News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Inkjet STAMPAC....???

Started by SOLID, June 02, 2009, 09:44:22 AM

Previous topic - Next topic

SOLID

Inkjet do 300, 400 evra ?!?!

zlenzlla

Quote from: SOLID on June 02, 2009, 09:44:22 AM
Inkjet do 300, 400 evra ?!?!

Sto ce ti Inkjet? Mislim, za te pare mozes da kupis odlican laserski u boji. Ali ako bas hoces inkjet, moja ti je preporuka HP F2280. Ima ga rodjak i odlican je. Ima u sklopu skener i stampac u boji. Cijena je ovde oko 70 evra.

Zver

Nemoj bacati pare na ink-jet, a za laserski u boji je preskupa eksploatacija.

zlenzlla

Quote from: Zver on June 02, 2009, 01:29:09 PM
Nemoj bacati pare na ink-jet, a za laserski u boji je preskupa eksploatacija.

Slazem se. Po meni Inkjet je nula. Ja ga nebih sebi nikada uzeo. A sto se tice laserskog u boji, mnogo je skuplji od crno - bijelog, a ne vjerujem da ces mnogo koristiti boju. Zato ti je najbolje kupiti crno - bijeli laserski stampac za nekih 100 - 150 evra, a ako postoji potreba za bojom, samo otidji u stampariju. Nije to skupo.

*SPARTANAC*

Dali postoje inkjet stampaci od 300,400 evra?! :-\

SOLID

Pa ne znam koliko je dobar laserski za stampu nekih slicica......   Za text je ok, tu je laserski brzi i sve to, ali sam uvek mislio da su inkjet kvalitetniji dosta od laserskih......


@Spartanac
Naravno da ima  ;D

spdR

Ja kad sam uzimao stampac hteo sam laserski - u boji :D.Ali mi je tamo lik rekao da izazivaju rak zbog tog praha ? Pa mi je cale uzeo CANON IP4300,kostao je 140 e tada....
Btw de bre 300 evra inkjet ? U Nigeriji mozda :D ?

Funkerman

Sta ce ti stampac  :rofl :rofl Ja kad nesto trebam istampat posaljem staroj na posao,neki dan mi odstampala 80 stranica,nesto za prijemni mi trebalo...  :),kad nema stare na poslu,posaljem pajdi pa mi on istampa   :),a ako bas nemam rijesenja odem do kopirnice,tako da nemam potrebe za stampacem

VIP.er

Lik trazi preporuke za stampace, a vi mu pricate da moze to raditi u kopirnici  :||

SOLID

 :girl_cray


Ajde da malo prepravim upit :D

Neka mi neko predlozi dobar stampac do 300, 400 evra....Ne mora da bude zajedno sa skenerom, posto cu najverovatnije uzeti posebno skener....

*SPARTANAC*

Ajde na ITsvet.com i trazi http://itsvet.com./kategorija/stampaci/comp_comp_printer
Imas i komentare korisnika pa izaberi. Vidis da se ovde svi sprdamo sa tobom i tvojom "mukom" :tongue2

Lun

Da ne bih i ja krenuo sa savetima tipa, idi u kopirnicu ili u foto radnju, par pitanja za početak. Š to baš 300-400â,¬? Za šta ćeš da koristiš štampač? Koliko ćeš da štampaš stranica nedeljno? Evo ti jedan od koliko ja znam najboljih sajtova o štampačima pa biraj:
http://www.druckerchannel.de/ranking.php?tabelle=tinte_office

Jedan savet, nemoj da ga kupuješ ako je samo zezanje u pitanju, kupi bolju grafičku karticu recimo. Uvek će biti jeftinije svadbarske fotke izraditi u radnji nego odštampati kod kuće, tek se A4 format "isplati" da sam štampaš. Ako je štampanje dokumenata u pitanju ne treba ti inkjet nego laserski, i to crno-beli. Evo ti na kraju i moj primer, pre par godina sam kupio Canon i865, u to vreme je bio skoro 200â,¬. U pitanju je inkjet štampač koji moŠ¾e i na cd-e da štampa i štampa perfektne fotke na odgovarajućem papiru. Komplet boja za njega je 60â,¬. Ja sam za otrilike 3-4 godine potrošio samo 3 punjenja, odštampao 50-ak CD-a i nekoliko fotografija. Da sumiram, bolje da sam kupio bolju grafičku. ;D

SOLID

Quote from: *SPARTANAC* on June 03, 2009, 09:18:46 PM
Ajde na ITsvet.com i trazi http://itsvet.com./kategorija/stampaci/comp_comp_printer
Imas i komentare korisnika pa izaberi. Vidis da se ovde svi sprdamo sa tobom i tvojom "mukom" :tongue2
Lizi bonsek!



