News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Battlefield 3 - Utisci

Started by $tring, November 11, 2011, 05:23:19 PM

Previous topic - Next topic

Kako vam se čini igra Battlefield 3?

Odlična
8 (47.1%)
Dobra
3 (17.6%)
Onako, nije loša
3 (17.6%)
Ne sviđa mi se
3 (17.6%)

Total Members Voted: 14

$tring

Topic o samoj igri, i kakvi su vam prvi utisci nakon instalacije? Drugim recima 'radi li vas igra?' :) ... Ja sam juče probao na nekih sat vremena i još mi ništa nije jasno.

Na prvo igranje, fali mi LEAN. Pogotovo u bliskoj borbi.

DexonDee

Meni je odlicna samo da kupim procesor :)

don_gagi

#2
Quote from: $tring on November 11, 2011, 05:23:19 PM
Topic o samoj igri, i kakvi su vam prvi utisci nakon instalacije? Drugim recima 'radi li vas igra?' :) ... Ja sam juče probao na nekih sat vremena i još mi ništa nije jasno.

Na prvo igranje, fali mi LEAN. Pogotovo u bliskoj borbi.

Poceo sam malo singleplayer, al se nisam tu zadrzao, odmah sam presao na multi...e sad, utisci...mnogo si u pravu za lean, fali nama koji smo pola zivota ostavili na cod2, dalje, jos uvek mi je tesko da se naviknem na sve dugmice koje bi trebalo da koristim, posto nisam gamer koji je igrao milion slicnih igrica, pa da imam taj osecaj/rad u prstima da koristim dosta dugmica...grafika je brutalna, pogotovo na jakim masinama...malo mi jos smeta to budzenje rankova, ide sporo pored svih zivih geekova na serverima koji su vec nabili kojekakve znacke i ordenje, i izivljavaju se nad tobom koji jedva imas par oruzja sa niskim levelom...mape nisu lose, al naravno opet se izdvaja par interesantnijih, il da ne kazem manjih...cega bih se jos setio...da...jako se lako skidaju helikopteri i avioni sa zemlje, pogotovo na serverima gde ima i po 15 i vise protivnika, i svi jedva cekaju da skidaju sve sto leti...to su mogli mozda malo bolje napraviti, da ne bude skoro cim poletis, eto lock i onda iskaci! :) Samo me zivo zanima kako ce teci war igra, posto public i dalje predstavlja samoizivljavanje, a ovo je potpuno timska/squad igra, sto mi se svidja...jer nece toliko do izrazaja moci da dodje individualni skill, ko recimo u cod2...mozda i gresim, al mi se tako cini.
Verovatno ce se mnogi od ovih utisaka vremenom menjati, al eto to je za neki pocetak...sve u svemu...prija promena...

$tring

Meni u celoj prici moja masina i procesor toliko kvare uzitak, da igru i ne mogu na pravi nacin da dozivim. Ne znam koliko FPS-a imam ali mi se po slobodnoj proceni cini kao 30-50. A na takvom FPS-u ni COD2 ne bi igrao, niti bilo koju drugu pucacinu. 10x puta vise uzivam kada se vozim kolima po mapi nego kad krene pucanje.

Mislim da je grafika, odnosno brzina izuzetno bitna stvar za razliku od nekih strategija gde se i sa malo FPS-a moze sasvim normalno igrati igra.

Video sam dve velike mape. Ne znam jos kako se zovu, ali mi se svidjaju jer su svetle. One tamne mape po tunelima mi se ne svidjaju.

Imam problem isti kao i na COD4,COD5 itd. a to je da jednostavno ne vidim vojnike. Mozda je samo stvar navike...

