News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

NICK?!

Started by Mr.Hyde, December 17, 2011, 08:42:17 PM

Previous topic - Next topic

Mr.Hyde

Ljudi da li ste vi normalni?!
-jel sad ovde treba da nam se desavaju situacije kao i sa COD-om?
Otkud u bitangama lik koji nosi nick Prinz Eugen?!
Ako vam nije jasno o cemu pricam ajde lepo na google ili wiki pa jedan skraceni kurs iz istorije...

Eskimko

Hmmm ocigledno da onaj ko ga je pustio u klan nije znao o cemu se radi  :nervous:

S-V Nemanja77

Neznam ko ga pustio  u klan
ali evo resio sam sitaciju , nije vise u klanu

Mr.Hyde

Nije bila poenta da ga izbacite iz klana...
Trebalo je da promeni nick.
Taj njegov nick  moze biti posledica neznanja  :facepalm: :||, ili bezobrazluka, :hmm  voleo bih da ovo potonje nije u pitanju.

Lun

#4
Evo ga skraćeni kurs iz istorije:

http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_Eugene_of_Savoy

Nekoliko spomenika širom Evrope, 2002. izrađena serija zlatnika sa njegovim portretom, Š trausov marš nosi njegovo ime, hoteli sa njegovim imenom po Evropi, gomila brodova nazvanih po njemu... i jedna SS divizija. Pretpostavljam da je ovo poslednje razlog za promenu imena/ban. Pa to ne moŠ¾e ni Wargaming da ga natera. :)

P.S. Po meni bi kontroverzniji bio nick nekog ubice iz romana nego cenjenog vojskovođe iz 18. veka.  :wink:

STEK

#5
Tresla se gora,rodio se mis...bezveze si se uspanicio.

S-V Nemanja77

Quote from: Mr.Hyde on December 18, 2011, 06:17:32 AM
Nije bila poenta da ga izbacite iz klana...
Trebalo je da promeni nick.
Taj njegov nick  moze biti posledica neznanja  :facepalm: :||, ili bezobrazluka, :hmm  voleo bih da ovo potonje nije u pitanju.

Nije ovo cod  i menjanje nicka , kad ti se prohte,
pise se suportu  pa onda  ako oni odobre  itd..

ugly.fender

Meni, licno imena (nickovi) u igrama ne smetaju...Bitno je ko je kakav covek ...

S-V Nemanja77

Ni meni licno, ali bas SS jedinica koja harala ovim prostorima  i neide

Mr.Hyde

#9
   Lun, ajde ovako...
  Prvo igra se bavi II sv.ratom a ne austro-turskim ratom iz XVII veka, verujem da velika vecina ljudi ne zna ko je Eugen Savojski, ali konotacija u kojoj se spominje njegovo ime a vezana za II sv rat je jeziva i nedopustiva.
  Ok prica za osvajanje Beograda, Karlovacki mir,njegovo delanje koje ima kao posledicu seobu pod Arsenijem IV Sakabentom 1740.... Ali ponavljam ovde je rec o II sv. ratu  a ne o periodu XVII-XVIII veka...
  Da i nadalje... nije u pitanju samo jedna i tamo neka SS divizija, ova konstatacija me prosto vredja u svojoj neodredjenosti i nonsalantnosti, kao sto bi trebala na kraju krajeva da vredja svakog od nas. Ova jedinica je formirana od volksdeutschera sa prostora vojvodine i jednim delom Rumunije, sa ciljem da se suprotstavi narodnom otporu prema okupacionim snagama u Jugoslaviji. U pitanju je divizija sa preko 20 hiljada vojnika, upamcena je na ovim prostorima po ratnim zlocinima i nezapamcenoj svireposti posebno protiv civilnog stanovnistva (o cemu postoje svedocenja cak i nemackih oficira) i to posebno u krajevima gde je bilo partizana. Posebno je  ostala upamcena u podrucjima oko Kopaonika, Siska, Splita, sremskog fronta na kome je stradalo preko 20000 nasih ljudi.... Da ne zaboravimo da su tokom drugog dela rata u njen sastav usli i preostali pripadnici SS Hadzar divizije.
 Ovakvo anahrono tumacenje istorije vzano za ovu tematiku prosto nije na mestu.
  I ponovicu jos jednom, nisam trazio ban. Moje stavove, i uopste stavove bitangi imas u temi o nedozvoljenom ponasanju vezano za COD, (http://www.bitange.com/forum/index.php/topic,6320.0.html) i sve to moze da se primeni i ovde. Nisam znao da nick ne moze tek tako da se menja, ali verujem da ni to nije neki mukotrpan proces, i opet malo truda nije na izmet...
  I btw kakve veze ima moj nick sa svim ovim?!  U pitanju je proizvod fikcije... :doc

Srba

#10
Mesam se u ovu temu samo iz jednog razloga - delanje 7. SS dobrovoljacke divizije Prinz Eugen je na svojoj kozi osetio dobar deo moje porodice tokom '44 godine... Bez zalazenja u detalje, na nasim prostorima se na ime Princa Eugena Savojskog ne gleda bas blagonaklono jer su secanja na pogrome i dalje prisutna... a narocito u kontekstu WWII.

Lun

Ajde sad ovako, krenuo si da napušavaš i da dovodiš u pitanje inteligenciju pojedinih ljudi. Kad znam ko je bio Princ Eugen pretpostavljaš da znam i šta je bila i radila i istoimena SS divizija tako da lekcija iz istorije (bar meni) nije bila potrebna. Objašnjenje za nadimak si dobio, verovatno bi prošao i kod Wargaming-a pošto vidim da ima više igrača koji koriste isti. Ovde je pre svega reč o igri (što svi mi izgleda zaboravljamo) i korišćenju imena poznatog vojskovođe za nadimak u istoj. On nigde u nadimku nema "divizija" ili "SS". Da ima leteo bi iz igre istog momenta. Ako hoćete da budete veći katolik od pape budite, vaša volja, ja se dalje neću mešati. :drinks2

Mr.Hyde

 Ovo sad vec gubi svaki smisao...Koji pojedini ljudi?! Zaista ne znam na koga mislis.
Ode nam  prica u pogresnom smeru, ja pricam jedno ti drugo, dzaba prica.Ne znam za tebe, ali kada meni neko pomene II sv rat i ime Prinz Eugen, meni je asocijacija samo jedna.
Sto se tice Wargaminga, pa oni nemaju pojma ko je ili sta je u pitanju, i u kom kontekstu neko ime moze biti okarakterisano kod nas, kao sto ni mi ne znamo imena ljudi ili jedinica  koje su pravile nedela u Ukrajini, Rusiji ili gde god u Evropi ili svetu. Sto se tice lekcije iz istorije, nisam je ni dao, lepo sam napisao da ko zeli moze moze na google ili wiki i da sam nadje ono o cemu pricam. Dobio sam odgovor od tebe,  koji datira 250 godina pre II sv rata. Ne znam sto si se uopste osecao prozvanim.