News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Najbolji laptop?

Started by Lider, May 08, 2009, 01:02:39 PM

Previous topic - Next topic

Lider

Zanima me koja marka laptopa je najkvalitetnija . Sestra treba da uzme laptop u "Amerikama" pa je zanima koji su najbolji. Htjela je HP-ov ali ga je vec imala i pokvario se u roku od 1.5 godine, i ne moze da se popravi. Tako da je odustala od HP.
Eto molio bi za par savjeta :clapping

zlenzlla

#1
Do koliko para? Ako cijena nije problem neka uzme alienware M17. Kosta nesto manje od 5 000 dolara sa full opremom. Napisi koja je cjenovna granica.

Koji model je imala? Sta je stradalo?

Drug je kupio Hp dv7, 17" dual core 2.2, graficka Nvidia (ne sjecam se koja) 256 MB, serovana na 1.25 GB, 320 GB HDD i 3 GB RAM-a za 1800 KM u Infocom-u i nema nikakvih problema. Super mu radi.

Lider

Pa cjena u nekoj normali. Tamo je tehnika dosta jeftinija nego kod nas, tako da necu reci tacan iznos. Sumnaj da bi dala 5 000 dolara za laptop jer joj ne treba neka bjesna masina, nece igrati igrice ili slicno, vec nesto kvalitetno sto ce joj potrajati, a ne kao ovaj predhodi, kako istece garancija tako se i pokvari. Ne znam tacan model ali je bio dul core 2.0, 2Gb rama. 160Gb hard disc, neka grafulja od 512Mb.... Ne znam ni tacno sta je riknulo, samo znam da je nosila na popravak i da se ne moze popraviti. Valjda niko ne radi te popravke, a i kad bi neko radio izaslo bi 80% cijene novog laptopa. Tako da se neisplati popravljati.
Uglavnom bitan je kvalitet laptopa, koji su to proizvodjaci?

zlenzlla

Pa da. U tom slucaju nema potrebe da uzima zvijer. Ja bih se opredijelio za Dell ili Tosibu. Dell je jako kvalitetan (vlasnik alienware-a) i nije ni puno skup. Mislim da moze za nekih 1000 - 1500 evra da uzme zvijer. Moj stric koristi Tosibu staru bar sedam godina i super mu radi i danas. A sto je najbolji, on je uvijek na terenu. Posipao je vodom, prasinom...

Evo ti moj predlog:
Dell XPS  M1730
http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx?c=ba&cs=babsdt1&id=xpsnb_m1730&l=en&s=bsd

Nisam siguran za cijenu, to neka provjeri (pa neka javi). Taj je i meni preporucen na ovom forumu.

Pozzz

spdR

Imam TOSHIBU laptop Satelite A300 model i radi perfektno ! ATI 3470 256 mb,hd cini mi se 320 gb,c2d 2.2 ghz intel, i 3 gb rama...Placen u oktobru malo manje od 1000 evra,dakle ako za te pare sad uzima,moze da uzme i dosta bolje...Dakle TOSHIBA moj predlog.