U svakom slucaju, dacu Battlefield 3 sansu... koliko vec veceras, pa cu odvaliti par sati i videti kakva je zapravo igrica.

don_gagi

Vidi, ja recimo na ultra podesavanjima u 1920x1080 imam od oko 60 fps-a...al sam to ostavio jer ne primetim nikakve lagove, seckanja i slicno, inace bih smanjio podesavanja zarad vise fps-a...nije kao u cod2 recimo, mislim da je ovde sve to drugacije optimizovano...a sto se tice tvog fps-a...samo stisni ctrl+alt+S i pojavice ti se u levom uglu mali crni ekran sa par informacija o rezuluciji, fps-u i jos necim, ne secam se sta sve ima.
A u prvu si, i meni je jos uvek jako velik problem razlikovanje igraca, cesto protivnici prodju pored mene dok ja ne skontam da su to zaista protivnici, il oni mene ubiju, il jednostavno prodju...to je onako prilicno otezano, al verovatno samo dok se dovoljno ne naviknemo.

don_gagi

Naravno da je apsolutno apsurdno kupovati komp samo zbog bf3, al doce i neki bf4 i nesto slicno...pa ce trebati! :D
A sigurno je da ti slab vizuelni uzitak i slaba igrivost kvare opsti utisak, al aj videcemo sta kazu drugi, ako se jave...

micko

string uzmi kao ja grafu 260GTX,juce sam je namestio i gura btf3 odlicno.igru sam skinuo sa neta cisto da vidim kakva je i dali je vredi kupiti,za sada sam zadovoljan jer mi je zelja da igram war sa ovim cudesima  :wink:.Sto se tice same igre odlicno je uradjeno,vitlanje aviona,voznja tenkica,stvarno  za mene nesto novo jer sam igrao stalno COD2 :worth.Kaze mi drugar sto igra mult. da ima dosta bagova,ali da ce to vremenom srediti!!!E sada samo da mi legne ova prokleta plata pa da uzmem org igru :D

$tring

Posle par dana igranja Battlefield3, opsti utisak je taj da je igra UZASNO ZARAZNA. Tome doprinose statistike, odnosno Battle log koji loguje sve sto radite, sve mape, oruzija, detaljne statistike, cinovi, nagrade itd. To je pravi TURBO za igranje BF3, posto verujem da bi se dosta manje igrala igra da nema tog napredovanja.

Ima par zaista lepih suncanih i peščanih mapa, i nekoliko tunel-kiša-shit smaračina. Često se zakuva partija koja traje (kao pre koju noć) i preko 2h. Vreme na BF3 prosto LEEEEEEEETI...

Avioni, tenkovi, vozila, čamci... stvarno preterano sve izgleda i vidi se da su se maksimalno potrudili oko igrice.

Trenutno najveca zamerka po meni je nedostatak LEAN-a. Izvirivanje iza ugla pri ulicnoj borbi ne postoji, sto mi najvise kvari ovu pucacinu. U proslom delu nisu ni leganje imali.  :ne_razumem

Pucanje zapravo i jeste po meni najslabija karika ove igre. Najslicnije, kao kod cod5.

Druga stvar koja mi se ne svidja jeste limit squad-ova na 4. Mogli su malo veci limit napraviti, ali sta sad... Sigurno postoji razlog zasto je to tako.

Igramo dalje............... :)

Citadel of Pain

U mom slucaju, igra izaziva jake glavobolje   :stoner:

don_gagi

Quote from: Citadel of Pain on November 18, 2011, 04:28:13 PM
U mom slucaju, igra izaziva jake glavobolje   :stoner:

Manje vina manje vina!  :o

SALTSTONE



Igra je fantasticno uradjena ako iskljucimo par bagova koji ce se najverovatnije resiti patchom koji izlazi u decembru. Sto se tice " linanja " .....ono je zaista neophodno u COD2 gde su mape mnogo manje , pa ti je i svaki centimetar prostora bitan kako bi izgradio sebi poziciju za napad ili odbranu, dok u BF3 je sve nekako kompleksnije i zaista nepotrebno cak i meni koji sam poznat po tome :).
Sva ta vozila koja su nam dostupna ( transporteri, tenkovi, dzipovi, borbeni camci, helikopteri, avioni ), fenomenalne mape, zvuk , grafika, destrukcija ( AMBIENT ), za sada meni daju sve ono sto nisam moga da imam u COD-u. Naravno da i dalje COD2 posmatram kao sah,tj....nesto sto verovatno jos dugo vremena nece nista zameniti, kao PAC-MAN recimo :) 
P.S. Volim COD2, igram ga godinama, igracu ga i dalje, ali ne vidim razlog zasto ne bi igrali i BF3 kada igra to zaista zasluzuje. Popravlja osecaj timskog  duha i kordinacije,  elemente koje mnogi od nas u Cod2 nisu ni mogli da nauce.
I da ........Odlican je osecaj kada se predje sa BF3 na COD2 !!!  PREPORUKA SVIMA DA kombinuju i jedno i drugo jer popravlja skill ( samo ce mnogima shift predsstavljati nocnu moru )   :) 

$tring

Quote from: SALTSTONE on November 19, 2011, 12:38:56 PM
Sto se tice " linanja " .....ono je zaista neophodno u COD2 gde su mape mnogo manje , pa ti je i svaki centimetar prostora bitan kako bi izgradio sebi poziciju za napad ili odbranu, dok u BF3 je sve nekako kompleksnije i zaista nepotrebno cak i meni koji sam poznat po tome :).

Pa na mnogo mapa (metro, onaj tunel, bazar) prakticno na svim ulicnim je to po meni neophodno.Nije  neophodno na livadama naravno, ali bilo koji oblik bliske borbe izgleda blago osakaceno. Ne znam, mozda ja to toliko koristim pa mi nedostaje. Kao kada bi se pojavio neki nadrkani PES sa 5x boljom grafikom i fizikom, ali nema "through ball"-a. Ukinut. Ne treba ti... moze i bez njega da se igra. Neko ko je naucio tako da igra bi mu to sigurno predstavljalo pravi horor...  Pa ista stvar sa leganjem. Ceo prosli deo nije imao leganje, i igrao se i tako. A opet stvar je samo mozda navike. CS nema zoom oruzijem, pa se opet igra decenijama..... :)

ToTo

Prikljucujem se i ja, cim skupim negde oko 250â,¬ za remont compa, sto ce sudeci po sadasnjoj finasijskoj situaciji biti negde na prolece. Do tada, vidimo se na CoD2 kad svratite na servere.

Utisci su sledeci:
Danas sam kod brata, koji ima sve zivo, mislim i extra comp, i sve moguce igre, probao WOT, LOL, BF3, i CoD MWF3.
- WoT - glupost nevidjena. Sve se svodi na to ko ce se bolje ustekati, i onda sedis i gledas kad ce neko naleteti tenkom, ma stvarno sam razocaran, jer se o ovoj igri pricalo kao o necemu extra, a u stvari neverovatna glupost.
- League of legend - nisam igrao WOW nikada, ali meni je to isto, sto znaci nezanimljivo, super igrica za moju cerkicu, ne volim te igre sa cudovoistima, i herojima tipa vukodlak.
- BF3 - super igra, klasicna pucacina, bas kakve ja volim, samo ...... nema se love jbg.
- MWF3 - extra igra, klasican nastavak, ne razlikuje se mnogo od BF3 po principima, ali po svemu ostalom se razlikuje:)
Posto ce ovo i moj comp terati, malo cu uz CoD2 igrati i ovo, bar dok se nakupi neka lova za remont masine.

Ovo su samo moji utisci, a vezani su za komentare o multigaming zajednici, pa nek igra ko sta voli. Bez razmisljanja mogu da kazem da je CoD2, po meni, najbolja igra ikada napravljena.

||NooOooZ||CAKI

ja sam cuo sve naj naj za bt3 pa cu se i ja prikljuciti samo da skupim lovu za ORG igru a posto suvise brzo pojeftinjuje sacekacu malko inace igrao sam ovako obican singl i ok je igra i to i sva sreca moj komp moze da je gura ali ne na naj jacen nego na sredjem no opet dobro samo da nabavim org i da se pridruzim ekipici a boze srece i da pocnemo da warimo na bf3 kad se skupimo jednog dana :D

vd|cube(im)