Inace stampac mi treba pretezno za poslovne svrhe u svakom trenutku..... xD
Ali i sa kvalitetnom stampom na photo papiru.....

Ajde pa ako neko ima nekih iskustava sa nekim boljim modelom neka preporuci...... :icon_razz:


*SPARTANAC*

Po meni (koji ne zna nista o stampacima) ovaj drugi je super ponuda jer stampa brze od ostalih 25str./min dok ovaj 4. samo 20 str/min
A i razlika u ceni je nebo-zemlja.

Zver

Najbitnija stavka kod ink-jet stampaca ti je cena exploatacije, odnosno koliko košta toner, koliko ima tonera (broj, pixma ima 5), ja imam canon pixma ip 5000 koji je super stampac ali samo zbog dve stvari, nema cipove na kertridzima sto znaci da se moze dopunjavati (po ceni jednog novog kertridza, ja napunim 5), i ima poseban kertridz za stampanje teksta, sto svrstava ovaj stampac u sam vrh ponude ink-jet stampaca sto se tice cene exploatacije. Zapremina kapljice je jedan pikolitar sto daje ovom stampacu mogucnost stampe do 600 dpi, to naravno nikada nisam radio jer nema smisla. Da ne zaboravim, ima poseban deo u koji se umetnu cd-dvd printabilni mediji, i onda stampa na njih.

spdR

tako je,canon rulz !
ja imam ip 4300 i ketridzi se dopunjavaju (nisu potrebni novi),i ima stampanje na cd makar to nikad nisam koristio i ne znam kako se koristi :D

SOLID

Ok, a recimo kada bi morao da biram izmedju HP i Canon........vi kazete Canon?>!?!? xD

spdR


Zver

Mislim da apsolutno nema neke razlike u kvalitetu izmedju canona i hp-a kada su u pitanju ink-jet stampaci, u laserskoj stampi hp je mnogo bolji, treba da ti je osnovna determinanta pri kupovini ink-jeta, da li se mogu kertridzi dopunjavati ili ne, jer ako ne, preskupa je eksploatacija.

~LoneWolfs~Extreme

Ja bi na tvom mjestu uzeo broj od funkermana i sredio da mi njegova stara ili frend kopiraju i zapio tih 300-400 euvrica

SOLID

Quote from: ~LoneWolfs~Extreme on June 08, 2009, 01:46:27 AM
Ja bi na tvom mjestu uzeo broj od funkermana i sredio da mi njegova stara ili frend kopiraju i zapio tih 300-400 euvrica
:rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :suicide

zlenzlla

Quote from: ~LoneWolfs~Extreme on June 08, 2009, 01:46:27 AM
Ja bi na tvom mjestu uzeo broj od funkermana i sredio da mi njegova stara ili frend kopiraju i zapio tih 300-400 euvrica

Mudro zboris. Idemo svi kod Zmijuge, pardon Solida, da pijemo. A za stampanje cemo posle da vidimo. :ziveli :dummy :rofl :rofl :rofl

SOLID

Quote from: zlenzlla on June 08, 2009, 03:19:05 AM
Quote from: ~LoneWolfs~Extreme on June 08, 2009, 01:46:27 AM
Ja bi na tvom mjestu uzeo broj od funkermana i sredio da mi njegova stara ili frend kopiraju i zapio tih 300-400 euvrica

Mudro zboris. Idemo svi kod Zmijuge, pardon Solida, da pijemo. A za stampanje cemo posle da vidimo. :ziveli :dummy :rofl :rofl :rofl
:drinks2