News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Danska sramota

Started by komara, November 17, 2009, 05:58:46 PM

Previous topic - Next topic

komara

UZZZAASSSSS!  :'(

m.shadows

Jel su to kitovi?
Odvratno  :suicide :suicide

Coyot

O jbt  :bad2 :bad2 :bad2 :bad2 :bad2
Pravo sramota  :thumbdown  samo me zanima kako se to moglo dogoditi ,verovatno postoji neko "opravdano" rijesenje  :thumbdown :thumbdown

zlenzlla

Quote from: Coyot on November 17, 2009, 07:04:37 PM
O jbt  :bad2 :bad2 :bad2 :bad2 :bad2
Pravo sramota  :thumbdown  samo me zanima kako se to moglo dogoditi ,verovatno postoji neko "opravdano" rijesenje  :thumbdown :thumbdown

Ne, ne postoji. Stvar je u tome sto danci ubijaju delfine (Nisu kitovi) na najgori moguci nacin. Ima i video snimak ovoga. Nisam siguran da li ima na youtube, znam da sam ga gledao pre par mjeseci na facebook-u. Hajde, ok, razumem da ih love da se prehrane. Ali nema opravdanja na nacin kako ih surovo ubijaju. Uzasno je sta rade zivotinjama.

komara

Nema tu opravdanja zbof prehrane ili sta drugo neka jedu spanac!

m.shadows

Quote from: zlenzlla on November 18, 2009, 04:04:06 AM
Quote from: Coyot on November 17, 2009, 07:04:37 PM
O jbt  :bad2 :bad2 :bad2 :bad2 :bad2
Pravo sramota  :thumbdown  samo me zanima kako se to moglo dogoditi ,verovatno postoji neko "opravdano" rijesenje  :thumbdown :thumbdown

Ne, ne postoji. Stvar je u tome sto danci ubijaju delfine (Nisu kitovi) na najgori moguci nacin. Ima i video snimak ovoga. Nisam siguran da li ima na youtube, znam da sam ga gledao pre par mjeseci na facebook-u. Hajde, ok, razumem da ih love da se prehrane. Ali nema opravdanja na nacin kako ih surovo ubijaju. Uzasno je sta rade zivotinjama.
Brate stvarno...nek nadju nesto drugo da jedu...nek ostave jadne zivotinje...sta su one njima skrivile  :-[ :-[

// bitange // Wulle

 :bad2 :bad2 :bad2 a jbt kako ih niko nemoze zastiti??

zlenzlla


tihi


  Pored toga sto zaista izgleda surovo ne vidim u cemu je razlika izmedju toga,i npr,bozicnog svinjokolja ,ili najobicnijeg lova. Mi smo takvi,predatori....

Lider

Quote from: tihi on November 21, 2009, 12:48:41 PM

  Pored toga sto zaista izgleda surovo ne vidim u cemu je razlika izmedju toga,i npr,bozicnog svinjokolja ,ili najobicnijeg lova. Mi smo takvi,predatori....
Pa razlika je u tome da su svinje domace zivotinje koje se uzgajaju za ljudsku prehranu i potrebe. To znaci da je istrebljenje nemoguce. Dok kod divljih zivotinja, u ovom primjeru delfina, broj populacije se tacno ne zna i ne vodi se racun koliko je ubijeno a koliko je omresceno, izlezeno, okoceno... Da ne govorim kad u prirodi prekines lanac ishrane, svi predatori iznad tog organizma ce uginuti zbog nedostatka hrane, dok ce organizmi nizeg lanca ishrane da se razmnoze u ogromnoj kolicini jer nemaju prirodnog neprijatelja. Sto dovodi do poremecaja jedne zivotne sredine.   :wink:
:ziveli

Coyot

Quote from: Lider on November 21, 2009, 01:54:00 PM
Quote from: tihi on November 21, 2009, 12:48:41 PM

