News:

Arhiva Bitange foruma

Main Menu

//// NOVI SERVERI ////

Started by $tring, October 27, 2007, 07:53:26 PM

Previous topic - Next topic

$tring

Posle svih problema koje smo imali, mogu sa zadovoljstvom da vam prestavim nove adrese BITANGE servera:

BITANGE MAIN SERVER - Glavni CTF server (kao sto je bio ovaj do sada) - 80.74.160.88:28960
Tip igre                        : CTF+HTF
Maksimalan broj igraca : 32
Javni slotovi                : 18
Privatni slotovi             : DA
Smoke                        : NE
Shotgun                      : DA (2 kom)
Force Autoassign          : DA
Health                         : NE

i drugi......

BITANGE GARAGE SERVER - CTF server (za manji broj igraca) - 80.74.160.88:28961
Tip igre                        : CTF+HTF
Maksimalan broj igraca : 18
Privatni slotovi             : DA
Smoke                        : DA (samo sotka)
Shotgun                      : DA, samo jedna sotka i to sa dimom
Force Autoassign          : DA
Health                         : DA

Serveri su u fazi testiranja, pa ste dobrodosli da ih isprobate ...

Sponzor servera je NEOBEE.NET (Internet service provider - //www.neobee.net)

F.A.Q.

Da li ce stari server nastaviti sa radom?
Ne, Stari server cemo ugasiti tog momenta kada se novi pokaze kao stabilan. Realno gledajuci, nema razloga da bude ikakvih problema posto je sada startovan na masini na kojoj radi SAMO CALL OF DUTY i nista vise... Stoga stari server mozete zaboraviti i preci na novi.

Sta ce biti sa mojim statistikama?
Sve statistike sa starog servera ce se preneti na novi. Trenutno se loguju statistike sa sva TRI servera.

Da li se novi server razlikuje od starog?
Ne. Server je preslikan. Gore su navedeni podaci za oba servera.

Sta ce se desiti sa starim serverom?
Stari server ce se pretvoriti u WAR server. Pristupace se samo sa PASSWORD-om, a password ce dobiti svi klanovi koji budu trazili pass. Znaci, server ce se pretvoriti u WAR server ISKLJUCIVO ZA KLANOVE - NE POJEDINCE.

Kako mogu da pomognem da cela ova prica potraje, i da server postane stabilan?
Jednostavno, kroz donacije. Za odrzavanje servera je potrebno vreme, strpljenje i dobra volja. Ukoliko znate to da cenite, molimo vas da postanete donator servera. Donacija je stvar vase dobre volje, tako da je iznos koji zelite da posaljete kao donaciju - vas izbor. Za donacije, obratite se na info@bitange.com . Kroz donacije pomazete BITANGE SERVER i produzavate vek ove cele price...

korisnik2007a

ispravi ovaj bold znak na kraju.... :lol:

ristic

a sto ne stavite i ovaj garage da ima 20 il kolko vec slobodnih mesta...tj ja ne razumem bash da na Main-u moze da bude i do 24 ljudi...a na garage do 18...

Podpredsednik

Quote from: "ristic"a sto ne stavite i ovaj garage da ima 20 il kolko vec slobodnih mesta...tj ja ne razumem bash da na Main-u moze da bude i do 24 ljudi...a na garage do 18...
Na main se okupljaju Bitange kao i svi ostali, posto je tu najjace igrati, samo sto Bitange imaju tu privilegiju da koriste privatne slotove. Mozda si primetio da je maximalan broj slotova 18, ali i da pored toga stoji (30), znaci postoji jos 12 privatnih slotova koji se mogu popuniti ako imas sifru za pristup, naravno imaju je samo Bitange, mada se desava da i mi ostali upadnemo u neki privatni slot, ako je na tabli neparan broj igraca, pa da popunimo prazninu!

ristic

aham razumem....e pa sranje... al dobro mozda bi i bilo mnogo kad bi se igralo 15 na 15

$tring

Quote from: "ristic"aham razumem....e pa sranje... al dobro mozda bi i bilo mnogo kad bi se igralo 15 na 15

Upravo je to razlog sto smo ukinuli toliki broj javnih slotova... Dodje 24 coveka i onda se jos mi nakacimo na privatne slotove pa bukvalno igramo 15:15 ... Zato postoji GARAGE server (ako je Main pun)... ako bude potrebno otvoricemo jos jedan server... nije problem...

