PowerColor HD3450 AGP VPU recovery problem

Started by GuRuGeoRge, November 17, 2009, 11:49:06 PM

Previous topic - Next topic

GuRuGeoRge

Pomagajte drugari !!!!

Evo o čemu se radi - do pre oko 2 nedelje imao sam sjajnu HD2600Pro  AGP karticu (128-bit, 120 SP, 512MB) istog proizvođača koja je besprekorno radila oko 16 meseci,ali kuler na njoj je počeo opasno da se čuje, da drnda,škripi i to tako da je i kućište vibriralo od toga...Poslao sam grafu u servis u firmu od koje sam kupio misleći da će zameniti kuler i poslati mi nazad.NaŠ¾alost to nije bio slučaj, nego su mi poslali novu dvostruko slabiju HD3450 (64-bit, 40 SP, 512MB)  Čak i u tome nije problem, nego u tome da kada sam ubacio karticu, sve spojio i sredio oko drajvera, počeli su da se javljaju problemi...Oni se manifestuju izbacivanjem iz bilo koje igre CoD 2 i 4 koje inače igram online,pa čak i GTA-Vice City.Igra se prekine i izbaci me na desktop, gde dobijam poruku 'VPU recover'.Kada sam probao CoD4 onda me nije izbacila na desktop nego se pojavio crni ekran,a monitor se isključio...Dok nisam dobio ovu novu grafičku koristio sam GF2MX400 sa Forceware 91.73 drajverima, drajvere sam izbrisao pre instalacije novog Radeona..Kasnije kada sam instalirao ovu HD3450 rekoh ajde da vidim ima li zaostalih nVidia drajvera..Instalirao sam NET Framework 3.0 i program Driver Sweeper.Restartovao sam računar,pokrenuo ga u 'Safe mode' logovao se kao Administrator, pokrenuo program i bilo je 4 nVidia ostataka od drajvera,to sam izbrisao,reboot mašine i kada sam opet pokrenuo Driver Sweeper više ih nije bilo,ali se VPU recover opet javio kada sam probao igre. Isključio sam AGP Fast Write u BIOS-u, probao sam sa najnovijim drajverima VIA 5.24a za moju Epox KT600 ploču,i ništa,izbrisao, ponovo instalirao stare VIA drajvere sa originalnog CD-a i opet ništa..Probao sam i sa starijim drajverima koje sam dobio na originalnom disku uz grafičku neki 8.x od prošle godine, takođe su AGP Hotfix i opet ništa,a sa najnovijim 9.10 ne radi kako treba... Grafička se ne pregreva,od uključivanja računara do posle par minuta igranja igre temperatura se kreće od 38-45 stepeni,kada radi u 'idle mode' konstatno je oko 40 stepeni,a napajanje je novo od avgusta meseca,kvalitetno i više nego dovoljno za moj komp, ThermalTake TR2 470W, tako da u tome nije problem...
E da, još da napomenem da sam dok mi je HD2600Pro bila u kompu, instalirao najnoviji DirectX od avgusta 2009. jer mi nije radio Painkiller Resurrection,pa kada sam instalirao najnoviji DX radio je OK, a posle ubacivanja HD3450 i malo igranja CoD4 bila je pre 'VPU recover' greške, greška da je DirectX pretrpeo grešku od koje se ne moŠ¾e povratiti, na engleskom 'DirectX suffered(ili sl.) an unrecoverable error' ili tako nešto, ne mogu se tačno setiti...Te 2 greške mi se kada sam imao HD2600Pro nisu nikada javile,grafa je radila kao švajcarski sat...
Š ta da radim, da reinstaliram Windows ponovo onako sa HDD formatiranjem i ubacim sve što treba, 'sveŠ¾a' je instalacija (pre oko 4-6 nedelja sam instalirao sa HDD formatiranjem) ili da pošaljem grafičku nazad tj. da je reklamiram..Nemam pojma da li je konflikt sa DirectX-om ili nekim drajverima ili jednostavno grafička ne valja/ima grešku..Probao ono da ukucam "dxdiag" i uradio sam sve testove i DirectDraw i za DX 7,8 i 9 i sve radi kako treba,nema uopšte grešaka, dxdiag pokazuje da je sve u redu! :icon_grrr:

Juče sam gledao WinWin sajt, nisu imali druge samo HD3450 i HD3650 ali i ta 3650 je 64-bitna..Danas sam pogledao imaju PowerColor 1650Pro 128-bit, jeste da nije kao 2600Pro ali jbg, ako se ispostavi da ova ima problema reklamiraću i traŠ¾iću 128-bitnu, kao što je bila 2600Pro..Ovi u servisu mi nisu ni rekli da će zameniti novom karticom, a nisu mi ni rekli kojom, tako da ono...JBG!   Ujak mi kaŠ¾e ako ne radi kako treba da reklamiram opet i traŠ¾im drugu karticu u istom rangu..

Š ta da radim i zna li neko zašto HD3450 neće da radi???   :ne_razumem  :thumbdown

zlenzlla

Kako su ti mogli poslati slabiju karticu?  :||
Reklamiraj i trazi jacu kao sto je i bila da se ne maltretiras trazeci razloge zasto ti ne radi.

GuRuGeoRge

Inače problem sam uspeo rešiti tako što sam slučajno među desetinama web sajtova otišao na jedan ruski, specijalno za ATI kartice i probleme sa VIA,SIS i nVidia matičnim pločama, to je neki radeon.ru forum. Rešenje je isključiti VLink Data Rate 8x ili ga staviti na 4x, AGP Fast Write u BIOS-u isključiti, i namestiti da radi grafa na 4x umesto 8x i uključiti opcije AGP Master 1 WS Read i Write na 'Enable' i kraj priče..Igrao sam oko pola sata CoD2 online i nije se više javljlala VPU recover greška..A probao sam i CoD4 SP igrao oko 10-15 minuta,inače me je izbacilo posle max 3-4 minuta igranja,moŠ¾da ni toliko...Znači HD2600 Pro je radio savršeno bez čačkanja BIOS-a, ali HD3450 već nije..

Š to se jače tiče i od vraćanja stare od toga nema ništa.Zvao sam ih pre koji dan, već su poslali HD2600Pro u rashodovanje,a kuler nisu zamenili jer nemaju na lageru,a 2600Pro nemaju jer se više ne proizvodi,a 3650 128-bitni sa 120SP takođe nemaju, pa su mi zato dali PowerColor HD3450...Da mi vrate lovu ne isplati mi se, jer ću dobiti moŠ¾da oko 2000 dinara, a za to ne bi mogao kupiti ni ovaj HD3450 što sam dobio kao zamenu..Ima da se kupi ASUS HD3650 Silent AGP 512MB(128-bit,120SP) ali je sa PDV-om 7050 dinara,a da dam za AGP toliko nisam lud.Da sam znao da nemaju HD2600Pro i kulere na lageru,kupio bih Titan Twin Turbo za 2265 din. i zamolio nekoga da mi skine neispravan kuler i stavi Titanov i sve bi bilo OK, ali grafa bila pod garancijom, ja nisam hteo eksperimentisati, niti znam kako se menja kuler na grafi i na kraju je to sve ispalo na moju štetu..JBG š'a da se radi!!  :thumbdown :diablo

zlenzlla

Bitno da si rijesio problem. Sad mozemo  :camper na miru.  :drinks2