PUNKBUSTER - problemi/saveti/update

Started by $tring, September 03, 2007, 01:11:55 PM

Previous topic - Next topic

$tring

Svakih 15-30 dana PUNKBUSTER izbacuje svoju novu verziju pa je potrebno da UPDATEUJETE PUNKBUSTER!

Kako se to radi?

1.Skinite programcic pbsetup.exe sa adrese http://www.evenbalance.com/index.php?page=pbsetup.php

2.Startujte ga, odnosno instalirajte...



3.Ubacite igru u PATH.... Kliknite na ADD GAME i selektujte CALL OF DUTY 2... i naravno odredite PATH gde se igra nalazi...


Ukoliko je vec ubacena i vidite igru kao u stavci 4, preskocite stavku 3

4.Ovako treba da izgleda igra koju ste ubacili u path.


5.KLIKNITE NA 'CHECK FOR UPDATE' ... Ovo moze da potraje i koji minut, ali pustite update da se zavrsi...

6.To je to.... nista lakse... Sad se konektujte na Bitange server i uzivajte.....  :ziveli:

ristic

ne postoji neka fora da se PB zajebe i da se igra bez njega...il nesto slicno ?

IronC

Pa tacno kada ga ne bi bilo mogli bi da ugasimo server jer ne bi moglo da se igra od chitera...nego kakav ti tacno imas problem daj detaljnije.

ristic

sad sam provalio da me izbacuje punkbuster kad sam i u spectater modu....iako sam ogranicio fps. lepo sam i izbrisao pb folder u CoD...i ponovo update-ovao...al macku o rep. stvarno ne znam koj mu je penis

Janko974

Pozdrav!Ja sam isto instalirao novu verziju PB-a ,koju sam skinuo sa vaseg linka sto ste dali(iodmah update-ovao)......Ali opet me izbacuje sa vaseg servera.Sinoc sam pokusao da pitam na vasem serveru u toku igre,ali su mi neki ljudi podsmesljivo odgovorili(nisu iz vaseg tima)-tako da nisam dobio odgovor sta je u pitanju :(
jedino da nije problem u FPS-u..posto imam relativno jak komp i graficku(NVidia Quadro FX 4600)...Ako je problem u tome molim vas da mi objasnite sta i gde da kucam da bih ogranicio FPS u igri.
Hvala unapred!

EDIT: Nasao sam na vasem forumu odgovor :oops: .Izvinjavam se na smetnji  i hvala vam.

mean

Taman sam kenuo da pisem odgovor :wink:

Dobro dosao i uzivaj u pucanju :D

clumsy


Janko974

Hvala vam jos jednom na dobrim zeljama :wink: Ja sam cesto na vasim serverima i bas mi se svidja kako pojedini igraci igraju...mada mi je sumnjivo kako neko moze tako brzo da puca...ali ajde..Ja sam tu da se relaksiram i da probam da budem u plusu...ne jurim prvo mesto na listi...vazno je da moj tim pobedi :wink:

Janko974

Opet ja.... :oops: Sve sam uradio kako ste mi naveli ..smanjio FPs(90,cak ide i do 40),update-ovao PB i igrao sam jedno 15min....Posle toga TRAS!!!
Opet taj prokleti PB...ali za divno cudo samo na vasem serveru.Ne znam vise u cemu je problem.Pomagajte ako mozete i hocete.
HVALA!

Rusha

I meni se isto desava ali jednostavno nema resenja...reinstalirao sam COD ,uradio update PB-a i opet ista stvar... tipujem da mi wireless pravi problem jer kad god me PB izbaci ,vidim da mi je los net , treba mu 10 sec da otvori google. znaci verovatno dodje da nekog gubitka paketa i kikuje me . Samo mi nije jasno zasto onda ne pise server dissconected (ako je los ping ili dodje do gubitka paketa) ili je PB zaduzen da kikuje i zbog takvih stvari  a ne server ?

ristic

am PB je govno....treba da ogranici fps, ali njibunho i dalje puca ko lud, al njega ne izbacuje...dok ja ovde posten sve lepo uradio, i sporije pucam, al izbacuje me PB i dalje....posteni stradaju :(

Janko974

Ma sto se nera tice tek tu kod mene nije problem..4Mbit/s download i 1Mbit/s upload...Znaci nije net 100%.E a samo me na vasim serverima izbacuje.poceo sam zbog toga i na ostalim serverima da idem i nista.Igram do besvesti...stvarno ne znam u cemiu je problem,a bas bih voleo sa vama da igram i da ucim kako se igra COD2 :wink:

[WC]=CyClops=

Gotovo sam siguran da je problem u tome što ti neki firewall (ili loše podešen proxy ako si iza toga) blokira promet PB-a.

