News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Vaše fotografije

Started by zlenzlla, April 02, 2009, 03:11:02 AM

Previous topic - Next topic

zlenzlla

Topic za vaše fotografije. Evo za pocetak par mojih.
PS: navedite koji fotoaparat koristite.













Evo malo i vas grad   8)




Ova je malo mutna jer sam morao smanjiti rezoluciju i kvalitet:




I za kraj malo nocnog skijanja.  :spiteful




Postavljajte i vi svoje.

Citadel of Pain

#1
The Beatles



Umag 2007.

Citadel of Pain

#2
Evo i par od prekjuče







Fotografije sa Partizan - CSKA, Top 8 Euroleague, Beogradska Arena 31.mart


SOLID

Nocno skijanje VRH!, a i ona treca od pozadi nije losa  ;D

DiDaN

Quote from: Citadel of Pain on April 02, 2009, 03:56:11 AM
The Beatles



Umag 2007.

ova je do jaja.............imas opasne fotke,video sam na Space-u  :hat

Zver

#5

Jedna makro fotografija

Ova je prosla na stock photo site

MOJA OMILJENA

zlenzlla

Quote from: SOLID on April 02, 2009, 10:56:06 AM
Nocno skijanje VRH!, a i ona treca od pozadi nije losa  ;D

Samo seam te cekao za tu trecu.  :spiteful

zlenzlla

Quote from: Citadel of Pain on April 02, 2009, 04:11:11 AM
Evo i par od prekjuče




Fotografije sa Partizan - CSKA, Top 8 Euroleague, Beogradska Arena 31.mart



Odlicna slika. Kojim aparatom je slikana? I ona Buba je odlicna  :happy

zlenzlla

Jesam li ja jedini koji ne moze vidjeti Zverkinu sliku? Prikazuje mi prazan post :sorry

Lider

Moj pokusaj panoramnog slikanja s balkona  :icon_lol:


zlenzlla

Fina slika Lideru.
Jedan savjet: kada slikas na Night mode ili kako se vec zove (zavisi od aparata do aparata) koristi stativ jer svako pomijeranje aparata rezultira mutnom slikom. Mada na tom modu mozes jako dobre efekte da dobijes (pogledaj kod mene vatromet, nocno skijanje i onaj upaljac).
Jesi li ovo sjekao sliku ili imas na aparatu panorama mode?


Lider

Quote from: zlenzlla on April 02, 2009, 03:09:00 PM
Fina slika Lideru.
Jedan savjet: kada slikas na Night mode ili kako se vec zove (zavisi od aparata do aparata) koristi stativ jer svako pomijeranje aparata rezultira mutnom slikom. Mada na tom modu mozes jako dobre efekte da dobijes (pogledaj kod mene vatromet, nocno skijanje i onaj upaljac).
Jesi li ovo sjekao sliku ili imas na aparatu panorama mode?
Hvala.
Znam za to drmanje i odma bude mutna slika, ali nisam imao za sta da ga fiksiram, a i to vece kad je krenuo padati snjeg, bilo je jako hladno tako da sam na brzinu to obavio.
Aparat ima panorama mode, slikas tri slike i on ih onda sam sastavi. Uslikas jednu i na iducoj slici ti da parce predhodne kako bi mogao znati gdje si stao s predhodnom (ne znam koliko sam razumno objasnio :) ). Treba biti veoma precizan, a tu jos nisam bio ispraksan.

Citadel of Pain

Quote from: zlenzlla on April 02, 2009, 12:49:10 PM
Quote from: Citadel of Pain on April 02, 2009, 04:11:11 AM



Odlicna slika. Kojim aparatom je slikana? I ona Buba je odlicna  :happy

Hvala!
Slikano sa Canon Ixus 2100is ( to je valjda oznaka za Japansko trŠ¾ište), buba slikana sa Nikon D70...

Jedan savet svima za ovu rubriku. Kada komentarisete tuđe slike, iz onog quote dela izbacite link da se nebi fotke ponavljale i da
bi topic bio pregledniji.

Rade kakvi su to fazoni sa pro fotkama? ;D

zlenzlla

Quote from: Lider on April 02, 2009, 05:18:31 PM
Hvala.
Znam za to drmanje i odma bude mutna slika, ali nisam imao za sta da ga fiksiram, a i to vece kad je krenuo padati snjeg, bilo je jako hladno tako da sam na brzinu to obavio.
Aparat ima panorama mode, slikas tri slike i on ih onda sam sastavi. Uslikas jednu i na iducoj slici ti da parce predhodne kako bi mogao znati gdje si stao s predhodnom (ne znam koliko sam razumno objasnio :) ). Treba biti veoma precizan, a tu jos nisam bio ispraksan.

Znam kako radi panorama mode.
Kupi tripod.
Imas u Tempu za nekih 11 KM ovakav  http://www.germes-online.com/direct/dbimage/50257408/Table_Tripod.jpg   
Ja ga koristim i jako je dobar.


zlenzlla

#15
Zveri ova prva je prejaka. Cime si to slikao?
Druga je mmmm.  :spiteful
Jeli ovo tvoja curica na trecoj slici?

