News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Himna prkosa

Started by $tring, December 21, 2009, 08:53:31 PM

Previous topic - Next topic

$tring

Izvor : www.popboks.com

Na britanskoj listi boŠ¾ićnih singlova Christmas No. 1 Singles, pesma Killing in the Name, Rage Against the Machinea, je zauzela čelnu poziciju, našavši se tako ispred hita The Climb, koji izvodi pobednik X Factora, Joe McElderry.

"Ovo je velika pobeda fanova, ali i prave muzike i mi zahvaljujemo svakom pojedinačnom fanu i borcu za slobodu koji je pomogao da naša himna prkosa i pobede postane anarhističko boŠ¾ićno čudo 2009. godine”, izjavio je za Music-News Tom Morello iz Rage Against the Machine.

Singl Killing In the Name, prvi put izdat 1992. godine, prodat je u 500.000 primeraka tokom protekle nedelje, što je 50.000 više u odnosu na McElderryjevu baladu The Climb.

Zvezda X Factora je za BBC Radio 1 izjavio da je razočaran, ali da ne moŠ¾e da se Š¾ali, ako je to najgore što moŠ¾e da mu se desi.

Rage Against the Machine će odrŠ¾ati besplatan koncert u Velikoj Britaniji u slavu ove pobede.

"Pored brojnih lekcija kojima nas uči ovaj istorijski prevrat, glavna je ova â€" običan narod, ako se solidariše, moŠ¾e promeniti BILO Š TA, pa bila to lista pop singlova ili ceo svet”, zaključuje Morello.

Pobeda singla Killing In the Name je rezultat kampanje koju su na facebooku pokrenuli britanski fanovi Rage Against the Machinea, putem koje su poslali poziv da se pomogne u borbi protiv zvezde X Factora.

Kampanji se pridruŠ¾io i Paul McCartney, a podrŠ¾ali su je i članovi benda Rage Against the Machine, obećavši da će sav novac koji dobiju od kupovine singla dati u dobrotvorne svrhe.

Producent rijaliti serijala X Factor, Simon Cowell, javno negodovao zbog kampanje, tvrdeći da nikada nije ni čuo pesmu Killing In the Name.

Prethodne četiri godine hitovi pobednika X Factora bili su prvi na listi UK Christmas No 1 Singles.

http://www.youtube.com/watch?v=fkuOAY-S6OY

Coyot

Ovu stvar sam obozavao cuti dok sam igrao GTA San Andreas , :super :super
Mislim da se mogla cuti na stanici  Radio X   :rock3 :rock3 :rock3
ODLICNA stvar   :wah :wah

  :rnr :rnr :rnr :rnr

komara

E napokon nesto normalno da se desi  :rnr jer mi je pun k...... idola ,farme,vb i ostalih bolestina.

tihi

Quote from: komara on December 22, 2009, 07:52:24 PM
E napokon nesto normalno da se desi  :rnr jer mi je pun k...... idola ,farme,vb i ostalih bolestina.

  Ko da se utrkuju ko ce debilskiji realiti show da napravi. Jedini koj mi se svideo je bio onaj sa vojskom,mozda zato sto sam to preziveo pa.. :spiteful

  Sto se ove pesme tice,vraca me u srednju skolu gde nije mogla zuraza ja prodje bez rage against machine i prodigy.

Coyot

Quote from: tihi on December 25, 2009, 02:32:56 PM
Quote from: komara on December 22, 2009, 07:52:24 PM
E napokon nesto normalno da se desi  :rnr jer mi je pun k...... idola ,farme,vb i ostalih bolestina.

  Ko da se utrkuju ko ce debilskiji realiti show da napravi.
 

:rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl
Ma najjaci si ......  :worth :worth
+1 :whistling

potpredsednik Rambo

vidis, ja sam pratio sve ranije sezone BGT *iliti britanija ima talenta* i X factor i iskreno ove godine im je sastav najlosiji.
greota bi bilo grijesiti dusu i reci da tamo nema kvalitetnih pjevaca... Alexandra Burke, Paul Pots..ima ih gomila... skoro svi su obicni ljudi koji prije nastupa ili eventualne pobjede nisu imali nista osim glasa.
a onda...onda ih preuzima Simon Cowell industrija koja ima fantastican njuh ali i jednu zajebanu osobinu da svoje zvijezde isto tako brzo sazvace kao sto ih i stvori.

dok, sa druge strane, Rage... ima li potrebe da se bilo sta kaze? :)
Ako su pobijedili  :ziveli