Pogasi sve firewallove i probaj (također baci router u modemski mod rada za svaki slučaj da eliminiraš da ti je ruter krivo podešen).

$tring

Quote from: "Janko974"Ma sto se nera tice tek tu kod mene nije problem..4Mbit/s download i 1Mbit/s upload...Znaci nije net 100%.E a samo me na vasim serverima izbacuje.poceo sam zbog toga i na ostalim serverima da idem i nista.Igram do besvesti...stvarno ne znam u cemiu je problem,a bas bih voleo sa vama da igram i da ucim kako se igra COD2 :wink:

Koju ti tacno gresku javi PunkbusteR? ... Ako te samo izbaci bez greske onda je FPS sigurno... upisi /com_maxfps 125 ...

Trebalo bi da je to.....

IronC

Quote from: "string"
Quote from: "Janko974"Ma sto se nera tice tek tu kod mene nije problem..4Mbit/s download i 1Mbit/s upload...Znaci nije net 100%.E a samo me na vasim serverima izbacuje.poceo sam zbog toga i na ostalim serverima da idem i nista.Igram do besvesti...stvarno ne znam u cemiu je problem,a bas bih voleo sa vama da igram i da ucim kako se igra COD2 :wink:

Koju ti tacno gresku javi PunkbusteR? ... Ako te samo izbaci bez greske onda je FPS sigurno... upisi /com_maxfps 125 ...

Trebalo bi da je to.....
String znas sta sam primetio u vezi PB-a posle poslednjeg update-a, PB vise ne prijavljuje razlog zasto je izbacio nekog iz igre samo napise da je igrac izbacen zbog PB-a, kolko se secam ranije je pisao nekakav opis zasto...mozda sam se prevario ali mislim da sada tako radi...

ristic

da irone, kad izbaci samo pishe server disconected - PB kicked player...nista vishe...a smara mnogo.

ristic

e sad je poceo, verovatno nakon update koji sam uradio pre nekoliko dana, da pokazuje zasto me je izbacio...sledeci put kad me izbaci, napisacu ovde koji kurac je to

EDIT : evo sta tacno pishe meni

server disconect - ristic Punkbuste kicked player 'ristic' (for 0 minutes)...RESTRICTON : Disallowed program/driver [90003]

Podpredsednik

I mene je danas jednom izbacio, pisalo je nesto LOW MEMORY, PUNKBUSTER KICKED PLAYER FOR 0 MINUTES!

vasili

Quote from: "ristic"e sad je poceo, verovatno nakon update koji sam uradio pre nekoliko dana, da pokazuje zasto me je izbacio...sledeci put kad me izbaci, napisacu ovde koji kurac je to

EDIT : evo sta tacno pishe meni

server disconect - ristic Punkbuste kicked player 'ristic' (for 0 minutes)...RESTRICTON : Disallowed program/driver [90003]

citer  :D

ristic

Quote from: "vasili"
Quote from: "ristic"e sad je poceo, verovatno nakon update koji sam uradio pre nekoliko dana, da pokazuje zasto me je izbacio...sledeci put kad me izbaci, napisacu ovde koji kurac je to

EDIT : evo sta tacno pishe meni

server disconect - ristic Punkbuste kicked player 'ristic' (for 0 minutes)...RESTRICTON : Disallowed program/driver [90003]

citer  :D

brate, sta pricas gluposti... -.-

vasili

Quote from: "ristic"
Quote from: "vasili"
Quote from: "ristic"e sad je poceo, verovatno nakon update koji sam uradio pre nekoliko dana, da pokazuje zasto me je izbacio...sledeci put kad me izbaci, napisacu ovde koji kurac je to

