News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

Dual boot

Started by zlenzlla, April 20, 2009, 03:15:04 PM

Previous topic - Next topic

zlenzlla

Da li je moguce imati dva sistema na racunaru u isto vrijeme? Konkretno mislim na Vistu koja je vec instalirana i da se jos digne XP. Da li je moguca ta kombinacija? Ako jeste na koji nacin? Druga particija ili sta vec?

Al_Capone

Naravno da je moguce.
Napravis novu particiju recimo G-XP , ubacis xp bootabilni cd instaliras ga na g particiju i to je to.
Nakon paljenja kompjutera ili restarta, imati ces opciju birati Vista sistem ili XP.

zlenzlla



Zver

Takodje je moguce u isto vreme vrteti oba sistema putem virtualizacije, ali ce ti biti potrebno mnogo rama.

*SPARTANAC*

Quote from: Zver on April 21, 2009, 12:25:05 PM
Takodje je moguce u isto vreme vrteti oba sistema putem virtualizacije, ali ce ti biti potrebno mnogo rama.
Bas danas kontao da pitam jel moze to.
Jel ima neki link da vidim kako to izgleda?

Zver


zlenzlla


spdR

jel ti ovo usporava komp da napravis ? mislim kad imas 2 osa ? znaci jel sporije radi,padaju li fpsi i to ????

*SPARTANAC*

Quote from: sp1deR on May 24, 2009, 06:55:50 PM
jel ti ovo usporava komp da napravis ? mislim kad imas 2 osa ? znaci jel sporije radi,padaju li fpsi i to ????
Spider samo gledaj logicki!
Ti kad bootujes jedan OS nema veze sa ovim drugim. Drugi OS ostaje na HDu i na drugoj particiji.
U prevodu NE PADA FPS, komp radi sasvim normalno.

E sad bi bila fora da neko dodje i ispravi me. :rofl

spdR

Ma kolko god da gledam logicki,da bih nesto stvarno naucio ne stidim se pitati... :)

zlenzlla

Quote from: *SPARTANAC* on May 25, 2009, 01:12:44 AM
E sad bi bila fora da neko dodje i ispravi me. :rofl

Mogu li ja?  ;D

Zver

Dobro je rekao spartanac, u dual boot sistemu jedan sistem ne usporava drugi (to je slucaj kod virtualizacije jer dva os-a rade u isto vreme) E sad, ako su oba sistema instalirana na isti hard disk, teoretski moze da steka, ali samo zbog nedostatka slobodnog prostora.
Najbolje je da su na dual boot sistemu operativni sistemi na razlicitim hard diskovima, ako neko nema vise diskova, onda je resenje 2 particije naravno.