News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Zvuk u Windows 7 - savet

Started by $tring, January 01, 2010, 07:48:26 PM

Previous topic - Next topic

$tring

Instalirao sam Win7 pre jedno 5-6 dana i posteno sam se namucio (3-4h) da namestim zvuk. Imam Sound Blaster LIVE 1024 karticu koja jeste stara, ali sasvim lepo radi pa nemam potrebe da je menjam. Dakle, na creative sajtu nemate podrsku za stare karte a isto tako za gomil NOVIH audigy kartica NE POSTOJE DRIVERI. Stvarno me to cudi, i nije mi jasna njihova politika poslovanja.

Moj problem sam resio sa nekim budz-drajverima koju pravi ova ekipa:

KX PROJECT
http://kxproject.lugosoft.com/

Sa tim univerzalnim drajverima mi je sve proradilo, dok recimo Citadelu iako ima noviju karticu (Audigy) nije. Ako naidjete na ovaj problem prilikom instalacije Windows-a 7, cisto da ne gubite sate i sate. Ukoliko nemate oficijalne drajvere (Creative ili sta god), probajte sa KX PROJECT, pa ako ne uspete vratite se na integrisane karte. Sa njima nema problema.

Verovatno ce se ovaj problem resiti u nekom momentu, ali je besmisleno cekati prelazak na win7 zato sto je Creative lenj da napise drajvere za novi OS.


Lun

#1
Evo liste proizvoda za koje je Creative uradio drajvere za novi windows:

Windows 7 - Driver Availability Chart

:drinks2

DiDaN

Kx su super,samo treba malo vremena da se podese,ima ona mixeta velika koja malo zbunjuje,ja imam Audigy 2 zs....desavalo mi se da u igri pocne da koci slika...izvadio sam je i ukljucio integrisanu i sad sljaka........ :||

$tring

Quote from: DiDaN on January 21, 2010, 03:12:29 AM
Kx su super,samo treba malo vremena da se podese,ima ona mixeta velika koja malo zbunjuje,ja imam Audigy 2 zs....desavalo mi se da u igri pocne da koci slika...izvadio sam je i ukljucio integrisanu i sad sljaka........ :||

Hmm... ja sam pratio step by step da bi podesio mikrofon da mi radi. Ovo sa kocenjem ne znam sta je... hm...

Zver

Creative nece ni praviti drivere za win 7 (32&64) za svoje live kartice koje su prestali da proizvode, da nema kx project, mogao bi da bacis karticu u kantu ako zelis da koristis win7. Na svu srecu kx driveri su MNOOOOOOOOGO bolji od creativeovih, 64 bitni su malo bagoviti, ali je to razumljivo jer je u pitanju beta verzija.