EDIT : evo sta tacno pishe meni

server disconect - ristic Punkbuste kicked player 'ristic' (for 0 minutes)...RESTRICTON : Disallowed program/driver [90003]

citer  :D

brate, sta pricas gluposti... -.-

sta se napalio

nije cit

ristic


$tring

Quote from: "ristic"yeeeeeeeeeeeee  :lol:

pregazi igru... deinstaliraj sve iz reg-a... i mora ti proraditi.......

vasili

rista oces da ti ja posaljem moj PB

ristic

Quote from: "vasili"rista oces da ti ja posaljem moj PB

ajde

Quotepregazi igru... deinstaliraj sve iz reg-a... i mora ti proraditi.......

hm, ae videcu, deinstaliracu igru, pa cu videti.

jape

i meni pocelo da sere pa sam samo update PB.. sad radi bez problema :)

djubre

tako je iron i mene izbacuje svakih 15 minuta,a napravio sam update po stringovim uputama,sta nam je raditi

//LoneWolfs//kamiX

Meni je najzanimljivije sto me je PB u zadnjih par dana poceo masovno bacat van iz igre. Neznam tocno koji je razlog ali me baci

 Jos nesto uvijek me baci kada imam skor preko 20-30+ (znaci recimo 31:4)
I to uredno ako ga uspijem nabit u 5 min igre.

 UVIJEK ce me kikat!!


 Prije mi se to nije desavalo ... hehe mora da sam se iznimno popravio u zadnjih par dana :)

Podpredsednik

PB je postao jako zahtevan, poceo je za svaku sitnicu da izbacuje. Mene malo zeza hardver, HD mi malo koci ponekad, ali to je na sekundu i tad me PB izbaci i napise nesto "memory lose..." i za "key packets" isto, sta mu to znacilo.

5i5a

ja cu da izludim,kika me svakih pola sata,nekad me postedi pa odigram i sat.i pise bla bla LOSING KEY PACKETS,nema mi pomoci. 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)

//LoneWolfs//kamiX

Quote from: "5i5a"ja cu da izludim,kika me svakih pola sata,nekad me postedi pa odigram i sat.i pise bla bla LOSING KEY PACKETS,nema mi pomoci. 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)

 Bas to ... I meni pise UVIJEK "losing key packets"

djubre

a sta mislite da se dogovorimo i skupimo, pa prebijemo tog punkera-punk bastera


Sluzhba Vneshney Razvedki

i mene pocelo da zeza to luzing ki pakets
mislim da je resenje da se poveca protok/razmena tih paketa  :wink:
zato sam ubacio malopre /cl_maxpackets 60 umesto kako je po defoltu bilo 30 -paznja ! kod losijih veza (meni je 512/128 sasvim ok i samo je malo povecalo ping za nekih 2-3 milisekunde) 'oce da poveca malo ping - za oko desetak milisekundi - sto i nije mnogo ako resi problem :wink:
pre toga sam ukljucio lagometar - /cg_drawlagometer 1 (1 pali a 0 ga gasi) i odmah sam vido' da ima manje pikova
evo kako to izgleda :

clumsy

hmmm....

pa jel te onda izbaciovao PB kada si stavio na 60?

KIKI

evo ja sam sad updejtovao svoj pankbaster sa 2.7 na 3.0 i za igricu sa
A1383|c2.002 na a1383|c2.051 i nadam se da ce radi doduse nije me ni izbacivao :D

Sluzhba Vneshney Razvedki

Quote from: "clumsy"hmmm....

pa jel te onda izbaciovao PB kada si stavio na 60?
opet me izbaci nakon sata igre  :(
testiracu danas ceo dan pa ce mo da vidimo ...

MAKARIJE

Jebo mamu jer mora uvek neko sranje sa ovim kompovima treba covek u sve da se razume da bi mogao da igra jebeni COD pa nek ide sve u picku materinu. :shock:

MAKARIJE

NAKRAJU CU SEST SATI NAMESTATI NEKE KURCE DA BI MOGO ODIGRATI  SAT VREMENA PA STVARNO DA COVEK POPIZDI

MAKARIJE


Podpredsednik


IronC

Monday 02.25.2008 [5:30PM]

Version 2.055 of the PB Client for CoD2 has been released to our PB Master Servers for auto-update and to our website download page. This is a maintenance release.