Evo nakon nekoliko sati igre mogu iskreno napisati da se ja još ne snalazim i da sam izgubljen nakon cod2-a(igram ga još i igrat ću ga). Meni je tempo jebeno brz, teško još uvijek uočavam protivnike, mape jebeno prevelike, na pucanje nikako da se naviknem, sve sam komande mijenjao da se prilagodim cod-u samo ih ima bar 3 put više i fali mi još bar 2-3 prsta da ja to sve stignem postiskati ...... :hmm  :||

...komp mi gura od 50-110 FPS-a na rezoluciji 1680 x 1050  sve na HIGH šta je jako dobro po pričama ostalih šta igraju BF3, tako da se ne mogu Š¾aliti , ali ne ide mi to pucanje uvijek kukam ne lijepi se kao da igram cod 2....najviše kilova sam imao na jednoj mapi 11 s tim da me ubilo 15 puta i kad vidim Slanog, Zoku, NidŠ¾u i ostale da skupe preko 30 samo napravim  "" Disconnect ""  :facepalm:.....

Neću odustati od BF3 , ali sam za sad još uvijek jebena LOWARA  :stoner:

komara

Quote from: ToTo on November 20, 2011, 06:09:50 PM
Prikljucujem se i ja, cim skupim negde oko 250â,¬ za remont compa, sto ce sudeci po sadasnjoj finasijskoj situaciji biti negde na prolece. Do tada, vidimo se na CoD2 kad svratite na servere.

Utisci su sledeci:
Danas sam kod brata, koji ima sve zivo, mislim i extra comp, i sve moguce igre, probao WOT, LOL, BF3, i CoD MWF3.
- WoT - glupost nevidjena. Sve se svodi na to ko ce se bolje ustekati, i onda sedis i gledas kad ce neko naleteti tenkom, ma stvarno sam razocaran, jer se o ovoj igri pricalo kao o necemu extra, a u stvari neverovatna glupost.
- League of legend - nisam igrao WOW nikada, ali meni je to isto, sto znaci nezanimljivo, super igrica za moju cerkicu, ne volim te igre sa cudovoistima, i herojima tipa vukodlak.
- BF3 - super igra, klasicna pucacina, bas kakve ja volim, samo ...... nema se love jbg.
- MWF3 - extra igra, klasican nastavak, ne razlikuje se mnogo od BF3 po principima, ali po svemu ostalom se razlikuje:)
Posto ce ovo i moj comp terati, malo cu uz CoD2 igrati i ovo, bar dok se nakupi neka lova za remont masine.

Ovo su samo moji utisci, a vezani su za komentare o multigaming zajednici, pa nek igra ko sta voli. Bez razmisljanja mogu da kazem da je CoD2, po meni, najbolja igra ikada napravljena.

Ne bih se sloŠ¾io za WOT,kao i u svakoj igri imaš štekere koji veze nemaju (pogotovo u random borbama) zato treba iskusiti Clan Wars pa onda reci nesto.Š ta onda reći za COD gde ti se neko namesti snajpom ne moŠ¾eš glavu da promoliš,za razliku od drugih igara kampere u WOT-u rešava artiljerija ili medium tenkovi.Wot je pre svega igra gde taktika odlučuje 80% borbi.

Citadel of Pain

Quote from: vd|cube(im) on November 21, 2011, 11:15:48 AM
.najviše kilova sam imao na jednoj mapi 11 s tim da me ubilo 15 puta i kad vidim Slanog, Zoku, NidŠ¾u i ostale da skupe preko 30 samo napravim  "" Disconnect ""  :facepalm:.....