PS: Jesu li puno zahtjevni u sutterstock-u sto se tice slika obradjenih u fotosopu? Traze li da su ivice savrseno izbalansirane kod slika gdje je brisana pozadina?

zlenzlla

Citadel of Pain, imas li kakvih nocnih slika slikanih Nikonom? Vidim da ima 30 sekundi ekspoziciju, sa tim se mogu odlicni efekti izvesti.

Zver

#17
prva slika je slikana sa panasonic dmc fz20 u basti mojih roditelja, malo sredjena u photoshopu, druga je slikana sa fuji s5500 za potrebe restorana Š aran iz apatina, a treca je u domaćoj atmosferi sa canon eos 450d (Moja starija devojcica).
sto se tice stock fotografija, nisu previse zahtevni i ne traze savrsen editing u photoshoppu, kao sto mozes da vidis na toj drugoj slici, mrzelo me da idem po tim rotkvicama da ga secem, a ipak su prihvatili fotku.

Evo jedna panorama od 9 slika bez upotrebe stativa



PS. Nidzo, beatles bi mogla biti dobra razglednica sa debelim crnim okvirom
ZLENZILA, odlicna kompozicija na slici sa stazom za skijanje tacno se vidi dubina fotografije

zlenzlla

#18
Bas zato i pitam. Ja nesam prosao na SS sa prvih 10 slika pa da znam da li su strogi sto se tice obradjenih slika. Evo par mojih radova u photoshop-u:

Most u Novom Sadu:





Spomenik na Kozari:




Voda:


Citadel of Pain

Quote from: zlenzlla on April 02, 2009, 07:03:28 PM
Citadel of Pain, imas li kakvih nocnih slika slikanih Nikonom? Vidim da ima 30 sekundi ekspoziciju, sa tim se mogu odlicni efekti izvesti.

Evo jedne od mojih omiljenih...slikano kod mene na parketu, D70 opet, mala statua Š ive, vatra dobijena njakanjem upaljača a
ostalo je Rudijeva mašta. Na svu sreću on nije okačio svoje radove, posle toga mogli bismo samo da brišemo svoje postove u sramoti  ;D

Š iva red





zlenzlla

Slika je sami vrh. 10/10   
Cime je obradjena? Photoshop?
Odlicni efekti   :happy

zlenzlla

Quote from: Zver on April 02, 2009, 07:11:31 PM
ZLENZILA, odlicna kompozicija na slici sa stazom za skijanje tacno se vidi dubina fotografije

Hvala.  :happy  Tu sam sam skijao to vece. Bio ja i mozda jos 3 osobe.  :D

clumsy

#22
evo nekih mojih...
ja nemam nikakav pro foto aparat, ali me dobro sluzi moj mobilni telefon sa svojih 2.0 megapixela :)
ovo je htelo da me pojede

najlepsi park u srbiji. Dunavski park u Novom Sadu

ne znam koji je to cvet, ali jako mi se svidja kako je ispao na slici

Podpredsednik

I ja sam jednom slikao bogomoljku, kako joj priblizim foto-aparat, tako jurne na njega!

zlenzlla

Klazmi,

1. Ova prva je odlicna. Koji je telefon kad je ovako cista slika.
2. Gdje se nalazi ovaj park sa druge slike? Bio sam par puta u NS i nisam ga vidio?
3. Ovo nije cvijet. Nego nisko rastinje (zbun).  :D Vidi koliko je to  :spiteful

zlenzlla

Kad smo kod te bogomoljke, gdje ih svi nadjete? Ja je jos nisam nikako vidio
Klazmi, sad vidim na sta si mislio kad si rekao cvijet. Bio si postavio neku drugu sliku.  :D

clumsy

zlenslina to je sonyericsson k750i :)
kada ide starim putem iz Bg-a predjes most i ja mislim da je druga ulica desno i odmah izlazis na park. ne mogu se setiti tacno. novosadjani objsnite mu :)
ma zajebao sam se u broju slike... imam ih puk qrac pa sam okacio sinovca i komsinicu :)

clumsy

Quote from: Podpredsednik on April 06, 2009, 12:02:17 AM
I ja sam jednom slikao bogomoljku, kako joj priblizim foto-aparat, tako jurne na njega!

ja sam bio izasao na terasu da zapalim jednu. uvalio se u bastensku stolicu i odjednom cujem nesto krcka, okrenem glavu i vidim bogomoljku koja se sprema da me pojede :) a mlatara onim "rukama"

$tring

Quote from: clumsy on April 05, 2009, 11:52:07 PM
evo nekih mojih...

Imam samo jednu ali OGROMNU ZAMERKU. Iskljuci datum dole tragedijo...  :||

clumsy

Quote from: string on April 06, 2009, 06:38:34 PM
Quote from: clumsy on April 05, 2009, 11:52:07 PM
evo nekih mojih...

