Foto natjecaj broj 1: Zablja perspektiva

Started by husky, September 16, 2009, 03:39:20 AM

Previous topic - Next topic

husky

Ocemo neki mali interni foto natjecaj?

Ono, 15 dana traje neka tema, tko hoce, kaci na net i stavlja na forum. Nakon 15 dana slike iz te teme idu na glasovanje 15 dana. Odmah pocinje iduca tema. Pobjednik 1. natjecaja bira temu za 3. i ocjenjuje 5 njemu najboljih slika (1. 5 bodova, druga 4 itd.) iz 2. natjecaja ravnopravno sa glasovanjem u anketi (po glasovima svako mjesto manje, 1 bod manje), krece nova tema, a 2. ide na glasovanje itd. Nesto slicno ima na forum.hr pa pf fotografija.

Slike samo vlastite, uz neki opis kad se postavlja da znamo sto je pisac htio reci i da je to vasa fotka, i po meni, najbolje bez photoshopiranja. Pozeljno je i tehnicke postavke fotografije (ISO, tip aparata, exp....)

Nagrada nema, cilj je zabava, vlastiti gušt dobre fotke i koristenje fotoaparata, ucenje od drugih (a da nisu teski pro).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evo ja cu dati prvu temu, zatvara se 30.9. u 23:59.

Tema broj 1: Zablja perspektiva.

Opis teme: fotografija slobodnog motiva pri cemu je fotoaparat u razini zemlje.

Primjeri:




zlenzlla

Odlicna ideja. Idem da slikam.  :D  Koliko postavljamo po osobi slika? Jednu? Moze li nagrada da pobjednik bira da nekoga banujete na mjesec dana?  ;D

husky

Da ne bude dosadno, mogli bi 2 slike po osobi max. A ako te muci upload, imas mali programcic resize-it ili sa nekim drugim i pretvoris ju u 640x480 ili proporcionalno, onda slika ima 100tinjak kb.

zlenzlla

Quote from: husky on September 16, 2009, 02:24:44 PM
Da ne bude dosadno, mogli bi 2 slike po osobi max. A ako te muci upload, imas mali programcic resize-it ili sa nekim drugim i pretvoris ju u 640x480 ili proporcionalno, onda slika ima 100tinjak kb.

Problem kod smanjivanja je taj sto fotka gubi gvalitet i detalje. Postavicu u originalu pa koliko trebalo.  Upload mi je 5 KB/s.  :suicide

1. Pauk




Reziucija: 3072x2304
Aparat: Sony W85
Ekspozicija: 1/1000
ISO: 125


Bilo bi dobro kada bi se moglo napraviti da se ocjenjuju slike nesto kao video na youtube. Jeli to moguce?

zlenzlla

Sta je sa ovim narodom pa niko nece da postavlja slike?! :ne_razumem

Husky evo ja glasam da ja pobjedim.  :tease2

Hajde postavite i vi ostali slike.    :rock3

husky

Jos 9 dana.... Ja radim na svije 2. Ideje su tu, sad treba uslikati. Problem nije u slikanju cini mi se, nego u tome sto jako malo ljudi uopce udje na ovaj podforum.

zlenzlla

Quote from: husky on September 21, 2009, 07:54:28 PM
Jos 9 dana.... Ja radim na svije 2. Ideje su tu, sad treba uslikati. Problem nije u slikanju cini mi se, nego u tome sto jako malo ljudi uopce udje na ovaj podforum.

Pa da, upravu si da ih malo ulazi ovde. Ali bice ih jos, nadam se. A sad moram da slikam svoju drugu fotku.  :wink:

m.shadows

Quote from: husky on September 21, 2009, 07:54:28 PM
Jos 9 dana.... Ja radim na svije 2. Ideje su tu, sad treba uslikati. Problem nije u slikanju cini mi se, nego u tome sto jako malo ljudi uopce udje na ovaj podforum.
Ja ne znam sta da slikam...ali eto pomocu pa cu nac nesto  :D
btw zlenzila: :rofl

zlenzlla

Pa tema ti je zablja perspektiva. Dakle, sve dolazi u obizir sto je slikano u toj perspektivi. A sta je smijesno? Ne kontam.  :hmm

Tomo_SU

Ova moja zaba sedi na molu i gleda u daljinu. Nisam siguran da spada u zablju perspektivu...

Lokacija: Palic (46° 5'33.98"N  19°45'53.21"E)
EXIF
   Date/time                          
   Shutter speed value   
   Aperture value       
   ISO speed ratings     
   Focal length         


7/27/2009 9:24:03 PM
15 s
f/2.8
ISO 80
6.2 mm


zlenzlla

Nisam siguran jeli ovo zablja perspektiva? Husky, hocemo ga primiti?  :tease2

Salim se. Odlicna slika. Jeli ovo slikano u sumrak? Koji je metering mode koristen? Evaluative? ISO auto ili manual?

husky

Dobar, dobar. Jest Š¾aba sa okom sokolovim, al prolazi.

zlenzlla

Quote from: husky on September 22, 2009, 04:32:51 PM
Dobar, dobar. Jest Š¾aba sa okom sokolovim, al prolazi.

hahahaha   

Daj jos jednu Tomosu.

