News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Leaderboards stats VS Platton stats

Started by $tring, November 27, 2011, 08:29:15 PM

Previous topic - Next topic

$tring

Verovatno ste primetili da na Battlelog-u postoje statistike, odnosno vise vrsta statistika.

1.Licne statsiske (kada kliknete na vaseg vojnika)
2.Klanske statistike (Platton)
3.Licne stastistike u poredjenju sa vasim prijateljima (Leaderboards). Padajuci meni Multiplayer.

E sad.. Ono sto meni nije jasno je zbog cega se statistike toliko razlikuju. Primera radi, imamo Top Engineer u klanu bitange i to je GAGI. Pored toga, meni u mom licnom Leaderboards-u GAGI stoji na 4.mestu. Prva je Picajla. Kako je to moguce da se razlikuje? Ili ja ne kapiram kako te statistike rade.

Da li je u pitanju bag ili nesto ne gledam dobro?  :hmm

don_gagi

Nisam se nesto upustao u te statistike, al kontam da ne gledas dobro...tj da je recimo Zoka prva po ukupnom broju bodova, maceva, killeva il sta vec kao inzinjer...a meni je mozda racunao neki prosek,pa imam recimo najbolji skor sa nekim inzinjerskim oruzjem il mozda imam bolji odnos killeva/poena po broju meceva/sati, ako me kontas...mozda sam i lupio, al mi je to jedno od logicnih resenja.

Citadel of Pain

Bas tako Gagi...bas sam im to na TSu objasnjavao...gledate razlicite kategorije...


Gagi je prvi sa 227 Score per minute, a zoka ima najveci engineer skor ukupno...

$tring

Ok. To je jedna samo stavka. Score per minute. A kako da se onda tih 227 (danas je 216) nigde ne vidi u Leaderboard tabeli. Potpuno druge vrednosti su upisane. A tih 216 se nigde vise ne pojavljuje.

Poenta je da score koji god bio u Platoon delu nema veze sa Leaderboard-om. Gagi je prvi na platoon a treci na Leaderboard. I svi ostali rezultati se razlikuju. Zapravo, razlikuju se sve stavke a ne samo 'score per minute'.

Ako je to tako napravljeno glupo je uzasno. Sta to znaci?  To znaci da ako se ja vise ne provozam helikopterom da cu zauvek biti prvi na listi i necete me niko nikad skinuti. Zoka ako vise nikada ne bude igrala 'Assault' nece je niko nikada skinuti sa prvog mesta.





Citadel of Pain

Quote from: $tring on November 30, 2011, 06:07:52 PM
A kako da se onda tih 227 (danas je 216) nigde ne vidi u Leaderboard tabeli. Potpuno druge vrednosti su upisane. A tih 216 se nigde vise ne pojavljuje.

Zato sto u LB tabeli uopste nemas kategorije SPM po klasama. Gagi ima 216 SPM kao engineer, a te statistike se ne vode na LB. Tamo je samo ukupan SPM bez obzira da li si ga napravio vozilima, letelicama ili bilo kojom klasom...

Quote from: $tring on November 30, 2011, 06:07:52 PM
Gagi je prvi na platoon a treci na Leaderboard. I svi ostali rezultati se razlikuju. Zapravo, razlikuju se sve stavke a ne samo 'score per minute'.

Ako je to tako napravljeno glupo je uzasno. Sta to znaci?  To znaci da ako se ja vise ne provozam helikopterom da cu zauvek biti prvi na listi i necete me niko nikad skinuti. Zoka ako vise nikada ne bude igrala 'Assault' nece je niko nikada skinuti sa prvog mesta.



ma nikakvi rezultati ni stavke se ne razlikuju!!! pokusao sam lepo da ti kazem na TS ali si se zaintatio i nisi hteo ni cujes  ;D

hehe legendo pa sto te ovo tako zbunjuje   :hmm pa samo razlicite kategorije statistika postoje to je sve...jedne su stavili na LB druge na platoon...platoon po klasama statistike, a na LB ukupne.

i tvoj skor helikopterom je posledica boostovanja (oko ovog ne znam, tako mi je rudi rekao da ste otisli na mapu, zamolili da se ne puca i boostovali se) da nije tako, svako od nas koji bi helikopter otljucao do kraja bi bez problema imao duplo veci skor (da nije boostovan, probaj da igras coper i vidi kolike ces spm praviti kada pucaju).

a ako niko nikada u klanu ne napravi 220 spm na assault, ne vredi ni da igramo  :P


i ajd na TSu cemo kada se budemo igrali lepo razloziti stavku po stavku, da ne pisemo romane ovde  :)

$tring

#5
Quote from: Citadel of Pain on November 30, 2011, 08:11:02 PM
Zato sto u LB tabeli uopste nemas kategorije SPM po klasama. Gagi ima 216 SPM kao engineer, a te statistike se ne vode na LB. Tamo je samo ukupan SPM bez obzira da li si ga napravio vozilima, letelicama ili bilo kojom klasom...

Mislim da nisi u pravu. Top Assault je Top Assault. Ne mozes biti inzinjer assault.

http://battlelog.battlefield.com/bf3/leaderboard/Strin6/show/Mp_Assault_Sc_Assault/1/kit/soldier/1/1/

Ovo su top assault-i. Imas tamo i SPM stavku koja nema veze za onom u platoon.

Po tvojoj logici kada izadjes iz nekog klana (platoon-a), promene ti se statistike... ali ajde... na ts cemo bolje......... :) pa ovde napisati sta smo skontali.

p.s. : Ja se nisam boostovao jebem ti lebac! :) To je tvoj izum.