Imam samo jednu ali OGROMNU ZAMERKU. Iskljuci datum dole tragedijo...  :||

hahahahahah!!! u pravu si, ali uvek zaboravim da iskljucim :)




zlenzlla

#30
Quote from: clumsy on April 06, 2009, 06:33:40 PM
ja sam bio izasao na terasu da zapalim jednu. uvalio se u bastensku stolicu i odjednom cujem nesto krcka, okrenem glavu i vidim bogomoljku koja se sprema da me pojede :) a mlatara onim "rukama"

Klazmina, milim da bi bogomoljka crkla od holesterola da te je pojela.  :rofl
PS: Cekaj malo, pa Bogomoljke jedu muzjake posle parenja i to samo posle parenje. Sta si ti to radio sa insektom. aahahahahaa :rofl :rofl :rofl

Citadel of Pain

Presao na insekte!!  :rofl :rofl :rofl

Eto ti kad si me napustio  :icon_grrr:

VindFakeR

Quote from: clumsy on April 05, 2009, 11:52:07 PM
evo nekih mojih...
ja nemam nikakav pro foto aparat, ali me dobro sluzi moj mobilni telefon sa svojih 2.0 megapixela :)


vidi se da je krs ajd ti ja prodam nokiu n95 pa da se imas pohvaliti sa 5.0 kamerom :spiteful

clumsy

Quote from: xXx on April 07, 2009, 07:20:11 PM
Quote from: clumsy on April 05, 2009, 11:52:07 PM
evo nekih mojih...
ja nemam nikakav pro foto aparat, ali me dobro sluzi moj mobilni telefon sa svojih 2.0 megapixela :)


vidi se da je krs ajd ti ja prodam nokiu n95 pa da se imas pohvaliti sa 5.0 kamerom :spiteful
za te pare mogu da kupim solidan foto aparat  :wink:

VindFakeR

jeste ali ovo je ipak n95 znas ovo ono da imas sta izvaditi na sto kad udjes u kafanu ;D

zlenzlla

Da, imas izvaditi ciglu iz dzepa. :||

Staljin

a gdje su vanzemaljci,ufo i te fore? nema a? ccc.........  :wink:

~LoneWolfs~Extreme

Quote from: Staljin on April 08, 2009, 02:13:05 PM
a gdje su vanzemaljci,ufo i te fore? nema a? ccc.........  :wink:

ma lega ovo neki "pro" fotografi

Zver

Ne bih menjao foto aparat za telefon NIKADA

Tomo_SU


zlenzlla

#40
Quote from: Zver on April 08, 2009, 06:40:11 PM
Ne bih menjao foto aparat za telefon NIKADA

Al' nikada.

Tomo, odlicne slike. Na drugoj i trecoj si odlicno uhvatio zrake Sunca. Mada me na drugoj bode u oci ono drvo lijevo. Mozda bi bilo bolje da malo trimujes sliku da nestane drvo. Probaj pa vidi kako izgleda.  :happy

clumsy

mene je toma odusevio sa prvom slikom :)

kako variti zadnji deo stojadina?! pa lepo! podbacite koju butan bocu :)

tomo slike su dobre.. posto si rekao da si tek poceo da slikas, super su.
zanima me koji ti je to foto aparat. jako lepo slika

Tomo_SU

Drago mi je da vam se dopadaju slike. Fotografisao sam sa Canon IXUS 80 IS

Quote from: zlenzlla on April 09, 2009, 01:14:39 PM
Mozda bi bilo bolje da malo trimujes sliku da nestane drvo. Probaj pa vidi kako izgleda.  :happy


zlenzlla

Mnogo bolje. Bar meni. Kako si obrisao drvo? Vidim da nije trimovana.

Za sve: ko voli fotografisanje i ima dobrih fotografija neka se registruje na www.worldphotographyawards.org
To je takmicenje koj organizuje Sony. Pa ako neko pobijedi moze da ide u Kan na dodjelu nagrada. Procitajte pravila.

hajae

Quote from: zlenzlla on April 09, 2009, 07:50:45 PM
Mnogo bolje. Bar meni. Kako si obrisao drvo? Vidim da nije trimovana.

Za sve: ko voli fotografisanje i ima dobrih fotografija neka se registruje na www.worldphotographyawards.org
To je takmicenje koj organizuje Sony. Pa ako neko pobijedi moze da ide u Kan na dodjelu nagrada. Procitajte pravila.

