News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

MATRICNI STAMPAC

Started by SOLID, February 19, 2010, 02:01:40 AM

Previous topic - Next topic

SOLID

Ako neko ima iskustva sa ovakvim stampacima, ako ga je posedovao ili ga poseduje....... neka mi da neko misljenje...   Mane i prednosti ?!?!

Zver

Prednosti>
1> Mozes da stampas u nedogled, a da pri tom uopste ne mislis na promenu tonera ili kertridza (jer koristi ribon traku).
2> Ribon traka traje u nedogled
3> Koristi se uglavnom za knjigovodstvo, kada se stampaju beskrajni obrasci, zavrsni racuni, izvestaji i ostalo.
4> Ja sam ga kevi (koja je knjigovodja) namestio pre 10 godina, od tada ga nisam ni pipnuo

Mane>
Ova sprava zapravo nema mana ako se koristi za ono sto treba da se koristi, stampu neke grafike mozes da zaboravis.
Od ovoga stampaca eksploatacija ne moze biti jeftinija.

SOLID

Znaci ako je u pitanju crno beli tekst, recimo iz word-a......  to onda nije problem.... ?
Posto planiram da ga uzmem samo za recimo takvu nemenu...

Zver

Da, za text i cenu eksploatacije je majka, nemoj ocekivati bog zna kakav kvalitet, ali sve je to prilicno upotrebljivo

Tomo_SU

Kupio sam pre nekih 15 god Epson LX 300 koji se i sad prodaje. Mozda je i proslo vise godina ne secam se. Uglavnom taj stampac i sad radi, ali su mu se slomile dve od devet iglica pa ima malo propusta u odstampanom tekstu.

Uglavnom ako kupujes stampac za kucnu upotrebu, povremeno stampanje kvalitetnog teksta, preporucujem ti da uzmes laserski stampac.



Ako imas neki biznis gde treba puno stampati a nije bitan kvalitet onda ti je matricni stampac najbolji izbor.
Jos jedna stvar je ta sto matricni stampaci udaraju iglicama u traku, odnosno papir, pa je moguce stampati nekoliko listova sa indigo mastilom u jednom prolazu.

Zver

Ja takodje imam lx 300, i stampa kao prvi dan kada sam ga kupio pre vise od 10 godina, a ni jednom ribon nisam menjao.