News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Komp mi rikava???

Started by Lider, September 08, 2010, 12:52:44 PM

Previous topic - Next topic

Lider

Akoo moze neko strucno misljenje, posto sam ja tabula raza za ovo. :)))

Eee ovako.... Upalim komp i sve je OK do nekih 5 minuta kad pocnu da krce zvucnici, stavim sluske, krce i one. Kao na starim televizorima kad nema programa pa pada onaj "snijeg", ee tako.
Tu se pojavi i blagi smrad kao da je nesto pregorilo. Nakon 10-ak minuta od pocetka krcanja, on ili se sam ustabili i prestane krcanje ili se sam od sebe restartuje. Taman da se digne windows on se opet restartuje sam od sebe. Svaki iduci put se se jos brze restartuje, do momenta, nakon 4-5-og puta kada samo stoji crnilo na monitoru i sve lapmice bljeskaju. Nakon toga ne mogu ni da ga ugasim na dugme vec moram iz struje da ga iskljucim.

E sad znam da nesto nije uredu, definitivno. Volio bih znati sta je u pitanju prije nego li ga odnesem na servis.

To mi se desava vec treci dan. Prije toga je bio OK.

:drinks2

Spinx!!

moze da bude sve a i ne mora
mozda ti se nagutao prasine, mozda ti je napajanje na izdisaju, mozda te ploca drka......
dok se ne otvori mrka kapa

stewzoR

Quote from: Lider on September 08, 2010, 12:52:44 PM
Akoo moze neko strucno misljenje, posto sam ja tabula raza za ovo. :)))

Eee ovako.... Upalim komp i sve je OK do nekih 5 minuta kad pocnu da krce zvucnici, stavim sluske, krce i one. Kao na starim televizorima kad nema programa pa pada onaj "snijeg", ee tako.
Tu se pojavi i blagi smrad kao da je nesto pregorilo. Nakon 10-ak minuta od pocetka krcanja, on ili se sam ustabili i prestane krcanje ili se sam od sebe restartuje. Taman da se digne windows on se opet restartuje sam od sebe. Svaki iduci put se se jos brze restartuje, do momenta, nakon 4-5-og puta kada samo stoji crnilo na monitoru i sve lapmice bljeskaju. Nakon toga ne mogu ni da ga ugasim na dugme vec moram iz struje da ga iskljucim.

E sad znam da nesto nije uredu, definitivno. Volio bih znati sta je u pitanju prije nego li ga odnesem na servis.

To mi se desava vec treci dan. Prije toga je bio OK.

:drinks2

Manje piva manje piva

komara

To sto kaze Spinx moze svasta da bude,meni se na primer ledio znaci samo se blokira  i na kraju ispadne da mi je jedan slot za memoriju otisao kako sam prebacio na drugi opet radi.

Lider

Kuler na napajanju zeza. Kad vidim da ne radi dunem u njega ili  udarim, dam mu inspric, i onda samostalno radi  :D
Btw. hvala na uputama.