Malo photoshopa cini cuda jel da xD

Tomo_SU

exec removetree.cfg
demo bit03.jpg
cl_selecttree 1
cg_drawtree 0
cl_maxpackets 624 "wide"
record bit03a.jpg
stoprecord
quit

... ovo je prosto resenje, a cuo sam da moze i sa nekim naprednim programima za graficku obradu  :wink:

clumsy

toma je zajebani igrach sto se tice 3d grafike :)

zlenzlla

Quote from: Tomo_SU on April 09, 2009, 08:11:19 PM
exec removetree.cfg
demo bit03.jpg
cl_selecttree 1
cg_drawtree 0
cl_maxpackets 624 "wide"
record bit03a.jpg
stoprecord
quit

... ovo je prosto resenje, a cuo sam da moze i sa nekim naprednim programima za graficku obradu  :wink:

Nemam pojma sta si sad rekao.   :shok   Moze pojasnjenje?    :drinks2

zlenzlla


Tomo_SU


clumsy

odlicna fotka... jesi to slikao pod microskopom :)

Tomo_SU

Nije mikroskop, ali je makro opcija na foroaparatu. Pokusavao sam dodati jos neko socivo od mikroskopa ispred objektiva... da bude jos veci macro ali nije uspelo.

clumsy

znam da je makro mod :) pohvalio sam to foto aparat da slika kao pod micoskopom :)

SOLID

#53
Amatersko nema sta.... :D



clumsy

#54
super je solide. sta ima veze ako ja amatersko. :)
ovo nije fotka, ali je vektorski rad. naravno amaterski.


zlenzlla

Da, nema veze sto je amatersko. Samo si mogao napraviti malo razmaka izmedju slika zbog preglednosti.

Evo i par mojih


Zima pored rijeke:





Zima na planini:





Zima na planini:





Foto session:





Jutro na selu:





Novi Sad:






Kristalno jezero (jos samo fali Jason  ;D ):




Jezero pod ledom (malo je mutna slika jer nisam imao stalak, a bilo je jako hladno pa nisam mogao da drzim mirno aparat):




Ovo sam dobio na poklon od drugarice  :D:




clumsy

zlenzlla super su fotke, ali... covece da li si ti normalan?! taman se otarasili zime i nestasice gasa ti nasao neke tundre pod snegom da kacish :)

salim se..odlichne su fotke  :wink:

zlenzlla

Quote from: clumsy on April 28, 2009, 02:29:50 PM
zlenzlla super su fotke, ali... covece da li si ti normalan?! taman se otarasili zime i nestasice gasa ti nasao neke tundre pod snegom da kacish :)

salim se..odlichne su fotke  :wink:


ahahahahhahhaha   

Hvala.  :drinks2

zlenzlla

Quote from: clumsy on April 28, 2009, 02:29:50 PM
covece da li si ti normalan?! taman se otarasili zime i nestasice gasa ti nasao neke tundre pod snegom da kacish :)

Uhvatila me neka groznica pa zato, valjda.  ;D

$tring


SOLID

String, gde je ovo slikano?

zlenzlla

String, slika je za medalju. Bas je prejaka. Gdje je slikano i cime?  :drinks2

$tring

Fotka je napravljena 2008. u septembru u Grckoj, ostrvo Zakynthos ... Inace to je plaza Shipwreck na kojoj se nalazi olupina broda. To je inace jedna od najslikanijih plaza na svetu posto ekipa ne prestaje da škljoca aparatima. :D Tu je negde i Saltstone, ali se ne vidi na fotki.... :) ... Ova plaza se nalazi na gomili razglednica i kataloga, a odavde je bolje mozete videti:

http://www.flickr.com/search/?q=Shipwreck%20Zakynthos&w=all&s=int

Fotkano sa Canon S60  :yahoo

Tomo_SU

Pomor ribe Palić

     

zlenzlla

Odlicne slike Tomo. Gdje je ovo bio pomor ribe? Od cega? Slikano Ixus-om?

Tomo_SU

Quote from: zlenzlla on May 26, 2009, 03:38:57 AM
Odlicne slike Tomo. Gdje je ovo bio pomor ribe? Od cega? Slikano Ixus-om?

Pomor ribe na jezeru Palić kod Subotice. Uginuće ribe je uobičajeno s proleća a nastaje u kombinaciji bioloških i meteoroloških uslova, odnosno jezerska voda je preopterećena mineralnim solima koje izazivaju prekomerani rast jednoćelijskih algi. U sloŠ¾enom prirodnom lancu, u ranim jutarnjim časovima dolazi do velikog pada količine kiseonika u vodi što dovodi do uginuća ribe.

Slikano sa IXUS 80 IS

Zver

#66
Nevreme od pre neki dan u Somboru, ovaj nesrecnik nije uterao auto u pasaz pre nego sto je pocelo nevreme.


zlenzlla

Zveri, nije valjda nevrijeme iscupalo ono drvo desno? A sto se tice auta, hmm. Pitanje je hoce li se sta moci napraviti od motora.