KIKI

otvaraj string TDM
mada kad razmislim ako bi otvorio TDM onda bi tamo isli samo ovi sebicnjaci

ristic

string, ok, ali mogao bi da smanjis , tj da oslobodis vishe slotova za obicne igrace...bilo bi ok da bude 18 slotova za obicne igrace...a preostalih 12 za vas...ionako vas igra maximum 8 vas odjednom

Podpredsednik

Quote from: "ristic"string, ok, ali mogao bi da smanjis , tj da oslobodis vishe slotova za obicne igrace...bilo bi ok da bude 18 slotova za obicne igrace...a preostalih 12 za vas...ionako vas igra maximum 8 vas odjednom
Hehe, mislim da je to nemoguce sto zelis!

$tring

Quote from: "ristic"string, ok, ali mogao bi da smanjis , tj da oslobodis vishe slotova za obicne igrace...bilo bi ok da bude 18 slotova za obicne igrace...a preostalih 12 za vas...ionako vas igra maximum 8 vas odjednom

pa tako i jeste... 18 javnih slotova

ristic

aa ok, sorry onda.. :)

mada me nervira sto kad ima 24/30, ne mogu da udjem, al ajde

Staljin

HTF se nikad ne igra,a zasto?

Muadib

U vezi servera... Primjetio sam da se u zadnje vrijeme cesto "zablesira" server (Garage ako se ne varam najcesce). Netko zna nesto vise o tome?

Dakle, dogodi se da server ne responda... Ono "Waiting connection" i timer ide... Uglavnom nikada ne dode do Challenge itd...

Da ne kazem da se ne refresha na xF, da prikazuje iste igrace i broj fragova...

MASTERBLASTER

Svaka cast na poboljsanju.ali  zasto na mainu nema dima pokazalo se u poslednje vreme da se puno vise igra na garazi i mislim da je upravo zbog dima koji omogucava laksi prolaz kroz spalir ljudi koji se nalaze u steku.Neka bilo kod od nas odigra Tobruk na Mainu i da ide po zastave kako bi trebalo pa da vidim kakav ce skor imati bio svaba ili englez.Tesko da ce biti pozitivan.PROBAJTE :wink:

[WC]=CyClops=

Hehe kad se samo sjetim da se prije govorilo kako na garaŠ¾i igraju tamo neki ZD i ostale njubeštine, a pravi igrači igraju na MAIN serveru. Pa sam po forumu tupio kako je garaŠ¾a bolji server (i mogli smo uvik fino ući što je još bolje :)).

A bolje da nisam ništa govorio, sad se na graŠ¾u više ne moŠ¾e ući koliko bagre visi tamo. 

Stvarno bi trebali na MAIN staviti iste postavke kao i na graŠ¾i, pa da se ne stvara guŠ¾va na jednom serveru. Koji je smisao tih postavki na mainu kad očito gubi na popularnosti zbog njih?

clumsy

Quote from: [WC]=CyClops= on May 12, 2008, 12:18:28 PM
Hehe kad se samo sjetim da se prije govorilo kako na garaŠ¾i igraju tamo neki ZD i ostale njubeštine, a pravi igrači igraju na MAIN serveru. Pa sam po forumu tupio kako je garaŠ¾a bolji server (i mogli smo uvik fino ući što je još bolje :)).

A bolje da nisam ništa govorio, sad se na graŠ¾u više ne moŠ¾e ući koliko bagre visi tamo. 

Stvarno bi trebali na MAIN staviti iste postavke kao i na graŠ¾i, pa da se ne stvara guŠ¾va na jednom serveru. Koji je smisao tih postavki na mainu kad očito gubi na popularnosti zbog njih?

pa onda bi imali dva ista servera. na mainu treba staviti PAM, garage ostaviti kakva jeste, sadasnji PAM server ukinuti i TDM ostaje kakav jeste...  i NARAVNO NOVE MAPE :)

BloX

thumbs up za nove mape :rnr

zanima me zasto su drugacije postavke na mainu za granate, nema više onoga da drzis u ruci kolko ti paše dok ne rokne.....
zasto zasto zasto :|| :|| :-[ it`s so fucking lame

MASTERBLASTER

DA CLAMSY JE TOTALNO UPRAVU A I CYCLOPS DA NA GARAZI IMA MESTA  MAIN BI BIO PRAZAN.

