News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Zakucava mi procesor

Started by zlenzlla, May 01, 2009, 01:33:02 AM

Previous topic - Next topic

zlenzlla

Peceo mi je procesor da zakucava. Nedavno je reinstaliran windows, C i D skoro prazni, drajveri update-ovani. Vidim da mi cesto media player zakuca na 100%, nekada safari i tako slicni programi koji nebi trebali da trose puno CPU. Jeli neko zna sta bi ovo moglo da bude?
PS: procesor Athlon 64 3000+, radi na 1800

*SPARTANAC*

Quote from: zlenzlla on May 01, 2009, 01:33:02 AM
Peceo mi je procesor da zakucava. Nedavno je reinstaliran windows, C i D skoro prazni, drajveri update-ovani. Vidim da mi cesto media player zakuca na 100%, nekada safari i tako slicni programi koji nebi trebali da trose puno CPU. Jeli neko zna sta bi ovo moglo da bude?
PS: procesor Athlon 64 3000+, radi na 1800
Jos kad se setim teme da si ti to hteo da OC :suicide
inace meni se isto desavalo ali zbog OS-a. Ne znam da li si menjao OS skoro ali veruj mi velika je sasna da je do toga.

Podpredsednik

Quote from: zlenzlla on May 01, 2009, 01:33:02 AM
Peceo mi je procesor da zakucava. Nedavno je reinstaliran windows, C i D skoro prazni, drajveri update-ovani. Vidim da mi cesto media player zakuca na 100%, nekada safari i tako slicni programi koji nebi trebali da trose puno CPU. Jeli neko zna sta bi ovo moglo da bude?
PS: procesor Athlon 64 3000+, radi na 1800
Koristis Media Player?  :shok

zlenzlla

Quote from: Podpredsednik on May 01, 2009, 05:15:01 AM
Koristis Media Player?  :shok

Da, svidjaju mi se boje.  :rofl


Salim se, koristim samo njega. Ne svidjaju mi se drugi mada ovaj jeste zahtjevan

zlenzlla

Quote from: *SPARTANAC* on May 01, 2009, 03:57:10 AM
Jos kad se setim teme da si ti to hteo da OC :suicide
inace meni se isto desavalo ali zbog OS-a. Ne znam da li si menjao OS skoro ali veruj mi velika je sasna da je do toga.

To cu ja OC - ati samo da uhvatim vremena. Vjerujes li mi da od kada sam postavio taj topic prakticno nisam stigao ni da pogledam one linkove koji su mi postavljeni. Imao sam bas puno ucenja tako da nisam stigao.

Sto se tice OS, jesam ga mijenjao, ali sam siguran da nije do njega. I na XP-u mi se to znalo desavati. A s druge strane, drugarici sam instalirao taj OS na kantu od racunara koja ima CPU na 1.1 GHz i 256 MB RAM-a i njoj ni malo  ne stopa.

PS: jesi li probao onaj OS?

*SPARTANAC*

Quote from: zlenzlla on May 01, 2009, 12:57:52 PM
Quote from: *SPARTANAC* on May 01, 2009, 03:57:10 AM
Jos kad se setim teme da si ti to hteo da OC :suicide
inace meni se isto desavalo ali zbog OS-a. Ne znam da li si menjao OS skoro ali veruj mi velika je sasna da je do toga.

To cu ja OC - ati samo da uhvatim vremena. Vjerujes li mi da od kada sam postavio taj topic prakticno nisam stigao ni da pogledam one linkove koji su mi postavljeni. Imao sam bas puno ucenja tako da nisam stigao.

Sto se tice OS, jesam ga mijenjao, ali sam siguran da nije do njega. I na XP-u mi se to znalo desavati. A s druge strane, drugarici sam instalirao taj OS na kantu od racunara koja ima CPU na 1.1 GHz i 256 MB RAM-a i njoj ni malo  ne stopa.