Zver

To vece vetar je duvao preko 100 km/h polomio je samo u Vojvodjanskoj ulici 6 stabala koja su debela kao i ovo sto vidite, nastradalo je 15 automobila, uglavnom sa totalnom stetom, i nekoliko kuca, od kojih je jedna skoro prepolovljena, bila je na 1 rts-ovom dnevniku.

zlenzlla

Quote from: Zver on May 26, 2009, 02:39:36 PM
To vece vetar je duvao preko 100 km/h polomio je samo u Vojvodjanskoj ulici 6 stabala koja su debela kao i ovo sto vidite, nastradalo je 15 automobila, uglavnom sa totalnom stetom, i nekoliko kuca, od kojih je jedna skoro prepolovljena, bila je na 1 rts-ovom dnevniku.

auuu jbt. 100 Kmph. Uzas brate. Dobro pa je proslo bez povreda (ako jeste).
Kod nas je pre par mjeseci duvao brzinom od oko 80 Kmph i zamalo me srusio

Zver

Zamisli, ja ladno nisam skontao da je nevreme, igrao sam igricu sa slusalicama na usima, sutra kada sam video na sta lici ulica, pitao sam se sta je to bilo :)

zlenzlla

Quote from: Zver on May 26, 2009, 06:06:27 PM
Zamisli, ja ladno nisam skontao da je nevreme, igrao sam igricu sa slusalicama na usima, sutra kada sam video na sta lici ulica, pitao sam se sta je to bilo :)


hahahahhahah 


Kakav kralj.  :D

Ti dok si ratovao na netu, tebi u ulici bio rat.  :)
PS: koliko li ti je samo bilo pojacano kada to nisi cuo.  :shok

Zver

Ma nije bilo pojacano, nego koristim pioneer sluske koje totalno neutralisu spoljne zvukove.

komara

U Novom Sadu je isto bila ludnica kod mene na Limanu je pala Topola i unistila 3 auta,a ja sam to vece bio toliko pijan da se ne secam ni oluje ni da sam pokisao.  :drinks2

zlenzlla

aha. Već sam se zapitao koliko bi moralo biti glasno pojačano da ne čujes kako puca drvo.

Evo i par mojih. Slikane telefonom.

1. Drugov Fićo spreman za restauraciju:





2. Vrbas (rijeka koja pritiče kroz Banja Luku za one koji ne znaju):





3. Nebo pre jakog nevremena praćenog ledom:





4. RuŠ¾a:


komara

#75
zLenzlla ti trebas da radis za nacionalnu geografiju  :super

zlenzlla

Quote from: komara on May 26, 2009, 08:19:17 PM
zLenzila ti trebas da radis za nacionalnu geografiju  :super

Ne bih se dvoumio ni trenutka samo kada bih imao priliku. Jos ako bih dobio da radim sa ajkulama.  :hat

Evo jos dve koje sam veceras napravio:

1. Kad smo vec kod razbijenih auta:





2. Zalazak Sunca na Jezeru.





Kvalitet je malo losiji jer je slikano telefonom

zlenzlla

Evo jedna panorama. Isto slikana telefonom, pa je malo losijeg kvaliteta. Vidi se razlika u osvjetljenju





Tomo_SU

#78
PTG Najbolji program za panorame. Nema mu ravnog.

http://#cenzura#.com/files/237798233/ptg.zip

Druga slika sastavljena iz desetak slika. Skoro 180 stepeni vidno polje, Dve poslednje su makro panorame pa dolazi do zanimljivih deformacija slike.


Zver

Ja koristim photoshop cs4 panorama tool, i mogu da kazem da je extra.

zlenzlla

@ Tomo,

skinuo sam program pa cu da ga isprobam. Ja trenutno koristim PhotoStitch, program koji sam dobio kada sam kupio cannon drugarici. Nije los.

Jeli na ovoj drugoj slici, aparat na cosku ili je samo slika iskrivljena.

Ono sto mi se jako svidja kod tvojih fotografija je kolicina svjetlosti. Sve su fotografije odlicno osvjetljene i detalji su jako dobro uocljivi.  :drinks2

Tomo_SU

Probao sam sinoc CS4 panorama tool. Cini mi se da je dosta zahtevniji za RAM. Nedostaju opcije za fina podesavanja.

Quote from: zlenzlla on May 27, 2009, 11:29:11 PM
Jeli na ovoj drugoj slici, aparat na cosku ili je samo slika iskrivljena.

Nije na cosku, nego je deformisana slika. Sa leve i desne strane slike se vidi prednji deo stola.

$tring

#82


http://www.flickr.com/photos/goranbeg/3571293709

Evo jedne nove... Imate je i u originalnoj rezoluciji

Tomo_SU


$tring

#84
Evo jos dve.... Ipak imam novi aparat pa moram da se kurcim... :)



Panorama od 2 fotke



Panorama od 6 fotki

Evo ga moj ceo photostream na Flickr-u:
http://www.flickr.com/photos/goranbeg/

Ako hocete da se igrate sa fotkama, i da ih lako editujete probajte NIKON CaptureNX2 program. Za obradu fotografija i korekciju boja je neuporedivo bolji od photoshop-a. Probajte.

$tring

Quote from: Tomo_SU on May 27, 2009, 05:18:40 PM
PTG Najbolji program za panorame. Nema mu ravnog.

Jesi probao Photoshop CS4? To mu je glavni feature..