OBAVEZAN UPDATE.

IronC

Tuesday 02.26.2008 [12:45PM]

Version 2.057 of the PB Client for CoD2 has been released to our PB Master Servers for auto-update and to our website download page. This is a maintenance release.

Ovi samo izbacuju nove verzije update-a.
Sta li rade da mi je znati.

$tring

Quote from: "IronC"Tuesday 02.26.2008 [12:45PM]

Version 2.057 of the PB Client for CoD2 has been released to our PB Master Servers for auto-update and to our website download page. This is a maintenance release.

Ovi samo izbacuju nove verzije update-a.
Sta li rade da mi je znati.

Ako ne srede uskoro - zapalicu ih!  :dick:

Podpredsednik

Ma sredjeno, sad radi 100%, ni jednom me nije izbacio posle update-a!

Podpredsednik

Ipak me izbaci jednom veceras zbog paketa!!!!

$tring

Ja sam nocas update-ovao. Nije me ni jednom izbacio za celo vece.

v 2.057 V1.656 je poslednja verzija.. Ja se iskreno nadam da su sredili. Probajte...

vasili

Quote from: "string"Ja sam nocas update-ovao. Nije me ni jednom izbacio za celo vece.

v 2.057 V1.656 je poslednja verzija.. Ja se iskreno nadam da su sredili. Probajte...

takodje

IronC

Wednesday 02.27.2008 [9:30AM]

Version 1.656 of the PB Server for CoD2 has been released to our PB Master Servers for auto-update and to our website download page. This is a maintenance release.
Ovo je trenutno poslednja zakrpa.

Zna!!!!






OVAKO JA IZGLEDAM KADA ME IZBACI PB.................

$tring

Quote from: "IronC"Wednesday 02.27.2008 [9:30AM]

Version 1.656 of the PB Server for CoD2 has been released to our PB Master Servers for auto-update and to our website download page. This is a maintenance release.
Ovo je trenutno poslednja zakrpa.

i? Jel ti radi... ja nisam bio par dana kod kuce pa nisam ni stigao da proverim.

IronC

Pa ima jos sitnih problema ali generalno radi.

$tring

Quote from: "IronC"Pa ima jos sitnih problema ali generalno radi.

kojih?

Zver

Pa izbacuje gresku neku, greska u memoriji

gad

Treba taj Penk Bster zajebat,ali kako????????????????'

c.i.p.i.a.n.i.

ej imam problem sa pb-om ! ! dizao sam sistem,pa sam ponovo instalirao cod 2,kako sam poceo igrati tako me je pb izbacio zbog update-a i skinuo sam taj program za update i on je registrovao da je skinuo,kao nema nove verzije......nakon toga sam poceo igrati i cim krenem tako mi na ekranu pishe upozorenje (warning) da imam staru verziju c2.171 i izbacime.Pa sam probao rucno da ga ubacim i ubacio sam ga i opet ne mogu igrati ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !  :down  :down :doc  :doc................bar meni nije jasno :( :( :(

ToTo

Quote from: c.i.p.i.a.n.i. on January 26, 2009, 07:57:31 PM
ej imam problem sa pb-om ! ! dizao sam sistem,pa sam ponovo instalirao cod 2,kako sam poceo igrati tako me je pb izbacio zbog update-a i skinuo sam taj program za update i on je registrovao da je skinuo,kao nema nove verzije......nakon toga sam poceo igrati i cim krenem tako mi na ekranu pishe upozorenje (warning) da imam staru verziju c2.171 i izbacime.Pa sam probao rucno da ga ubacim i ubacio sam ga i opet ne mogu igrati ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !  :down  :down :doc  :doc................bar meni nije jasno :( :( :(
Ista stvar i kod mene???

$tring

Sada bi moralo da radi 2.173 je verzija. Probajte update pa upadajte! :)

sario

Problem sa pb. Skinuo sam sve kako ste rekli, sa sajta evenbalance, add-ovao igru, update-ovao pb, i krene, budem na serveru mozda 20-ak sec i napise sledece: Server Disconnected - sario [SERBIA] Punk Buster kicked player sario [SERBIA] (for 0 minutes)...Restriction Service Communication Failure PnkBstra.exe

Neki HELP????