Alice ' sam slusao ( doduse ne u studiju i to bitno menja stvar), a TOOL-a nisam. Bas cu poslusati... Mada posle takvog slusanja izgubim volju za muzickim radom  :smoke:


Poslusaj TOOl.. Hajde Alice vise manje, ali TOOL je nekako... kako da ti kazem... Ko sto je Metalika napravila svoj BLACK album i postavila standard za hiljade sledecih albuma sto se tice produkcije. E tako i TOOL novi... Zvuci jezivo, a o tome kakve su pesme i kako ljudi sviraju nemam komentara.. Jednom recju GENIJALNO.... Definitnvno ne znam ni jedan bend na svetu sa komplikovanijim aranzmanima, a da je opet sve na svom mestu i da ima smisla. A bubnjara treba uramiti.... :D