Saphire Ati Radeon 4890 game edition OC-problem

Started by Janko974, November 24, 2009, 12:49:09 AM

Previous topic - Next topic

Janko974

Pozdrav drugari.Imam jedan veliki problem(ili nije problem,ali ja ne znam da ga resim)....
konfiguracija je sledeca:PIV 3,8Ghz Prescot 571J HT,gore navedena graficka(PciE),HP ploca sa intelovim i925X setom,1TB HD,Corsair 800W napajanje,...
Karticu sam kupio pre 3 dana i od tada pocinju moji problemi.Nikako ne mogu sliku da podesim u COD2,da bude kao pre,sa starom grafickom karticom( NVidia Quadro FX 4600). Ili je mutna slika,ili mnogo kockasta.Kada podesim da mogu da igram,ne vidim chat jasno(sve mutno,ne mogu da citam).Secka u toku igre,...,ma sve je onako kako ne treba da bude.Uopste mi nije jasno u cemu je problem.Sta da radim? Reinstalirao sam Windows (XP Pro SP3- licenciran).Nisam nikada do sada imao Ati,pa mozda ne znam da podesim,ili je graficka sranje?pomozite mi,ako zelite i znate kako da resim problem.Izludecu ovako!
Hvala unapred.

Zver

Evo ovako na brzinu u 2:00 ujutru da ti napisem da graficka sigurno nije sranje. Graficka ti je deklarisana na pci-e 2.0, ploca ti je pci-x 1.0, e sad, ovo ne mora da bude problem, ali i moŠ¾e, jer te graficke prave veliki saobraćaj preko magistrale koja nije predviđena za to. Probaj instalirati win7, pogledaj da li ti on moŠ¾da rešava problem.

spdR

najbanalniji problem : rezolucija ? jer je isto takva bila jedna tema na drugim forumima, covek slucajno stavi premalu rezoluciju i bude kockasta slika.


Janko974

Povecao sam rezoluciju, Anti-Aliasing na 8X,Anitrosoping isto na 8X,takodje sve ostalo na kvalitet umesto na brzinu,pa sam resio nekako problem.Imam problem sada sa procesorom...Greje se ko lud (60-70°),ali to mislim da je problem do starog procesora.Bitno je da sada mogu da igram bez problema :worth.Sada sam ubedjen da je ploca i procesor u pitanju,tako da je sledeca stavka u kupovini upravo procesor i ploca:).Hvala vam na ovako brzim odgovorima(nisam se nadao da cu dobiti  tako brzo odgovore).
Pozdravljam vas drugari ,i jos jednom HVALA!

STEK

kupi neki dobar DUAL-CORE(jebe kevu)procesor...napajanje preko 500w... :whistling

Janko974

Imam napajanje Corsair 800W :wink:.Pasce za novu godinu I7-920.