PS: jesi li probao onaj OS?
Probao, namucio sam se ko isus! 3 puta mi se restartao komp u toku dizanja sistema 1. put nestane struja, drug put kuce pomeri malo kabal nestane kontakta i opet ispocetka! i treci put nije htelo pa sam morao sve ispocetka. I na kaju kad sam instalirao ponadao se da je to to, i razocarao se. Do duse to je stvar ukusa. prva svar koja mi se nije svidela na VIENNI je oni gedgeti oduzimaju brdo RAM-a :suicide
drugo sistem mi je sav premazan nekako (tesko mi je i da objasnim) ustvari navikao sam se na stari XP i bez njega ne mogu! :yahoo

Sto se tice tvog problema, koliko si siguran da je bas CPU u pitanju?
I nema veze na kakvu kantu instaliras, ako nije optimizovan sistem za tvoju konfiguraciju mozes da se *****  ;D (to posebno kazem za te preradjevine, jer sam i ja imao muke sa time) Npr na mom kompu ne mogu da instaliram neku preradjevinu XP SP2 i kad instaliram komp mi bode u 90% slucajeva, ali tu je vec problem zbog HD-a.... ne idem u off previse.

Preporuka za tvoj problem je, vrati se ti na stari sitem koji si imao.  :hat

zlenzlla

Pazi, taj sistem sam digao na tri racunara i ni na jednom od njih ne stopa. Znaci da je vjerovatno do moje konfiguracije. Ali mi jedino zakucava media player i ponekad Safari. A odkad sam instalirao ovaj sistem, racunar mi mnogo brze radi i ne stopa kao sto je znao na starom OS. Cak mi je nestao onaj problem sa stopanjem kada udjem u neki folder  (ako si procitao taj topic).

Meni je dobar ovaj OS, bolje mi radi racunar (tj. kanta  :||

Mada izgleda da je jedini problem media player posto uzima puno rama i cpu. Moracu da probam BS (winamp nikako) pa da vidim sta ce onda da bude.

Zna li se kada izlazi Windows 7? Valjda nece biti previse zahtjevan.  :wink:

spdR

Pa sumnjam da ces Windows 7 moci na taj komp....A da li ce W7 biti zahtevnije od viste,da li neko zna ?

*SPARTANAC*

Quote from: zlenzlla on May 01, 2009, 06:15:11 PM
Pazi, taj sistem sam digao na tri racunara i ni na jednom od njih ne stopa. Znaci da je vjerovatno do moje konfiguracije. Ali mi jedino zakucava media player i ponekad Safari. A odkad sam instalirao ovaj sistem, racunar mi mnogo brze radi i ne stopa kao sto je znao na starom OS. Cak mi je nestao onaj problem sa stopanjem kada udjem u neki folder  (ako si procitao taj topic).

Meni je dobar ovaj OS, bolje mi radi racunar (tj. kanta  :||

Mada izgleda da je jedini problem media player posto uzima puno rama i cpu. Moracu da probam BS (winamp nikako) pa da vidim sta ce onda da bude.

Zna li se kada izlazi Windows 7? Valjda nece biti previse zahtjevan.  :wink:
Pazi ja sam instalirao ovaj bleck XP (ponovo) na moj komp i pokusao sam na drugi komp (koji je kanta, PRAVA KANTA dovoljno je reci da je iz janura 2002. godine!) i nisam mogo da pokrenem boot, krene i restarta se komp. Definitivno nesto ne podrzava (znam i sam). Bilo kako bilo, ako ne mozesda menjas OS, menjaj komp! :tongue2

WMP je maximalno optimizovan, znaci trosi min RAM-a i min. CPU-a ALI naravno winamp je dosta univerzalniji! (nemojte da me mucite da vam trazim link testova, izguglajte nesto sami!

Sve o Windows-u sedam mozete naci na wiki-u, i stvarno ne znam zasto toliko izbegavate taj sajt. :ne_razumem
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7

Quote from: sp1deR on May 01, 2009, 08:28:44 PM
Pa sumnjam da ces Windows 7 moci na taj komp....A da li ce W7 biti zahtevnije od viste,da li neko zna ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7