Neću odustati od BF3 , ali sam za sad još uvijek jebena LOWARA  :stoner:

Nas troje koristimo čitić   (infra-red) ;D tako uočavamo protivnike laganica, a ti ga jos nisi otkljucao  :wink:

a sve ostalo kao da sam ja pisao posle prvih 10tak sati igranja, iste imresije...kao da sam sa marsa pao u BF, jos sa mojih 20 fps  :facepalm:

vd|cube(im)

Imam problem sa directX......izbacuje mi error pri ulasku na server i izbaci me dok se učitava mapa...kad poništim upozorenje koje mi izbaci mogu ući na server i normalno mi radi BF3 ...ovaj errror mi se pojavljuje samo kod BF3   :down



Mijenjao sam par puta drivere i to sa Nvidia, pa i sa Gainward stranice i greške nema neko vrijeme pa se opet počinje pojavljivati  :no

Imam OS :Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.110622-1506)

grafičku : ( Gainward ) GTX 470 1280 MB 320 bit. DDR5 podrŠ¾ava directX 11

Processor: Intel(R) Core(TM) i5-2500 CPU @ 3.30GHz (4 CPUs), ~3.6GHz

Matična: Gigabyt GA-Z68X-UD3H-B3,1155,iZ68,D3,FW,HDMI,A

Memorija: 8 GB rama

Pa ako netko zna u čemu je problem molio bih da mi pomogne  :stoner:


Citadel of Pain

Znam da je glupavo pitanje, ali da li si probao da instaliras samo Dx ponovo a ne drivere za grafiku?

vd|cube(im)

#19
Quote from: Citadel of Pain on November 22, 2011, 02:18:57 PM
Znam da je glupavo pitanje, ali da li si probao da instaliras samo Dx ponovo a ne drivere za grafiku?

Preinstalirao sam Dx i napravio update za njega.....nove drivere za grafičku sa drugog sajta i prva konekcija na server prolazi bez errora, izađem probam na drugi server i izbaci mi grešku.....poslije tog sam probao ući na još par servera i ne izbacuje mi grešku.......nemam pojma više šta da radim...... jedina pozitivna stvar u svemu ovome je ta šta kad mi izbaci error i prekine konekciju na server, ja zatvorim prozor na kojem mi izbaci error i konektiram se na server bez ikakvih problema ......kad uđem na server igra mi radi uvijek isto bez ikakvih problema,  vrti isti FPS kao i prije ovog sranja  :ne_razumem  :hmm

P.S. Još da dodam da sam napravio update win7


don_gagi

Ista prica Cube i kod mene, konfiguracije su nam skoro iste, sistem takodje, samo sto se ja uopste puno ne cimam oko toga...ne znam dal je do toga, al sam ja recimo gasio xfire dok igram bf3, i nije mi crash-ovao tad, dal je to samo slucajnost, il nesto baguje sa xfire-om, djavo ga znati...nije mi to neki veliki problem, jer se uglavnom desava pre ulaska u igru, i to ne svaki put...da je neki veci problem, googlao bi na sve strane i trazio resenja...ovako sab me gabri !  ;D

vd|cube(im)

Quote from: don_gagi on November 22, 2011, 07:15:37 PM
Ista prica Cube i kod mene, konfiguracije su nam skoro iste, sistem takodje, samo sto se ja uopste puno ne cimam oko toga...ne znam dal je do toga, al sam ja recimo gasio xfire dok igram bf3, i nije mi crash-ovao tad, dal je to samo slucajnost, il nesto baguje sa xfire-om, djavo ga znati...nije mi to neki veliki problem, jer se uglavnom desava pre ulaska u igru, i to ne svaki put...da je neki veci problem, googlao bi na sve strane i trazio resenja...ovako sab me gabri !  ;D

Evo sad sam ubacio beta drivere za grafičku sta sam našao ... tu se baš naglašava da su ispravljali neke bugove za Bf3 .....za sad je sve ok  :yahoo .. pa probaj Gaggi  :)

Evo link :  http://www.geforce.com/Drivers/Results/39239

vd|cube(im)

Nakon instalacije beta drivera s kojima su navodno riješili bugove za Bf3 error se opet pojavljuje ....predajem se  :flag_of_truce  :||  :facepalm:

Leeman3

nije to za tebe

idi vataj lopove po rivi  :tongue2