@ Shadows,

ni najmanje mi to nije smijesno. Ali dosta o tome da ne spamamo topic.


Mogao bih i ja tu drugu napokon slikati.  :D

zlenzlla


$tring

Evo i ja se prijavljujem sa malim zakasnjenjem... Malo mi je tema zajebana, posto uglavnom ne pravim takve fotke...  :hmm

Ali evo jedne, koja je bas-bas zablja perspektiva... Napravljena ove godine na ostrvu Rab. Tamron 17'', i Nikon D70


Evo je i u punoj rezoluciji...

http://www.flickr.com/photos/goranbeg/3957868931/sizes/l/

zlenzlla

Odlican fotka. A najvise mi se svidja kontrast leve i desne strane neba.  :super

Husky, a ko je sudija?  :)

Lider

Ja sam sudija posto imam veoma istancan ukus za ljepo! :doc  :icon_lol:

zlenzlla

Quote from: Lider on September 27, 2009, 03:46:30 PM
Ja sam sudija posto imam veoma istancan ukus za ljepo! :doc  :icon_lol:

E onda mozes lijepo veceras platiti pice posle treninga.  :tease

Ajde ubaci i ti neku sliku.  :wink:

Darkman Ki-Ninja

Pa kako on da ubacuje sliku kad je on sudija :wink: na kojoj utakmici si ti video da sudija daje golove  ;D

zlenzlla

Evo jos jedna sa treninga. Nije nesto ekstra, ali mi se nije dalo slikati.
Tema: zablja perspektiva
Model: reaper glumi zabu  ;D





Fotoaparat: Canon ixus 80 IS
Rezolucija:800x600   (smanjena da bih mogao upload-ovati sliku za jedan dan zbog mog divnog upload-a  :suicide)
Shutter speed: 1/60
Aperture: F/2.8
ISO: 250

zlenzlla


SOLID

Mislim da je ova najbolja   :rofl :rofl :rofl
TEMA: zablja perspektiva
MODELI: spartanac, solid, banana
FOTOAPARAT: CANON ixy 20 is




*SPARTANAC*

ma to je to, sve je full. Ova zaba malo skocila ali ok... ;D
Jbt nasta licim solide jesi lud....

m.shadows

Quote from: *SPARTANAC* on October 02, 2009, 07:24:03 PM
ma to je to, sve je full. Ova zaba malo skocila ali ok... ;D
Jbt nasta licim solide jesi lud....
Sparta ti si onaj levi  ;D
Sto si mocno ispao  :rofl

zlenzlla

Promasili ste temu. Zivotinjsko carstvo je od sledeceg mjeseca.  :tongue2

Vidi fegeta sto su obukli iste hlace.  :icon_bad:
A pazi sto se solid upisao.  :tease2

Mephisto

Spartanac jel moze tvoje lice izgledat i lijepo i nasmjeseno u isto vrijeme???
A i hlace omfg isti ste ko dve djeveruse na vjencanju fegeti jedni.
Joj zmijurino a ti njih dva iza po dupetu ceskas samo se ne vidi c-c-c.

Zver

#26
Sa malim zakasnjenjem prikljucujem se takmicenju
Panasonic DMC FZ-20

Zver


Lider

#28
Husky priprema neko remek djelo. Njega cekamo.  :clapping
A evo da se i ja prikljucim, izvukao sam nesto iz arhive. Slika je u maloj rezoluciji, orginal ne mogu da nadjem  :)

zlenzlla

Quote from: Zver on October 05, 2009, 06:50:37 PM
Hocemo li postaviti pool pa da se glasa?

Ako moze bilo bi najbolje.

Ma Husky se ustekao negdje.  ;D

Zver


Zver


husky

Evo mene nakon 2 tjedna. Mijenjao sam operatera (t-com -> iskon) pa nisam imao net 2 tjedna. Stavit cu sutra svoju sliku. Neka netko postavi iduci natjecaj, jer jos nemamo pobjednika, tek nakon glasovanja, a slike cu u pon staviti na glasovanje, posto me nema u zg pet-sub-ned.

zlenzlla

Quote from: Zver on October 07, 2009, 02:33:52 PM
Ovo nije zablja perspektiva

Da, ovo je samo aparat postavljen na zemlju.


Predlog za sledecu temu: makro


husky

#34
Ma moze makro, al daj brate neku uzu temu. Zablja perspektiva je bila prva pa (pre)opcenita. Daj neki makro cvijeca, makro kuhinjskog pribora, makro gljivica na nogama, bilo sta uze. Suzi, otvori novu temu i idemo.

Evo moje dvije. Druga malo nije bas zablja jer nisam bio na pruzi nego na peronu, al nadam se da sjeda.





Linkovi na orig. vel.:

http://i34.tinypic.com/wss8w4.jpg

http://i34.tinypic.com/1z34fmv.jpg

Lider

I sta sad ima li tog glasanja i takmicenja ili husky opet nesto kenja pa ga cekamo?   :icon_lol:
:ne_razumem

zlenzlla


zlenzlla

Ima li haskija ikako da cujemo rezultate?!  :whistling