Tomo_SU

Probao sam na CS4 portable, jer je to jedina verzija koju sam uspeo pokrenuti na Windows 7. Osim osnovnih funkcija za raspored slika koje i automatski odradi kako treba, nema vise nista od opcija.

Jedna mozda od najzanimljivijih opcija kod PTG je mogucnost pravljenja HDR panorama.

komara

Quote from: string on May 28, 2009, 01:40:15 PM
Evo jos dve.... Ipak imam novi aparat pa moram da se kurcim... :)



Panorama od 2 fotke



Panorama od 6 fotki

Evo ga moj ceo photostream na Flickr-u:
http://www.flickr.com/photos/goranbeg/

Ako hocete da se igrate sa fotkama, i da ih lako editujete probajte NIKON CaptureNX2 program. Za obradu fotografija i korekciju boja je neuporedivo bolji od photoshop-a. Probajte.
Jel ti to VIKENDAJA preterana je  :super

zlenzlla

String,

koji aparat si kupio?

Evo per mojih od danas:




Podpredsednik

Zlenzlla, na tvojim slikama je malo cudno osvetljenje, cini mi se da palis blic kad slikas izbliza. Te visnje bi lepse izgledale da si ih slikao na beloj pozadini sa ukljucenim makroom, tako da bi pozadina ispala fejdovana.

Zver

Predsednice zar ne vidis da je ovo iseceno od pozadine, ako vec isecas od pozadine (u photoshopu) koristi opciju refine edge, i tamo namesti malo veci treshold i feather, tako se nece videti da si ih sekao

zlenzlla

Quote from: Podpredsednik on May 30, 2009, 03:57:18 AM
Zlenzlla, na tvojim slikama je malo cudno osvetljenje, cini mi se da palis blic kad slikas izbliza. Te visnje bi lepse izgledale da si ih slikao na beloj pozadini sa ukljucenim makroom, tako da bi pozadina ispala fejdovana.

Na  koje slike mislis? Jeli mislis konkretno na ove dve zadnje ili i na ostale? Sto se tice ove dve  zadnje, prva je slikana fotoaparatom Sony W85 na makro modu bez blica na prirodnoj suncevoj svjetlosti. Druga je slikana telefonom LG KC550 na stablu gdje je bilo losije osvjetljenje, ali bez blica sa koristenjem zoom-a. Obradjene obe u PS-u.

zlenzlla

Quote from: Zver on May 30, 2009, 09:35:59 AM
Predsednice zar ne vidis da je ovo iseceno od pozadine, ako vec isecas od pozadine (u photoshopu) koristi opciju refine edge, i tamo namesti malo veci treshold i feather, tako se nece videti da si ih sekao

Tek sad sam vidio tvoj post. Nisam ni znao za tu opciju posto koristim CS2. Sada cu da skinem CS3. Jeli zahtjevan CS4 puno posto mi konfiguracija i nije nesto jaka? Cuo sam da jeste. Pozdrav

Podpredsednik

Quote from: Zver on May 30, 2009, 09:35:59 AM
Predsednice zar ne vidis da je ovo iseceno od pozadine, ako vec isecas od pozadine (u photoshopu) koristi opciju refine edge, i tamo namesti malo veci treshold i feather, tako se nece videti da si ih sekao
Video sam da je iseceno, napisao sam mu da bi lepse izgledalo sa slikanom belom pozadinom. Drugaciji je efekat kad se malo vidi senka i naravno prelamanje svetlosti na toj pozadini.

zlenzlla

Hajde probacu i to sto ti kazes. Ako bude nesto valjalo, postavicu. A jeli mislis samo uslikano na bijeloj pozadini ili posle toga jos i izolovano? Ako ne pojedem tresnju dok napravim sliku.  ;D

Podpredsednik

Ako izolujes, opet dobijas isti efekat kao na prvim slikama.

Zver

Ne mora biti tako predsednice, ako ga isece kako treba (soft) moze da izgleda kao da je slikano na beloj podlozi, sa sve mekom senkom

Lider


zlenzlla

Quote from: Zver on May 31, 2009, 10:55:08 AM
Ne mora biti tako predsednice, ako ga isece kako treba (soft) moze da izgleda kao da je slikano na beloj podlozi, sa sve mekom senkom

Kako mislis soft? Moze malo pojasnjenje? Skinuo sam CS3 i probao refine edge. Dosta bolje izgledaju slike.  :drinks2

zlenzlla

Da nastavimo:  ;D


1. Banja Luka:





2. Zalazak Sunca u Neumu (sliku mi je poslala drugarica, nisam ja slikao):





3. Nebo pred jako nevrijeme:





4. Zalazak Sunca sa naopako okrenutim fotoaparatom:




$tring

Quote from: zlenzlla on May 30, 2009, 02:16:52 AM
String,

koji aparat si kupio?