  Pored toga sto zaista izgleda surovo ne vidim u cemu je razlika izmedju toga,i npr,bozicnog svinjokolja ,ili najobicnijeg lova. Mi smo takvi,predatori....
Pa razlika je u tome da su svinje domace zivotinje koje se uzgajaju za ljudsku prehranu i potrebe. To znaci da je istrebljenje nemoguce. Dok kod divljih zivotinja, u ovom primjeru delfina, broj populacije se tacno ne zna i ne vodi se racun koliko je ubijeno a koliko je omresceno, izlezeno, okoceno... Da ne govorim kad u prirodi prekines lanac ishrane, svi predatori iznad tog organizma ce uginuti zbog nedostatka hrane, dok ce organizmi nizeg lanca ishrane da se razmnoze u ogromnoj kolicini jer nemaju prirodnog neprijatelja. Sto dovodi do poremecaja jedne zivotne sredine.   :wink:
:ziveli
Biologija 8. razred osnovne skole .  :thankyou

zlenzlla

Pa Lider jos uvijek uci taj dio gradiva. Treba mu za matursku.  :whistling

Coyot

Quote from: zlenzlla on November 21, 2009, 02:59:31 PM
Pa Lider jos uvijek uci taj dio gradiva. Treba mu za matursku.  :whistling
:rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl  :rofl
Aj cuti , lider ima poentu  :ok2
Necemo sad da ga prozivamo  :wink2

zlenzlla

Nisam ja rekao da Lider grijesi. Upravu je. Samo nacin na koji ovo rade je jako surov. Privlace ih obali tako sto zabijaju kuke u njih i vuku ih. Dok sam trazio ovaj video, nasao sam kako to japanci rade. Ubace ih zive u kamionet i odvoze u fabriku gdje ih ubijaju. A to rade tako sto ih zakolju kao svinje i puste da iskrvare. Dakle, ne ubiju ih odmah nego samo rane da oni umiru tako duze vremena pa i preko sat. Ako vec moraju ubijati da se prehrane, zar to ne mogu na malo bezbolniji nacin uraditi.  :||

Lider

Jbg zlenzlla egologiju studiram, valjda znas!? Pa nam tupe glavu s tim svim cinjenicama  :)

zlenzlla

Quote from: Lider on November 21, 2009, 04:26:12 PM
Jbg zlenzlla egologiju studiram, valjda znas!? Pa nam tupe glavu s tim svim cinjenicama  :)

Znam Lideru, znam. Jbm vas pa ono je bila sala.   :girl_cray

Coyot

Quote from: zlenzlla on November 21, 2009, 04:35:25 PM
Quote from: Lider on November 21, 2009, 04:26:12 PM
Jbg zlenzlla egologiju studiram, valjda znas!? Pa nam tupe glavu s tim svim cinjenicama  :)

Znam Lideru, znam. Jbm vas pa ono je bila sala.   :girl_cray
:rofl :rofl :rofl :rofl
Pa znamo , pusti lidera on je nacitan coek  , on to sve gleda iz drugog ugla  :tease2  :tease2 :tease2

Lider

Zlenzlla totalno si me razocarao, a jbt  :bad2
:rofl :rofl :tease

tihi


   Ko zna koliko dugo se takav lov primenjuje na farskim ostrvima,mozda vise stotina godina? Dokle god se lovi za puko prezivljevanje nece biti opasnosti za celu populciju,onaj drugi lov je (komercijalni) mnogo veca opasnost. Sto se humanosti tice,meni je isto,ili je prase ili kit i jedan i drugi osecaju bol podjednako. Problem je sto svi ti koji sprovode kojekakve kampanje nemaju problem da jedu govedinu ili svinjetinu ,jer nikad nisu videli kako se stoka ubija,ja sam sa sela,gde je svinjokolj normalna stvar (taki recimo pada u nesvest kad to vidi,gradska devojka) ,svinjce se prikolje,iscupa se grkljan i ostavi se da iskrvari na smrt da bi meso bilo cistije. Sta je sa lovom? ranjena divljac bezi dok je lovacki psi jure i kidaju. Dali je to humanije? Kod ovakvih stvari mora se praviti razlika. Lov rdi hrane i prezivljavanja i lov radi ,npr krzna (ko je video kako se mlade foke love motkom bice mu jasno)

 

Coyot

Ajde ...divljaci smo nismo ljudi   :tease
Sve to tihi stoji , ali ko to NE moze zivjeti bez kitovog mesa ???? aj svinje  pa svinje , ali KIT  :bad2 pa imaju jos 15651986 vrsta ribe u moru i oni jedu KITA(U )  :rofl 
Zanimljivo  :-\ :whistling :whistling :whistling