Lag+Ping = :@ (veliki pingovi na inostranim serverima)

Started by spdR, April 15, 2009, 07:08:20 PM

Previous topic - Next topic

spdR

E pozz ljudi...Opet imam problem.Naime,do pre 2 dana sve je ok radilo.Pre 2 dana odem da igram,vidim ping na srpskim i hrvatskim serverima 40.I to je ok.Odem na bilo koji drugi strani,PING 200 (NEMACKI,ceski...).I igram tako i nerviram se i normalno laga.Danas idem opet da igram,ping 60 na nemackom ali...Opet svako malo lagomaetar se popne na 999 i tako svako malo kao sto kazem...Dovoljno da lezim mrtav kasd se vrati igra.
Treci problem je trzanje.Naime na slabijem kompu (2ghz intel,512 ram,xp,9550 ati) mi se desava da nakon desetak minuta igranja pocne da laguje,tj imam male trouglove na lagometru.I prvi fpsi padnu,ali pb ne jede proc (nzm sta je ovo).I ne moze se igrati dok se ne vrati u normalu (prosecno 1-2 min...i tako u krug).
iMAM eunet 1024/128 paket,i stvarno nzm koji mu je...Do pre 2 dana je bar bilo sa trzanjem samo...Sad i ovo.
Zna li neko kako da resim ? Unapred zahvalan :)

EDIT : Imam jos jedan problem a to je...Kad sam u igrici prekida mi ts (cujem svaku trecu rec bilo koga WTF),isto se pre nije desavalo :( Molim pomoc :((((((((((9

pomoc plzzzz

$tring

Moguce da je do telekoma... I sam kazes da je problem do stranih servera, pa mi nista drugo ne pada na pamet. Ubedjen sam da su oni glavni krivac. Net nam je generalno u zemlji u potpunom haosu, pa me ovako nesto i ne cudi. Mnogi pricaju  o lagu (ne ti) optuzivajuci server. A nije server kriv, nego ocigledno telekom. Ili eventualno neki drugi provajder preko koga ide saobracaj.

Druga stvar oko TS-a. Reci mi i kojem TS-u je rec, i kada se to desava?

spdR

Skenirao sam s ad awareom i nije mi se desavalo na proslom waru...Ali to mi se desavalo i pri svezem winu u pocetak pa ne kontam...
TS 2 imam,i dok sam igrao jednostavno neko prica,i cujem ga svaku trecu rec jer KAO DA STANE KOMP...a u igri sve normalno i to...BTW imam EUnet
bili su ok...a za ovo trzanje jel imas resenje ? stvarno je iritatntno i na starom kompu mi se desava odkad sam uzo TP LINK ADSL router.
pre sam imao sagem modem

jape

I meni je isto kod EUNET-a tako.. na bitagama (i hrvatskim, bosanskim) ping 20, a na nemackim 200. Tako bilo i juce.. i tek se oko 1 ujutru bilo sredilo. A paket je 1024/192

spdR

Znaci nije do mene :D
BTW ovo trzanje tj trouglovi na lagometru ?

spdR

Dakle moguce da je provider u pitanju danas istovremeno meni gagiju pukne net,kad se vratimo ping 200(oboje imamo EUnet,on jos ima paket 4mb/256)...
Dakle jos me zanima ovo trzanje ? Uploadacu demo 100 kb ima da vidite kako izgleda :( desava se odkad sam uzo TP LINK TD 8810b ROUTER...plz help ;P

$tring

#6
Quote from: jape on April 15, 2009, 08:58:08 PM
I meni je isto kod EUNET-a tako.. na bitagama (i hrvatskim, bosanskim) ping 20, a na nemackim 200. Tako bilo i juce.. i tek se oko 1 ujutru bilo sredilo. A paket je 1024/192

To je dokaz da nije 'server' u pitanju, nego nam je Internet u zemlju u potpunom haosu i rasulu... pa je normalno da se najvise to ispoljava na multiplayer igrama. Surf to ne oseti.

Update:
Evo sad i ja imam preko 200 ping na svim serverima u inostranstvu. Definitivno je problem na nivou drzave, Telekoma ili cega vec. I to je tako samo u pojedinim delovima dana.

Staljin

jeste,do vaseg neta je,jer moj ping na bitangama je 70-110,a do nedavno je bio 30-40,nemos igrat,kasne informacije,ma za popiz......nema me dok ne srede to. Idioti jebeni,ne mogu pilat kak spada,sve to treba streljat

spdR

Sad se ne desava vec 5 dana jupiii,samo me trzanje nervira...Zna li neko kako to da resim bez menjanja rutera ?