Nasledio sam Citadelov Nikon D70, i kupio sam tamnon objektiv 17/55mm ... sa njim je ovo i slikano..

m.shadows

Quote from: Lider on June 04, 2009, 03:36:40 PM


Moram da kazem, nice, i sve slike su lepe od svih koji su postavili. Svaka cast, lepe slikice!

zlenzlla

Da ozivimo ovaj topic opet:
(Sve slike su napravljene telefonom)


Jedan divan dan:


Maskota nase teretane:  ;D




Ograda od skija:




Negativ:




Ova slika je slucajno nastala. Stajao sam na nadvoznjaku iznad tranzita i video kombi kako pravi polukruzno preko cetiri trake. Nisam imao vremena da ukljucim video pa sam samo uslikao, a bilo mi nastimano na negativ. Mada ispala je interesantna slika:

Zver

Evo ga pozitiv

zlenzlla

Quote from: Zver on July 11, 2009, 08:44:10 PM
Evo ga pozitiv

hehe, svaka cast.

Ovo mi nije ni palo na pamet.  :D

$tring

Evo par mojih setova koje sam okacio na Flickr...

http://www.flickr.com/photos/goranbeg/

Tu cete pronaci Amsterdam od pre mesec dana, NovaRock festival i deo naseg putovanja... Ima par finih fotki, pa pogledajte...

zlenzlla

Quote from: string on July 20, 2009, 03:24:22 PM
Evo par mojih setova koje sam okacio na Flickr...

http://www.flickr.com/photos/goranbeg/

Tu cete pronaci Amsterdam od pre mesec dana, NovaRock festival i deo naseg putovanja... Ima par finih fotki, pa pogledajte...

Odlicne fotke.
Nego bio si u Amsterdamu, a nigdje slika iz Red Light District-a.  :ne_razumem   ;D

Citadel of Pain

Zabranjeno fotkanje...svuda su znakovi sa precrtanim kamerama, devojke dizu frku kada neko nosi aparat..a tu je i par likova, onako cisto da cure budu ozbiljno shvacene  :wink2

zlenzlla

Quote from: Citadel of Pain on July 20, 2009, 10:58:16 PM
Zabranjeno fotkanje...svuda su znakovi sa precrtanim kamerama, devojke dizu frku kada neko nosi aparat..a tu je i par likova, onako cisto da cure budu ozbiljno shvacene  :wink2

Znam za to. Bila prosle godine moja drugarica i ja je nagovorim da slika. Kad je izvadila aparat, odmah nekoliko djevojki istrcalo da ga otmu. Jedva ga spasila. A njena tetka sve snimila.  :)

$tring

Evo ga novi Wee Planet... :) Danas uradjen..



By Rudy and $tring...  :drinks2

Evo ga u originalnoj rezoluciji...

http://www.flickr.com/photos/goranbeg/3775063290/sizes/l/

Zver

Bio sam u Sokobanji na odmoru, evo jedna panorama od 9 slika, 8000 x 6000 je originalna rezolucija.


Darkman Ki-Ninja

A.... Sta kazete na ovo?...

Darkman Ki-Ninja

ili ovo?....
:whistling

Darkman Ki-Ninja

Ja nemam takve aparate kao vi ali mislim da je i ovo dobro ispalo
Slikano: OLYMPUS 2.5 megapixel Progressive 3x Zoom

zlenzlla

Pazi njega sto nabija broj postova.  ;D
Odlicne slike.

@Zver,
odlicna slika. Jeli panorama sklopljena na aparatu ili na racunaru?

Zver

Panorama u fotoshopu sklopljena.

$tring


Zver

Sad sam ja na redu za jedan wee planet (planet sombor)

Darkman Ki-Ninja

Quote from: zlenzlla on August 01, 2009, 01:26:27 AM
Pazi njega sto nabija broj postova.  ;D
Odlicne slike.

Meni kazes?

Darkman Ki-Ninja

#119
Evo jos jedna od mene  ;D
Slikano na satoru u Bosni  ;D

Podpredsednik

Meni je ovo izgledalo kao covek koji se moli, tek kad sam zumirao video sam sta je ustvari:

Darkman Ki-Ninja

Quote from: Podpredsednik on August 02, 2009, 12:40:30 AM
Meni je ovo izgledalo kao covek koji se moli, tek kad sam zumirao video sam sta je ustvari:

U sokobanji ha?  :suicide

zlenzlla

Hajde da nastavimo sa ovom temom.  8)











SOLID

Zlen svaka cast za prve 3

zlenzlla

Quote from: SOLID on November 28, 2009, 07:59:24 PM
Zlen svaka cast za prve 3
Hvala, hvala.

Nego, ako se ja dobro sjecam, ti si kupio neki aparat. Mogao bi i ti nesto da postavis.  :whistling

SOLID

Nisu meni neke fotke..... to jest nisam imao vremena za takvu vrstu fotografije :P

Erwin König

#126
Zlenzlla, imaš super oko za fotografiju. Svaka čast. :super

Pohvale naravno i ostalima.