[WC]=CyClops=

Quote from: clumsy on May 12, 2008, 12:41:54 PM
pa onda bi imali dva ista servera. na mainu treba staviti PAM, garage ostaviti kakva jeste, sadasnji PAM server ukinuti i TDM ostaje kakav jeste...  i NARAVNO NOVE MAPE :)

Pa ne vidim ja tu problem, i bolje je imati 2 ista servera gdje igra na svakom 16 igrača, nego 1 na kojem ih se igra 30. Ako je GARAGE bolji (a prema viđenom je), zašto onda i MAIN ne bi bio isti?

Imate popularniji server nego nekad jer imate neki 'comunity' redovni, ekipa koja se voli igrati tu. S obzirom da ih je puno, svi vole garaŠ¾u i te postavke, a vi imate resursa za drŠ¾ati 2 ista, ne vidim razloga da to ne bude tako. Nije li ideja pomočnog servera da bude isti, ali da rastereti glavni po broju igrača?

BTW meni je PAM mod najdraŠ¾i, najmanje umara oči jer nema magle, prašine i ostalih kerefeka osmišljenih radi single player doŠ¾ivljajai, ali iz nekog razloga (bar meni) na PAM-u sve šteka čim ima više od 10-12 ljudi.

I to toliko kasni da moram pucati čitavu širinu igrača ispred njega u smijeru gibanja da bi ga pogodio. E sad, to prođe još kako tako sa mitraljezima ili garandom, ali sa bolticama je čisto kockanje svaki put kad opalim prema nekom u pokretu.

Zašto je to tako nije mi jasno jer mi ping na niti jednom serveru ne prelazi 100, ali na PAMu se ponaša kao da je 500 kad piše 50. S druge strane vidim bitangama na PAM-u ping 20 i ispod, pa moŠ¾da vi i ne opaŠ¾ate taj problem, te vam nije jasno o čemu ja to. Ali svakako tu neko čudno kašnjenje postoji jer nisam jedini koji je to primjetio.

TaZa

Bilo bi fer da se ostavi i main server zbog igrača sa malo losijim konfiguracijama :) Ja recimo u dimu imam do 15 fps-a i zato rijetko igram na garage serveru...

//LoneWolfs//kamiX

 Nije toliko do dima koliko je jedna stvar - sto se na garazi mogu BIRATI mape!
I u 95% slucajeva znas da ce se igrati mape koje su dobre, koje su igrive a ne neke stekarske. To je po meni glavni razlog.
No izmedju ostalog bitan je i dim koji puno pomaze /odmaze u igri

Pomaze zato sto ako je dim dobro bacen lakse se dospije do zastavice (to svi znate)
odmaze mnogi (ukljucujuci mene) sa losim masinama imaju mali broj FPSa no to je zanemarivo
kada se pogleda koliko doprinosi!

SAMO PRIMJEDBA ZA GARAZU
Ako je garaza 1 shotgun po timu - ZASTO ne stavite da kada shotgun padne (tj. kada pogine igrac sa shotgunom) da se nemoze pokupiti*!! To mi NIKAKO NIJE JASNO!
Ako je 1 shotka po timu onda tako treba /mora biti, a ne da se u nekim trenucima dogodi da su cak 5 shotguna u ekipi - E TO JE BLESAVO   :|| :|| :|| :|| :|| :||

tihi

 Ma ima tu jos razloga zasto je garage popularniji.... Kad nekog "oceses" karabinom,jos nekih dobrih 3-4 min ce biti mrtav iz 1 metka ,iz cega god da pucas (dobro kada jurisas sa spalir stekara) ,vec pomenuti dim,map change ,a i to sto stalna ekipa cesce ide na garage,dok novajlije noobovi koji nabasaju na server uvek napune main.