News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

serije

Started by Lag, September 17, 2010, 01:04:18 PM

Previous topic - Next topic

Lag

kako to da nema tema? :)
enivej, negde oko 2001-2002 su japanci opasno krenuli da preuzimaju primat sa crtacima, serijama a pomalo i filmovima i ameri su se malo trgli i batalili "samo shto gluplje" formule za njihove serije. stoga danas imamo djumle dojajnih serija od kojih su neke, ipak, fejlovale a neke peru li peru

ja sam krenuo sa lost-om i bilo mi je super dok nisu usrali sve
onda sam krenuo sa dexterom koji mi je i dan danas najbolja serija svih vremena EVAR. predobar je storyline, postavka stvari je unique, scenariji su stvarno genijalni a o simbolici koja se provlachi kroz seriju da ne pricham :) jedva chekam season 5 (krece soon)
u svakom sluchaju - lik je serijski ubica koji ubija serijske ubice, a radi kao forenzichar u muriji.



e sad, gleduckao sam tu josh nekih dobrih serija tipa:
-burn notice (opushtanje za mozak - krenuo sam da gledam zbog svog all-time heroja bruca campbella [lik sa mog avatara]) lik je bio tajni agent i onda ga je neko eliminisao sa posla i "prikovao" za majami. on tako sad reshava male sluchajeve da bi nabavio kesha da prezhivi


-weeds (poprilichni lol od serije) zhena kojoj je umro muzh prodaje vutru da bi prezhivela

-office - americhki (jedina stvar ikada koju su ameri uzeli od britanaca i napravili bolje - valjda dublje razumeru tugu korporativnog uzhasa) enivej ovo je jedna od najboljih komedija-serija koje sam ikada gledao. rame uz rame sa sajnfeldom imho. ne znam kako da opishem seriju - morate je jednostavno pogledati



e sad, ima serija koja pere pa pere ali se mnogim ljudima ne svidja jer NEMA PLOT. serija je vishe kao time machine i jednostavno oslikava zhivot u ameriki u 60im godinama. jedan od scenarista je radio sopranose tako da znate da je kvalitet - velika preporuka! u sushtini se serija bavi i pochetkom marketinshkog biznisa - kako prodati deci kafu i cigare? :)
MAD MEN

i draper car


takodje, spremam zhivce da nastavim da gledam breaking bad
QuoteBreaking Bad is the story of Walter White (Bryan Cranston), a struggling high school chemistry teacher who is diagnosed with advanced and inoperable lung cancer at the beginning of the series. He turns to a life of crime, producing and selling methamphetamine with his former student Jesse Pinkman (Aaron Paul) in a desire to secure his family's financial future.




bacite vashe preporuke, serija nikad dosta :)

VIP.er

Dr House - ozbilja radnja pomesana sa sjajnim humorom plus sarkazmom - samo je deo onoga sto ova fantasticna serija pruza. Za svaku preporuku.

http://www.imdb.com/title/tt0412142/

Lider


VIP.er


Lider

Quote from: VIP.er on September 23, 2010, 07:07:47 PM
Quote from: Lider on September 23, 2010, 06:31:02 PM
:mafia
The Sopranos
Cudo da nisi reko Boston Legal  8)


Eee i Boston Legal ofc  ;D, ali The Sopranos mi je jedna od najboljih, ako ne i najbolja serija ikada u mome zivotuuuuuu  :D

Al_Capone

The Mentalist - :yahoo
Bones
CSI: NY
The Good Wife
Spartacus (18+)


Eskimko


Al_Capone

Quote from: Eskimko on September 23, 2010, 08:38:38 PM
Two and a half men  :P

Dada, kako sam samo uspio zaboraviti, legendarna!!

Coyot

Mucke   8) 

Chuck 
Numb3rs
The Scrubs 
:rock3


Mustang.

FRIENDS, još nisam gledao bolju seriju  :hooray:

jape

House M.D.
Pocela 7. sezona \o/ prva epizoda skinuta i spremna za gledanje :yahoo

DiDaN

Smallville,Heroes,Legend of seeker  :yahoo

* ThE JoKER *


sandokan

Volite Homicide i Sopranos ?
onda morate da gledate THE WIRE !!!  :hooray:



http://www.imdb.com/video/screenplay/vi1140195609/

Lag

Quote from: Lider on September 23, 2010, 06:31:02 PM
:mafia
The Sopranos
isti lik radi mad men

Quote from: sandokan on September 26, 2010, 04:27:44 PM
Volite Homicide i Sopranos ?
onda morate da gledate THE WIRE !!!  :hooray:



http://www.imdb.com/video/screenplay/vi1140195609/
ovu seriju nikako da pochnem da gledam, a svi je hvale

Mustang.

The Pacific

Evo baš završio sa gledanjem, oduševio sam se. Bila je već tema na forumu ali nisam našao.
Lik Eugena Sledga je fenomenalan... svakako vrijedi skinuti i pogledati.  :happy


sn4k3

pa jeli iko gledo Prison Break ljudi extra je...:)

komara

Quote from: Mustang. on October 18, 2010, 11:41:01 PM
The Pacific

Evo baš završio sa gledanjem, oduševio sam se. Bila je već tema na forumu ali nisam našao.
Lik Eugena Sledga je fenomenalan... svakako vrijedi skinuti i pogledati.  :happy


Ok je serija samo što ne moŠ¾e da se poredi sa Band of brothers,jer su pre svega u Evropi vodjene taktičke bitke dok su ovi Japanci kao sumanuti jurišali na mitraljeze,i to me odmah iznerviralo...........

* ThE JoKER *


tamarifa

 :shok THE SHIELD ( PRLJAVA ZNACKA) ????
Pa ne mogu da verujem da je niko nije pomenuo,pored Dr. House-a moja omiljena  :yes