Ja sam se takođe jedno vreme bavio amaterskom fotografijom na Praktica aparatu. Samo sam ga zamenio za karabin, pošto ga svakako moram repetirati nakon svakog okidanja  :wink:

Nastavite sa dobrim fotografijama.

zlenzlla

Hvala.  :drinks2

Jos da imam pravi fotoaparat, a ne ovaj obicni amaterski.  :)

komara

Jbg ja kad bi fotografisao to bi jedino mogao da bude "OTPAD" u gradu, ne ovako lepa priroda. ;D

SOLID

Quote from: zlenzlla on December 14, 2009, 04:57:25 PM
Hvala.  :drinks2

Jos da imam pravi fotoaparat, a ne ovaj obicni amaterski.  :)
GodZilla, ako te bas interesuje iskesiraj  jedno 1000 evrica za aparat....... :P   Samo da vidis kakve nas kolega STASH ima fotke.....  ;D

zlenzlla

Quote from: SOLID on December 17, 2009, 06:34:46 PM
Quote from: zlenzlla on December 14, 2009, 04:57:25 PM
Hvala.  :drinks2

Jos da imam pravi fotoaparat, a ne ovaj obicni amaterski.  :)
GodZilla, ako te bas interesuje iskesiraj  jedno 1000 evrica za aparat....... :P   Samo da vidis kakve nas kolega STASH ima fotke.....  ;D

Ne planiram da dajem tolike pare za fotoaparat. Bar ne sada. Zadovoljicu se ja svojim sonijem.  :whistling

Lider

Quote from: SOLID on December 17, 2009, 06:34:46 PM
Quote from: zlenzlla on December 14, 2009, 04:57:25 PM
Hvala.  :drinks2

Jos da imam pravi fotoaparat, a ne ovaj obicni amaterski.  :)
GodZilla, ako te bas interesuje iskesiraj  jedno 1000 evrica za aparat....... :P   Samo da vidis kakve nas kolega STASH ima fotke.....  ;D
Uff Stash je pro. Dobro nije toliki pro, ali ga cupa aparat. :icon_lol: Aparat izgleda kao da moze zumirati Saturnov prsten i njegove elemente. :icon_eek: :D

SOLID

Quote from: Lider on December 17, 2009, 08:47:26 PM
Quote from: SOLID on December 17, 2009, 06:34:46 PM
Quote from: zlenzlla on December 14, 2009, 04:57:25 PM
Hvala.  :drinks2

Jos da imam pravi fotoaparat, a ne ovaj obicni amaterski.  :)
GodZilla, ako te bas interesuje iskesiraj  jedno 1000 evrica za aparat....... :P   Samo da vidis kakve nas kolega STASH ima fotke.....  ;D
Uff Stash je pro. Dobro nije toliki pro, ali ga cupa aparat. :icon_lol: Aparat izgleda kao da moze zumirati Saturnov prsten i njegove elemente. :icon_eek: :D
Hehehe mislim da mu je aparat negde oko 1500e ...... Ali ima genijalne fotke  ;D

zlenzlla

Daj neke stashove fotke da vidimo.

Evo jedna za tebe Solidni  :whistling




:whistling


zlenzlla



Lider

Mogao bi i sam Stash prozboriti koju ovde.  :icon_grrr:
Hahahah Darkamn, evo sad vidoh tvoj Signature  :D

// bitange // Wulle

Stesh svtvarno ima strava fotke  :super

SOLID

Quote from: Lider on January 16, 2010, 02:55:21 PM
Mogao bi i sam Stash prozboriti koju ovde.  :icon_grrr:
Hahahah Darkamn, evo sad vidoh tvoj Signature  :D
Cimao sam ja njega jos pre da dodje na ovaj forum da postavi koju sliku.....  jos kada je bilo ono takmicenje za zablju perspektivu....  On tad rece kao docice i nista..

zlenzlla

@ Solid, znam da si ti na cetvrtoj slici.  :smoke:

Dobre su mu slike. Hajde postavi link ka galeriji ako ima negdje i postavi neku svoju.  :whistling

A vas dva spamera idite na pm, ne spamajte temu.  :fighting:


Mustang.


SOLID


SOLID


Darkman Ki-Ninja

Ma memorijska je bila u nikonu pa tako ostalo

SOLID

Quote from: DArkman Ki-NINJA on January 18, 2010, 12:50:09 PM
Ma memorijska je bila u nikonu pa tako ostalo
ma ti nas lazes    :wink2     :spiteful

zlenzlla


SOLID

Quote from: zlenzlla on January 18, 2010, 06:36:17 PM
:offtopic  :fighting: :girl_cray :whip3: :baby :stoner:
Btw nisi iyrayio misljenje os Stash-ovim slikama.....  Pa sta mislis ?  :baby

zlenzlla

Nisam stigao sve da pregledam, ali ono sto jesam, opasne su fotke. Stvarno su dobre. Jeli radi stock, ako ne, onda bi trebao

Zver

Veoma su maštovite fotografije, čovek ima ono što se najviše ceni - IDEJU.

Takođe sam video dosta photoshop kompozicija koje su mi se svidele.